Jump to content

Наличност на C10


green_energy

Recommended Posts

Здравейте,

 

 

Проявих голям интерес към C10 и се бях решил да взимам такава кола за нова година.

Но от представителствата разбрах, че няма налични такива автомобили и ме съветват да разгледам другата гама автомобили C20R,C30.

 

Не се знаело кога ще има C10 и дали ще има. Някой знае ли нещо по този въпрос?

Редактирано от green_energy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е защото в завода не се произвеждат по няколко модела едновременно а само по 1. Тоест правят 500 C10 и стоят на паркинг, после почват Hover-и така на ротационен принцип.. Смешно е обаче, че се стига до момента в който казват на клиента че няма наличности в момента :D

 

C20R е същата като цяло, само дето цената и е необосновано по-висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C30 е пак същото ,само дето е по голяма и по конфортно въТре ...  

 

 

Колата, която исках да взимам е за фирма с данъчен кредит ...  не виждам смисъл да се дават повече пари за нещо което ще върши същата работа... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен в представителството ми казаха, че завода в България ще се съсредоточат в производството на джиповете и пикапите, а леките коли били до изчерпване на количествата и нямало да се предлагат повече. Малко странно ми се стори това, но явно няма да разчитат на леките автомобили за напред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау, това биха били доста изненадващи новини, имайки предвид очакваните C30/C20R и успеха на C10 (какъвто явно има, доста често ги виждам по улиците). Дано просто да отлагат докато започнат производство на нов модел - като C50. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, очевидно е дошъл края на този модел , поне за Европа и изобщо за експорт . Интересно защо го спират като не са му извадили заместник , а С10 си беше отлично предложение за нашия пазар ? Дано скоро пуснат заместник ,защото С20R макар и по-напудрен с тази цена отива в категорията на един куп утвърдени марки и въобще не е атрактивен за фирмен автомобил , жалко Дачия печели от това !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всичко това ми се струва, че ще си изпатят и собствениците на C10, които ще трябва да чакат още по-дълго за части и да плащат по-високи цени. Жалко количката е симпатична и за нашия пазар беше много добро предложение. Интересно ми е защо още на българския сайт стои реклама с цена за C10.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При това положение аз спирам да карам Волекса, прибирам го в гаража и след 20 години ще имам рядък автомобил в отлично състояние, който ще струва повече отколкото нов. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За поддръжката не бери грижи по изисквания компанията трябва да произвежда и доставя части дълги години.Това са международни изисквания за да продаваш автомобили . Не помня точно колко години .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За частите не се притеснявайте - по изискване ще се поддържат мин. 10 години от спирането на модела. А защо няма да се произвежда C10 - това е друга тема. Просто тези автомобили не се карат и не се продават в Китай . Това е. Там модата са големи лимузини или джипове от всякакъв калибър /видял съм го с очите си/ и точно върху това се концентрира GWM. За съжаление 2-3 хил. , че дори и 10 хил. броя за Европа са твърде малко за техните разбирания , за да се навият да поддържат модела. Това са реалностите - просто си гледат печалбата и това е !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Е затова ми беше думата г-н admin.НЕПРЕДСКАЗУЕМОСТ.Пущаш два модела автомобили в Ловеч,а след две години ги спират .Всичко ми изглежда на поредната пушилка както и всичко в държавата ни.Големи фанфари,големи обещания ,а в завода работят няколко десетки голобради момченца .А в съседна Румъния Форд(НЕ ХАРЕСВАМ ТАЗИ МАРКА)направи инвестиция за 1 милиард.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо ще е ако се спре производството на този модел,от доста време с моята приятелка обмисляме покупката на такава кола,дано този модел да започне да се произвежда само за Европа тука в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Е затова ми беше думата г-н admin.НЕПРЕДСКАЗУЕМОСТ.Пущаш два модела автомобили в Ловеч,а след две години ги спират .Всичко ми изглежда на поредната пушилка както и всичко в държавата ни.Големи фанфари,големи обещания ,а в завода работят няколко десетки голобради момченца .А в съседна Румъния Форд(НЕ ХАРЕСВАМ ТАЗИ МАРКА)направи инвестиция за 1 милиард.

 Абе хора вие не разбирате ли че Great Wall го спират модела C10 и Литекс Моторс нищо не могат да направят. Те просто няма от къде да го поръчват - нали идва като кит комплект , с вълшебна пръчка ли да го направят !? А в Румъния е инвестирал Форд , коя българска компания има такива възможности да инвестира 1 млрд. А защо Форд или друг без значение не инвестира в България 1 млрд. е друг въпрос , за който питайте управляващите.

Редактирано от pipo_07
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На въпроса ми вярно ли е,че ще се спира Волекс С10? ето какво ми отговориха от страницата на GW в фейсбук:

Great Wall Bulgaria Здравейте! Партньорът ни Great Wall Motors преустанови производството на Voleex C10 в заводите си по света, което включва и завода на Литекс Моторс. Тази промяна обаче няма да рефлектира по никакъв начин върху гаранционното и следпродажбено обслужване на модела. Поздрави!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би точно заради това от завода в Ловеч бълваха С10 колкото могат (помня снимки с пълни паркинги). Интересно ми е каква бройка има в България общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално в момента Литекс Моторс нямат адекватно бюджетно предложение за БГ пазара! С30 въпреки, че е най -евтин в гамата на марката вече идва скъп пък и е само във вариант седан, С20 при тази цена също не става!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Реално в момента Литекс Моторс нямат адекватно бюджетно предложение за БГ пазара! С30 въпреки, че е най -евтин в гамата на марката вече идва скъп пък и е само във вариант седан, С20 при тази цена също не става!

Е те какво да направят според тебе ?!

 

 

Дааааа, ще караме бутикови автомобили :) предчувствам, че следгаранционната поддръжка ще е също бутикова :)

Защо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Литекс нищо не могат да направят, не е това проблема. Но Great Wall ако имат за цел да се позиционират в сегмента на евтинита автомобили, би било добре да имат най-евтино предложение във всеки сегмент, а за компактния сегмент (където имаха най-евтината кола с нормално ниво на оборудване като цяло), това предложение отпадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Както вече казах , Great Wall няма да се занимават с компактния сегмент . В близките 2-3 години ще пуснат нови модели SUV-ове и пикапи - те ще са евтини и убеден съм - все по-добри . Но към малките за сега не се фокусират.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ?

Мисля че е логично - прекалено малко произведени автомобили от този модел няма да стимулират други фирми да произвеждат, предлагат и търговци да държат на склад резервни части, а ако се чака по 1-2 месеца да пристигне детайла който ти трябва от Китай ....  

Би ли споделил информация колко бройки от този модел са продадени в европа, предполагам, че имаш бегла представа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те и сега нямат стимул други производители да правят рез. части , защото оригиналните са евтини. Освен това има идентичност с C20R и C30 към 70% , така че няма да има проблем - части ще има и те ще са значително по-евтини от тези на VW , Opel , Ford и техните побратими. Що се отнася до бройките - не съм сигурен за Европа , но в много други държави е продаван модела - най вече в Южна Америка и Азия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...