Jump to content

Първия C30 във форума !


lider99

Recommended Posts

Здравейте колеги,вчера си получих колата и бързам да се похваля.Волекс С30 ниво Стар с газова.В момента е на 90 км и не би било обективно да давам мнение, но на мен много си ми харесва .Ще се радвам да отговоря на всички въпроси (ако има такива). Като за начало пускам няколко снимки.

post-16638-0-59562300-1389111146_thumb.jpg

post-16638-0-57831500-1389111205_thumb.jpg

post-16638-0-67541700-1389111236_thumb.jpg

post-16638-0-10921700-1389111280_thumb.jpg

post-16638-0-88200900-1389111316_thumb.jpg

post-16638-0-19482400-1389111341_thumb.jpg

post-16638-0-34270600-1389111373_thumb.jpg

post-16638-0-89834100-1389111397_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колега честито,пожелавам ти много да те радва,с здраве да си я караш и никакви проблеми да нямаш с нея,колата е хубава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това май е първия С30 във форума?

Да ти е честита новата придобивка колега. Със здраве да си я караш и само за консумативи да ходиш до сервиз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен, и много безаварийни километри!

 

И аз мисля, че е първият престрашил се, поне във форума де....нещо като poroinik на С30  ;-)

 

И сега с въпросите:

- как ти се видя размера на багажника? Предполагам, че бутилката е на мястото на резервната гума и ще може да се използва целия?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията.Надявам се скоро и други собственици да се включат.

 

По въпроса с багажника: Да,

газовата бутилка е тороидална и е на мястото на резервната

гума.От Viale са дали комплект за ремонт на спукана гума и калъф за резервната(виждат се на

снимката).Като размер багажника е голям,проблем според мен е малкият отвор.Ако ти се наложи

да качиш нещо по обемисто ще е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен и много безаварийни километри и дълги дестинации да достигнеш.

 

По въпроса за отвора на багажника, това е съвсем нормално и това е причината, поради която седан за мен не е от предпочитаните конфигурации. Всеки си има различни възгледи. Определено предпочитам хечбек. Седана си има своите плюсове и минуси. 

Вижда се че е голям багажника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возията определено е това което ми харесва най много до момента.Стегната,но не прекалено на големите дупки,тиха до около 120км.Прецизно управление(дори бих казал прекалено при висока скорост).Старата ми кола е Мерцедес и има невероятна возия но мисля,че и китайците са се справили не по лошо.

А избора на С30 беше лесен.Няма друг автомобил в този клас с тези екстри за толкова пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега като повдигна темата...  :-)

 

Удобно ли е да споделиш цената и оборудването - някои неща се виждат и от снимките, но други не са ми ясни - климатика автоматичен ли е, има ли круиз контрол, има ли борд компютър?

 

Може въпросите да са лишени от логика, защото може да се проверят на сайта на GW, но ги задавам защото там нещата са виртиуални, а пък друго си е да се разбере какво има една реално продадена кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито! Със здраве, много безаварийни км и никакви разправии по сервизи! :)

Искам и аз да се включа в задаването на въпроси. На снимки 4 и 5, отдясно, над бутона за аварийните има нещо като мини-ролетна врата :) исках да попитам - отдолу място за навигационна система ли е предвидено, респ. ти поръчал ли си такава? Защото в Аудитата от А4 нагоре там поставят навигацията и определено изглежда много функционално и удобно. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита нова придобивка и много безаварийни километри.

Много добре изглежда на снимките,навярно и на живо е така.

 

Явно много си слушкал и Дядо Коледа ти е донесъл хубав подарък. :icon_santa: :icon_santa: :icon_santa:

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега като повдигна темата... :-)

 

Удобно ли е да споделиш цената и оборудването - някои неща се виждат и от снимките, но други не са ми ясни - климатика автоматичен ли е, има ли круиз контрол, има ли борд компютър?

 

Може въпросите да са лишени от логика, защото може да се проверят на сайта на GW, но ги задавам защото там нещата са виртиуални, а пък друго си е да се разбере какво има една реално продадена кола.

Относно цената:26470лв.която включва автомобила в ниво Star + газовият инжекцион + цвят металик + BT с аудио стрийминг + аларма с обемни датчици.Аз обаче я взех с лизинг през Интерлизинг.Не знам дали е удачно да пиша подробности от договора,но на сайта има калкулатор като към получената цена добавяш около 580лв.такса за регистрация,за управление на лизинга,данъци и т.н.+ 1100лв.каско платими на 4 вноски+Г.О.за2014 (156лв.)Климатика е автоматичен,няма круиз контрол,борд компютър има ,но показва само километрите които можеш да изминеш с наличното гориво.За моментния разход се информираш от светлинен индикатор(колкото повече квадратчета по висок разход).Ще го снимам по късно,че май не стана ясно. Редактирано от lider99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито! Със здраве, много безаварийни км и никакви разправии по сервизи! :)

Искам и аз да се включа в задаването на въпроси. На снимки 4 и 5, отдясно, над бутона за аварийните има нещо като мини-ролетна врата :) исках да попитам - отдолу място за навигационна система ли е предвидено, респ. ти поръчал ли си такава? Защото в Аудитата от А4 нагоре там поставят навигацията и определено изглежда много функционално и удобно.

 

Благодаря за пожеланията и да, оставено е място за навигация лошото е, че поне за сега няма как да се поръча(поне не и от дилърите).Предполагам,че скоро и това ще може да се прави.В нета има снимки с монтирани на това място навигации.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за придобивката, дано да те слуша и да не ти създава проблеми.

 

Ако този дисплей се използва само за навигация, то не мерси! С тази дупка е идеално да си купите стойка, да я хванете достатъчно добре върте в дупката и да си ползвате телефона за навигация. Като не я ползвате затваряте капачето и няма и да разберат за стойката. На моя телефон си поддържам актуални iGO и Navitel и си работят страхотно и постоянно ги обновявам с нови карти и т.н. При заводските навигации понякога е доста трудно или пък нямаш толкова екстри. Големият недостатък за мен при C30 е липсата на Cruise control...

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това с регистрацията не го разбирам,плащаш 580лв но за какво???? като 78лв цялата регистрация в ката която включва номера,талон и преглед,пътната помощ за София е 35лв еко такса 250лв, е къде отиват другите пари до 580лв.Относно навигацията ето нещо което може да погледнете http://www.alibaba.com/product-gs/860513957/car_dvd_for_Great_Wall_voleex.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А избора на С30 беше лесен.Няма друг автомобил в този клас с тези екстри за толкова пари.

Евтиното нещо си има цена - като свикнеш малко с новата кола и ще усетиш мъката на разработването, а това, че вече смених задните амортисьори на 3000 километра /бяха започнали да тропат/  говори защо цената е толкова ниска ...  пожелавам ти да не се случва и на теб :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно навигацията и аз използвам телефона.Проблема със закупуването на тази (http://www.alibaba.com/product-gs/860513957/car_dvd_for_Great_Wall_voleex.html) е в гаранцията на автомобила.За Cruise control ,не знам вероятно е полезно.....никога не съм ползвал.Относно таксата за регистрция колегата Niki-25 не ме е разбрал,тези     580 лв. включват и 1,5 % такса управление на лизинга.А сглобката е 100% китайска.До колкото разбрах преди коледа са внесени 200 броя,което означава че скоро и други ще могат да отговарят на въпросите ви. Сега за цената....евтин автомобил ли е Волекса.  Никъде не съм писал че е такъв. Напротив, за мен е много скъп и в буквален и в преносен смисъл.Истината е че, получаваш това за което си платил - китайски автомобил с всички плюсове и минуси произтичащи от това.Все пак имаме 5 годишна гаранция(надявам се че амортисьорите не са консуматив ) Месеци наред търсих оферти, смятах и се оказа че ако искаш да имаш газов инжекцион от най ново поколение, климатроник,кожа,и т. н. и това с 5 годишна гаранция- Волекс е моят избор.                                                                                                                                                                                                   

Редактирано от lider99
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря от името на останалите участници в дискусията за изчерпателната информация. Дано не сме ти се сторили прекалено настъпателни, но просто наистина е интересна цялата тази информация и е много важно да е от първа ръка. :)

 

Дано няма с какво да се оплакваш, а само да коментираме фарактера на колата :)

 

Ако ти се занимава, направи си регистрация в http://www.carspending.com/ да отбелязваш разхода на гориво и не само това. :) 

 

Определено има опасност да се почувстваш, като опитна мишка, но всички сме така. Изпитатели :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е евтиното на 26470?

Е ми реално си е евтино за кола с тоя размер и оборудване, пък и с такава газова. Въпроса е от какво е икономисано да се постигне тая цена. От труд е ясно, все пак е произведена на изток. :D  Това че у нас изглежда скъпо е по други фактори, знаем си ги.

 

 Иначе честито! Да кажеш скоро как е след 100000км.

На мен ми е интересно отвора на багажника с какви габарити е т.е. какви по обем предмети може да минат през него. Вярно че е седан, ама и мойта кола е седан и багажника не е като на по старите с голяма "дупка", със свалена седалка отзад влиза предмет с дължина 3м. :D

Редактирано от curse_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито, безаварийно каране ти пожелавам!!!

Иначе газовата уредба от ново поколение незнам дали е предимство или по-скоро е недостътак, автомобила ми вече 2 месеца е в сервиз заради проблеми свързани с газовата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...