Jump to content
admin

Снимки на Voleex C10

Recommended Posts

Средният разход в реални условия няма нищо общо с този постигнат на стенд , това е сравнявано много пъти от разни авто списания и винаги реалния е повече. Някои марки "лъжат" повече и направо брутално, други дават по-близо до реалния .От друга страна и реалния среден разход си е разтегливо понятие , защото колко са градско , колко са дълъг път и колко магистрала , а и с каква скорост ? Преди имаше определен стандарт за този метод(градско/извънградско/магистрала ) с 50/90/130км/ч в някакво съотношение примерно , сега този начин със стенда може да се ползва само за да има равна база за сравнение с другите модели , но само за сравнение , защото този разход не е реален.

Edited by nikid

Аз затова говоря за усреднен разход, а не среден такъв ... имам предвид общото количество заредено гориво разделено на общите изминати километри и за общ пробег от около 7000 км усреднения ми разход е около 7.2-7.3 ... с едно малко уточнение че е вдигнат заради един резервоар от една голяма верига при който постигнах главоломния 8.9 л/100 км - вече на тази верига не зареждам! С друга верига постигам около 6.4-6-8 л/100 км среден разход за резервоар!