Jump to content

Малко въпроси преди покупка


orionbg

Recommended Posts

Здравейте колеги ентусиасти бъдещи колеги собственици :)

 

Имам намерението в най скоро време да се сдобия с един Steed 5. Имам обаче малко питанки по въпроса тъй като за първи път през живота си ще имам възможността да си купя нова кола (добре де пикап).

 

1. Както вече установих "пълната" 5 годишна гаранция (или 100 хил. км.) на Литекс Моторс е разтегливо понятие и зависи от това кой ти е обслужващият сервиз. (Аз съм от Пловдив) Но все пак според стандартните условия, какво със сигурност е косуматив и ще ми се налага да си го плащам всеки път. (само сигурните неща)

 

2. Освен цената на автомобила, какви други разноски (ако може с ориентировъчни цени) ще са необходими тези пет години?

 

3. Ще го взимам на лизинг и се интересувам момента с първоначлната вноска е ли е възмозно и той да се разсрочи или прекалено много искам...

 

4. То е по скоро като допълнение по първа точка, кое през колко километра се сменя?

 

Извинявам се за многото питанки, но все пак ще мие за първи път и си нямам ни най малка идея що е това чисто нов автомовил и има ли то почва у нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвайки този калкупатор накрая му в подробната схема може да видиш горе долу какви други разходи първоначално има:

http://www.euroleaseauto.bg/calculator.html

Важното е да въведеш цента на колата, каква марка избираш няма значение. ;)

А за техническото обслужване най-добре си питай при съответния дилър при който ще ходиш, че нещата са малко не съвсем еднакви принципно във всички населени места.

Редактирано от curse_m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имай предвид, че купуваш пълноприводен автомобил - това само по себе си води по - високи експлоатационни разходи. Гуми - 17 цола, смяна на масла на диференциали, раздатка, скоростна кутия, освен това на двигателя. Докато е гаранционна в сервиза ще сменят маслото и на хидравликата и т.н. За лизинга решението какъв да е е твое, стига да не бягаш от минималните граници, могат да се договарят различни схеми и варианти не само с първоначалната вноска и срока, но и с остатъчната стойност. На 30к. километра обслужването ми излезе 474 лв., като в тази сума са влючени и предни накладки и смяната им /консуматив - ти го плащаш/.

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...