Jump to content

LPG проблем


amnesia

Recommended Posts

 Привет колеги,

няколко пъти ми се случва следната ситуация: както си карам и започва да мига лампата която сигнализира че автомобила се движи на Бензин (тази на газовото) и не мога да превключа на газ. Някои да се е сблъсквал с такъв проблем? 

p.s. Всеки път е на количество гориво в бутилката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съвет от мен,ходи в сервиза да ти я оправят иначе ние тук само гадаем,може да е от софтуера на компютара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи миналия месец, бутилката с газ беше пълна почти до горе,спряхме да хапнем покрай пътя.Когато тръгнахме таман мина на газ и изпищя ,че няма газ и светна лампичката за бензина,в същото време си светеха сините скали за наличие на газ. Покарах 2км и опита няколко пъти да натисна копчето за принудително сменяне на горивата но нищо не стана. Отбих , изгасих ,извадих ключа и като запалих отново проблема изчезна,след тоя рестарт не ми го е правила и дано не ми го прави (а дано,ама надали).И аз предполагам ,че е от софта за газта.За това мини през сервиза да го погледнат!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем вероятно е от следните типове, вече коментирани преди време. 

 

http://forums.gwm-bg.com/topic/654-проблем-с-гу-при-намаляващо-количество-газ-h5/

 

http://forums.gwm-bg.com/topic/678-проблем-в-гу-когато-палиш/#entry9398

 

След замяна на помпата или заедно с цялата бутилка проблема изчезва. Консултирай се с най-близкия сервиз за отстраняване на неприятното поведение.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Привет колеги,

няколко пъти ми се случва следната ситуация: както си карам и започва да мига лампата която сигнализира че автомобила се движи на Бензин (тази на газовото) и не мога да превключа на газ. Някои да се е сблъсквал с такъв проблем? 

p.s. Всеки път е на количество гориво в бутилката.

 

Привет колега!

Педи няколко месеца ми се случи същият проблем карам Н5 от както ми смениха новия софтуер на газта започна да си мига лампата и да писка яко дори и при палене,върнах се пак в сервиза но уви не ми помогнаха понеже незнаели от какво е било.

След няколко дена имах път до Плевен и хората ми обърнаха доста внимание на проблема за което евала,накрая се установи,че трябвало да си сменя бутилката понеже е от старите бутилки и вътре се задръсатил филтърът на около 25.000км и самият софтуер е много чуствителен как се запуши малко се превключва на бензин.

Момчето ми смени софтуера и бутилката и всичко си дойде на мястото,но при твоят проблем гаранция е бутилката отиваш в най близкият сервиз и им казваш какво е и трябва да я оправят късмет..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз както всички тук споделям същия проблем. И при мен се чудят от какво може да е. На този етап ми смениха компютъра и софта и проблема взе да се появява значително по рядко. Сега очаквам включване от страна на сервиза с намерено решение на проблема. Там казаха, че ще пишат до софиянци и като има някакво развитие по въпроса ще ми се обадят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...
здравей колега
прочети това. Дано не Ви си случи моята каръщина. При мен е гаснала в движение докато е газ и не прехвърля на бензин ( 140 на магистрала изпреварвам и.....ЧЕСТИТО). Затова съм ги метнал. 
 
http://forums.gwm-bg.com/topic/1792-проблеми-със-система-виалеlpi/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

колеги ,пикапа ми почна да гори много газ -17л/100 км това нормално ли е ,при условия че лятото ми гореше 13 л /100км 

Редактирано от anton
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Не е нормално, аз например имах малък проблем, пикапа ми стана муден, бавно набираше, забиваше леко , все едно се дави. Закарах го на специалисти в Пловдив по газовите системи. Включиха го към компютъра и се оказа проблем в изпарителя, имало някакво спукване и вкарвал обогатена смес, за това и трудно ми палеше , след въртене около 3 секунди,

Смениха двата филтъра в системата, прочистиха я цялата с някаква газ ли там не запомних с какво, оправиха изпарителя, изчистиха грешките за паленето на газ директно... предишната собственичка италианката го е палела точно 5 пъти на газ и това отчете на компа и ако се е наложило да паля 6 път системата е щяло да блокира и да не ми разреши. Това ми го обясниха в севриза. Всичко струваше 160 лв с ДДС, пикапа сега е стрела, много бързо набира, стана много пъргав, падна разхода още надолу. Моя гори в момента 10лв на 100 км, засякох го

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...