Jump to content

Смяна на габаритни светлини при Ховер (не свети и задният габарит)


Ванката

Recommended Posts

Още за ел. инсталацията на джипа - ако ви спрат левите или десни габарити на цялата кола, да знаете, че предния и задния светодиоден са вързани  заедно във верига. Ако изгори крушката отпред спира и задния габарит. Проблема отне часове на техниците в два различни сервиза докато го открият - а той бил прост. Защо са го направили така не знам, но да не се шашкате ако спрат. Просто си сменете крушката на несветещата страна и готово.

 

:BangHead: Не правете като него !!! - на мен смяната на едната крушка която струва 0,78 ст ми излезе 36 лева..... :toothy12:  отидох до сервиза, гледаха 30 минути и казаха, че е нещо сериозно да я докарам друг ден да имат повече време. Тръгнах от сервиза и ме спряха катаджии, защото в сервиза изгасили фаровете и аз не обърнах внимание - имам навик да са постоянно включени. Отнесох фиш за 20 лв. На другия ден закарах колата, оставих я, хванах такси за центъра - 8 лв. След 10 минути ми се обадиха, че е готова - още 8 лв. на връщане - общо 36 лева за крушка на габарит !

 

Много полезна информация.

 

След като видях, че не ми свети задният ляв габарит си помислих за изгорял бушон. Но за да е изгорял трябва да има проблем ... погледнах предния габарит и видях че не свети и веднага си спомних, че беше писано за този проблем във форума .... потърсих и го намерих.

 

Потвърдено! Когато изгори крушката на предните габарити, спират и задните. Дори руснаците се чудят и се маят защо е така, но и при тях е така.

 

За да я смениш малката крушка, особено лявата отнема не много време. Мога да кажа, че 5 мин. Първоначално ме стъписа големият сноп кабели които минават точно оттам и се чудех как ще ги преборя. Финално след търсене из интернет и се надявах руснаците да имат нещо повече по въпроса, но без резултат реших да направя каквото си пише в инструкцията. В инструкцията пише, че се завърта обратно на часовниковата стрелка фасунгата. 

 

За да достигна до нея, финално не местих никакви кабели, просто си промуших ръката през двата снопа и достигнах до крушката с не много усиля, но не и с лекота :)

 

След замяната на малката крушка W5W, всичко вече е наред.

 

Погледнах дясната страна и с радост установих, че там е детска игра. Няма елементи, които да пречат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка смяна на крушка си е филм в тази кола.....макар и да си призная как се изложих пред една мацка решавайки да и сменя крушката за къси/дълги на една Форд Фиестаичка.

Ми, не можах даже да намеря от къде се сменя...... :dontknow: 

Срам не срам закарах я в сервиз където разглобиха сума ти неща за една крушка.Аз нямаше да се справя ! Та в сравнение с това, Ховъра е направо песен. Единствено неудобно е, че няма много място за бъркане и също толкова видимост към това което правиш. Иначе като смениш по един път се научаваш и е по-лесно Много се чудих как се сменя крушка на задния номер - оказа се, че се сменя отвън с отверчица. Просто подпъхваш във външния край на габаритчето и внимателно натискаш за да излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги искам да ви попитам,някой знае ли какви лед габаритни крушчици мога да сложа за да не натовари колата и да ми даде късо на задният стоп,понеже сложих едни но не светят и си стоя със нормалните а искам да си сложа от Лед модела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да, ако може снимка или модел. Аз сега си търся Н3 лед. Смятам да ги сложа на фаровете за мъгла - така и така ги ползвам като дневни, поне да сменям по-рядко, че и там смяната си е незабравимо изживяване. Миналата седмица смених и двете и след като ги смених обърнах внимание, че са ми дали не 55 а 100 ватови - греят та се късат. Идеше ми да си разбия главата в картера, играх си да ги сменя близо час......поне си припомних всички псувни които знам. Както беше отбелязал г-н Видев, проблем за инсталацията няма проблема е за рефлектора. За това реших да търся ЛЕД крушки - намерих едни за 16 лв - http://www.avto.bim.bg/Diodna-krushka-H3-s-9-SMD_pr45333.html. То пък сега падна сняг и не ми се занимава. Но смятам да си ги поръчам, и при първа възможност - ЛЕД на допълнителните!

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на крушките за мъгла си е найстина приключение,аз даже измислих и няколко нови псувни докото си свалях кожата от ръцете!!! И също си поръчах Н3-диодни които след месец чакане пристигнаха благопулучно и светят добре. Но монтажа им ще е като се затопли. 

 

 

p.s Купих два ,модела за да сравня кои светят по добре,но се оказа че едните са с много голям радиус и не могат да влязат на мястото на крушка Н3. когато имам възможност ще кача снимки. Но определено са с по добри диоди и корпус от посочените на колегата. Моя съвет е да потърсиш в eBey. Има доста добри модели на добри цени

post-6469-0-37812300-1391526863_thumb.jpg

post-6469-0-04541300-1391526891_thumb.jpg

post-6469-0-63526800-1391526909_thumb.jpg

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вчера смених крушките на късите светлини, че едната пак беше изгоряла. Вече мога и с вързани очи да ги сменям, просто защото, там не може да се гледа и пипа едновременно :toothy12:. Досега бях сменял само на десния фар, където е и по-трудно, но удивлението ми беше огромно когато разбрах, че на левия фар пружиниращите (телени) скобички, които притискат и закопчават цокъла на крушката са различна конструкция от тези на десния фар  :icon_cyclops_ani:.....(5 минути чудене, чесане и псуване).  Дали само при мен е така ?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Тази тема ми даде добра отправна точка за да реша странен проблем след вечер чудене в гаража. След като изгоря крушка на заден габарит (последния фейслифт на H5), загасна и предния, светодиоден. Проверих всички бушони, бяха ОК. Изглежда ЕКУ-то измерва състояне на отворена линия и не включва релето (леви и десни габарити са на отделни релета), при мен ги включи едва когато сложих крушка отзад и дадох на контакт. Четох някъде, че решавали подобни проблеми и с откачане на + клемата на акумулатора (това води до ресет на ЕКУ-то).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/13/2014 at 4:34 PM, Mikosh said:

Здравейте колеги искам да ви попитам,някой знае ли какви лед габаритни крушчици мога да сложа за да не натовари колата и да ми даде късо на задният стоп,понеже сложих едни но не светят и си стоя със нормалните а искам да си сложа от Лед модела.

Изглежда има защита за "прекъсната линия". Такава е доста полезна, защото твърде високо или ниско съпротивление по даден проводник, може да рече и прекъсване, късо и съответно... пожар в движение. Интересно е ако някой има данни с колко вата трябва да се натовари системата за габаритите, за DRL/мъгла и за късите светлини за да не сработва защитата, нека да сподели, за да знаем за бъдеще колко мощни LED да поръчваме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, gwhover написа:

Изглежда има защита за "прекъсната линия". Такава е доста полезна, защото твърде високо или ниско съпротивление по даден проводник, може да рече и прекъсване, късо и съответно... пожар в движение. Интересно е ако някой има данни с колко вата трябва да се натовари системата за габаритите, за DRL/мъгла и за късите светлини за да не сработва защитата, нека да сподели, за да знаем за бъдеще колко мощни LED да поръчваме ;)

Аз съм сложил отделни дневни светлини. Вързани са през бушоните на светлините с отделен 5а бушон. На auto/off винаги светят през деня, а вечер си се включват автоматично фаровете. Недостатъка е когато на auto се включат само габаритите, но смятам и тях да ги сменя с Лед крушки. Другото е че несъобразих да сложа ключе когато си само на контакт да не светят, но не е бо клка голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте , на Ховер 2012 сложих лед крушки на късите светлини и на габаритите отпред ...Снощи установих че задните габарити не светят ..Чудя се по магистралата защо ми премигват и свирят колите които идват отзад /добре че не стана някоя беля /

Запалвам двигателя - първоначално светват /което означава според мен че проблема не е в изгорял бушон или в самите светлини/ и изсгасват сами след 2-3 секунди задните габарити

 

Като чета темата според мен е от това че съм сложил лед крушки на предните габарити . Лед крушката на фаровете свети бяло и ми се иска и габарита да е бял , да си запазя лед светлина и на габарите

Ако правилно съм разбрал за да нямам такъв проблем трябва да натоваря към габарита  за да отчита че има консумация . Как се прави , с какво и как ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,от всичките писания не разбрахте ли че китайците са вързали предния 5 ватов габарит като товарно съпротивление за дадния диоден. Изгаря 5 ватовата крушка спират и задните диодни габарити.Всяка подмяна на предния 5 ватов с други ще доведе до горе описаните от вас проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, zhelev_48 said:

Колеги,от всичките писания не разбрахте ли че китайците са вързали предния 5 ватов габарит като товарно съпротивление за дадния диоден. Изгаря 5 ватовата крушка спират и задните диодни габарити.Всяка подмяна на предния 5 ватов с други ще доведе до горе описаните от вас проблеми.

Това го разбрахме .,, идеята е как да го прескочим ? Със съпротивление например , не знам дали ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично ще стане... закон на Ом му викат. Но има ли смисъл, освен за бялата светлина на LED крушката, при това 5 вата си е бая, тези резистори ще греят, да не стане някоя по-голяма беля. Аз не бих си го причинил, затова си карам с крушки.

Редактирано от gwhover
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще сменяте,колата си има много добри фарове. Нищо не пестите,ефекта от осветеност е съмнителен,а и всякаква подобна намеса може да има последиците казани по-горе от 

gwhover.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...