Jump to content

Всичко за съединителя на Ховер H5


st.videv

Recommended Posts

Не няма такава опция - сменяш с нов като му дойде времето и то препоръчително к-т феродов+притискател и лагерите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз от съединители не разбирам много, ама за да замирисва като потегляш...с колко газ го правиш? :D Съединителя като тръгне да си ходи не започва ли да вибрира повече при самото отпускане и да изпуска от скорост като крайна фаза?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vencibull написа:

Абе аз от съединители не разбирам много, ама за да замирисва като потегляш...с колко газ го правиш? :D Съединителя като тръгне да си ходи не започва ли да вибрира повече при самото отпускане и да изпуска от скорост като крайна фаза?

Щом мирише значи има още феродо:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Който иска да го тества да заповяда, 

Както написах съединителя е сменен от предишният собственик на 70 000 км. а сега съм на 82 000 км.

Красимир

0897 87 87 79.

Колеги хайде да си направим среща в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, Georgi86 написа:

по вероятно да задържа педала или да сложен менте

аз моя го смених преди 500 км и сега джипа лети

 

Колега , моля да споделиш какъв съединител  си сложил- някви номерца и не е лошо да споменеш коя година е джипа и колко коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак сме  се събрали тук да си решаваме проблемите и да си помагам,  както казва един колега джипа винаги те държи  под напрежение ..........А  ИЗКАЗВАНИЯ ОТ СОРТА АЗ  НАПРАВИХ ТОВА И ТОВА  И ПОСЛЕ НИЩО  НА КОГО ПОМАГАТ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен вариантите са няколко:

1.Не е сменен.

2.Сложили са някакво евтино "дърво" или требичка колкото да се продаде.

3.Изтървали са момента със смяната и притискатела + маховика са износени/заминали безвъзвратно и новия феродов диск решава проблема частично и за кратко.

4.Има и една теоретична възможност от кутията по шийката на първичния вал през семерингите да минава/завихря масло и да омаслява феродото,но това по скоро е в сферата на теорията и т.н.

В крайна сметка който и да го тества ще стреляте на посоки ,а както описваш ситуацията няма да минеш без сваляне на кутията.

Тогава ще си на ясно какво се случва в този възел и как да действаш. 

Успех,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Явор написа:

Колега , моля да споделиш какъв съединител  си сложил- някви номерца и не е лошо да споменеш коя година е джипа и колко коня

Виж по- горе са снимки и пълна инфо за моя съединител оригинален японски с 35% повече натиск....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак преди покупка на частите препоръчвам сваляне на кутията и оглед.

Редактирано от Krasimirr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е най добре защото не са еднакви този който е снимал колегата го нямаше по магазините ,а семеринга беше заминал и се наложи смяна  40 лева

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера и семеринга на първичния вал ги има по представителствата в Бг на обща цена 56-60 лв. ако се не лъжа , но за смяната им така или иначе кутията се сваля - няма милост!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лагера на първичният вал не е в маслена баня, а е зад капаче и е сух....сменял съм го има и публикация със снимка зад него е семеринга и маслената вана на кутията.....

2-11.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност този лагер не му е приблем на колегата!Като свали кутията ще стане белни защо приплъзва съединитела и къде е причината-притискател.......и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде го хвърлихте човека? Лагери и нз кво.....

Залагам на куча марка феродо и не сменен притискател ;)

Най неприятното е цепенето на кутията от мотора, че се разкача всичко за което ще му смъкнат кожата в сервиз.

Недей да взимаш нищо преди да си видял какво има вътре, че аман от китайски номера - квот имали туй са слагали, а какво пише в каталога няма значение......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колеги преди 2 години смених съединителя в сервиза в Пловдив и минах 25000 км и отново свърши може ли някой който е слагал от мицубиши да каже от какъв модел става или да ми предложи някакъв по усилен от оригиналният съединител който ще ме изкара повече километри?

Цитат

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз заложих на Maxxin. До тук 15к км никакви забележки като от време на време се тормози и из калища. Съединителят е усилен, или поне така се води. Номер mcmb013, oem: md724736. Това е за Н3.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте, налага ми се да сменя съединител  на Hover H5 2011 ....дотук добре  проблемът ми е че двигателя ми е 4G69S4  а не 4G64 който доколкото разбрах имат повечето колеги, бих искал да помоля които е с 4G69S4 да каже какъв съединител е сложил и откъде го е купил /евентуално/. Звънях в Тандер откъдето ми казаха че нямало разлика в съединителите според тях щото " ние ховър с различен съединител не сме имали". Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Здравейте, скоро смених съединителя, комплект - феродов и притискателен диск, аксиален лагер и лагер на маховика. Избрах комплект на VALEO 828792.Избрах модела с четирите пружини на феродовия диск. Цената варира в различните магазини - от 200 до 260 лв. Аз го купих от Nasauto.bg  за 243 лв.  Лагерчето, което е на маховика е с размер 15Х32Х9. Намерих го в autopioneer.bg  на цена 8.82лв. Като за  хора, които имат инструменти , сравнително добри условия за труд, и що-годе елементарни монтьорски умения на мен и още двама приятели ,които ми помагаха и то доста , ни отне около 4 часа труд. Има се предвид, че не сме бързали, даже на моменти си се помотавахме (пийвайки си топло кафенце). Болтчетата на притискателния диск се затягат с динамометричен ключ със сила 19 Nm - т.е. 1,9kg. Благодаря на Krasimirr за точната насока и консултация по телефона. Ако някой от колегите има нужда от помощ да ми пише на л.с.  с каквото мога ще помогна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...