Jump to content

Проблем с ГУ при намаляващо количество газ - H5


Recommended Posts

Интересно ще бъде ако имаш възможност да изпълниш първите две точки. Информирай за резултата,моля. Какво си открил,колко струва,начи на доставка и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 73
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Септеври 2016 г.смениха в Митвас гаранционно бутилката и помпата. В края на май пак същото,не работи на газ. Пълна бутилка и сама превключва на бензин, нооооо вече не съм в гаранция. При посещение в сервиза ми казаха изгорял някакъв блок  и от там и помпата и това ще струва 900 лв. Посъветваха ме да заменя с газов инжекцион с изпарител,казаха че работят с някаква фирма и ми дадоха телефона. Обадих се и ми казаха 1400 лв,като ми приспадат бутилката. Реших да се обадя на приятел който работи в Баховица, от там ме посъветваха да се обърна към сервиз Тандер. Така и направих,записах час,приеха колата и след 3 дни ми се обадиха да си я взема,оправена. Ето какво съдържа фактурата:пътен тест 0,2 часа-6,40 лв.,подготовка за ремонт 0,2 ч.-6,40 лв.,демонтаж бутилка газ 1,5 ч.-48 лв. демонтаж/монтаж на помпа газ 1,5ч.-48 лв.,диагностика АГУ 1ч.-32 лв.(материали) кабел 1бр. 23,80 лв.филтър газ 1бр.-10 лв. торбичка газ 1бр.-14,50 лв. помпа газ 1 бр.54,15 лв. 20% ДДС и общо 291 лв. Не разбрах откъде Митвас взеха 900 лв.иначе и те първи определиха проблема,казаха ми изгорял блок????? преди помпата и помпа. За сега колата върви на газ както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, мен лично ме посъветваха да не падам под 2 диода, защото имало риск от прегряване и изгаряне на помпата. При течната фаза тя е вътре в бутилката, когато количеството втечнена газ е малко - не се охлаждала добре. Споменаха и че са префлашвали старите версии на Виале контролера за нещо си. Иначе съм стигал и на 1 диод, тогава започва да придръпва от време на време, предполагам не му достига налягане, но без други проблеми. Имам друга грижа обаче, при горещо време и продължително каране понякога не стартира зареждането на газ на газоколонката - съчмата на клапана на входа "заяжда".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, на мен също ми се е случвало да заяде съчмата и то на път за Гърция и 1000км карах на бензин. На една газосанция в Гърция я оставихме по дълго да се мъчи и успя да тръгне. Като се прибрах в София пръснах вътре в накрайника силиконова смазка и от тогава нямам проблеми вече 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 28.06.2017 г. at 8:54 PM, Niki.A. said:

Здравей, на мен също ми се е случвало да заяде съчмата и то на път за Гърция и 1000км карах на бензин. На една газосанция в Гърция я оставихме по дълго да се мъчи и успя да тръгне. Като се прибрах в София пръснах вътре в накрайника силиконова смазка и от тогава нямам проблеми вече 2 години.

Вземаш отверка, натискаш съчмата, отлепва се със съскане (изпуска малко газ) и пълниш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм си направил функционално приспособление "ръчкалка" за тази цел ;) Стои в багажника и като тръгна по моретата ми е много полезна - представлява дълга отвертка със заоблен и добре полиран край, за да не нарани съчмата. Иначе съм напръскал със силиконова смазка, както казва колегата Ники, да видим дали ще се подобрят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

здравейт на всички от месец имам ховер н5 на газ течна фаза и днес ми направи следния номер,  както си седях на светофара и тръгнах да включа на 1 скорост и колата прехвърли на бензин и лампите на виалето спряха да светят .Загасих пак запалих нищо ,откачих акумулатора за малко и заработи и пак спря. Откачих го пак и тръгна  преди това не е губил мощност или нещо от сорта два пъти при рязко спиране ми прехвърляше от газ на бензин .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей и на мен ми го правеше преди бяха ми сложили бутилката под различен ъгъл, отиваш в Тандер и ще ти я оправят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.01.2018 г. at 14:08, Georgi86 написа:

така ще направя

от няколко дни имам  сходни проблеми ,,,,минавам около 200 км на газ и при три оставащи диода  се превключва сама на бензин,,,,,така обиколих доста места включително и официалните сервизи като на всякъде цифрата започваше от около 300 кинта ,мой познат преди време ми беше препоръчал Митко Субарото,,,,и след доста четене  по други форуми, си записах час за 10.01 18 г  Човека не  почна да ми обяснява глупости  а просто мина директно на темата : китаиска помпа  (с каквито сме в момента ) 50 лв  за смяна 60 лв  , бошова помпа  180 лв  - труд пак 60 лв, и двете изкарват межди 10 и 20 хил/км  като обяснението беше  че може би бошовата  ще изкара малко повече от китайчето , Като цяло ми обясни че максималния пробег с китайчето е около 25хил а с бошовата 40 хил  ,но това са максимални стойности !!!! ,ВАРИАНТ 3 : нова бутилка с по голям отвор  и съответно по голяма  помпа  със цена доставка и монтаж около 1400-1500 лв!!! НО помпата изкарва 100 хил и последващия ремонт за около 200 лева  и позволява да изкара нови 100 хил  всеки да избира сам !!!!!! мое мнение  сега ще сложа китайче  и на пролет след 15хил ще си поръчам  вариант 3 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само предлагам, а ти ако искаш се замисляш...за 1200 лева един обикновен инжекцион има такива с впръскане и на бензин  и си решаваш проблема поне за 150000 км....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Kan4o написа:

Само предлагам, а ти ако искаш се замисляш...за 1200 лева един обикновен инжекцион има такива с впръскане и на бензин  и си решаваш проблема поне за 150000 км....

Да си телефона моля ти се занимаваш с газ нали? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е обикновена газ трябва да е  хубава и да е при точен майстор защото после се почва ,ираене на оборотите и какво ли още не .течната фаза е ясна една помпа на бош и готово.Моята мисля ,че не е сменяна и джипа е на 69000 км.

Да попитам дава ми разход на газ 20 , 21 литра в града струва ми се много.

Редактирано от Georgi86
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Georgi86 написа:

ако е обикновена газ трябва да е  хубава и да е при точен майстор защото после се почва ,ираене на оборотите и какво ли още не .течната фаза е ясна една помпа на бош и готово.Моята мисля ,че не е сменяна и джипа е на 69000 км.

Да попитам дава ми разход на газ 20 , 21 литра в града струва ми се много.

Привет колега,20 градско(София) ми се е случвало  но тогава съм карал ,,,,,,,,, луд не е точната дума ,,,,,,,,,,бързичко така да се каже ,,,,,,,,, по магистралата с 170-180км/ч ми дава пак толкова .........относно помпата  по официалните сервизи ти я сменят без да ти кажат на около 10 хил ,,,отиваш за масло   и се прибираш и с нова помпа само където  ти не знаеш.......още нещо  никой не ти слага бошова помпа ,,,,,,всичко работи с китайчета.......... 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и за много години, ще си позволя да се намеря в темата .Не карам грейт уол ,но си закупих кола преди около година с газова виале като вашите или подобна.Тъй като съм от Бургас , а тук никой не е чувал за течна газ или поне аз не съм намерил ще и помоля за кординати на майстори ,естествено извън офиц.представители ,които се занимават с ремонт на въпросната система. Да чукна на дърво засега нямам проблеми ,но съм минал около 12 000 км с готината българска газ затова ми се иска да съм подготвен. Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, mistarmi написа:

Здравейте и за много години, ще си позволя да се намеря в темата .Не карам грейт уол ,но си закупих кола преди около година с газова виале като вашите или подобна.Тъй като съм от Бургас , а тук никой не е чувал за течна газ или поне аз не съм намерил ще и помоля за кординати на майстори ,естествено извън офиц.представители ,които се занимават с ремонт на въпросната система. Да чукна на дърво засега нямам проблеми ,но съм минал около 12 000 км с готината българска газ затова ми се иска да съм подготвен. Благодаря на отзовалите се!

https://www.subarumitaka-bg.com/

http://nitoautogas.com/f/p/1/bg/kontakt-s-nito

http://www.emko-gas.com/Контакти-(22,2)

последния има сервиз във Варна ,но като им звънях човека които се занимаваше с виеле  беше  извън страната и ще се прибере някъде  към  края на месеца...... за първия съм дал инфо по нагоре в дискусията,за нито някой беше писал по другите дискусии за газовите  потърси и  ще намериш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа нашите от Добрич ходят в Бургас и това твое твърдение малко ме изненадва,но ..........Ето ти линка на вашата фирма https://technogas.bg/ . те ако не могат да ти помогнат не зная.

Отделен е въпроса коя система е по-добрата за собственика на превозното средство в БГ т.е. OBD газов инжекцион с възможност за настройка за допълнително впръскване на бензин след определено обороти или течната фаза при която този момент е константа на определен брой цикли и проблемна помпа.

Има доста сносни уредби с елементарен софт за преработка до "нормален" инжекцион на сносни цени и качество. 

Аз съм използвал нов от тази фирма на предния ми автомобил.

160к без проблеми ако не се смята запушените дюзи на края от "качествената газ" - почистиха ги с ВД-40 + компресор и отново напред.

http://reagas.realux.bg/първата-българска-марка-инжекционни/  

Фирмата представител за БГ е "Домоестетико" - Александров лицето за контакт.

Лично аз бих използвал която и да е фирма за доработка до инжекционна с-ма с впръскане на бензин след определени обороти.

Може да се регулира честотата на циклите както и количеството на впръскания бензин.

Моята я бях направил след 3500 оборота за магистрали и изпреварване,иначе само на газ.

Софтуера е доста елементарен , работи се лесно с него и го има свободно на страницата им да си го изтеглиш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Явор написа:

https://www.subarumitaka-bg.com/

http://nitoautogas.com/f/p/1/bg/kontakt-s-nito

http://www.emko-gas.com/Контакти-(22,2)

последния има сервиз във Варна ,но като им звънях човека които се занимаваше с виеле  беше  извън страната и ще се прибере някъде  към  края на месеца...... за първия съм дал инфо по нагоре в дискусията,за нито някой беше писал по другите дискусии за газовите  потърси и  ще намериш

В петък трябваше да я закарам при емко ,но нещо не се разбрахме и така. Иначе моя познат ми каза че той ги прави и ще каже какво и е.но остана като се върне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Техногаз като чуха течна фаза газова и ме отсвириха .Емко ме пратиха в София ,във Варна вече нямали човек. Обадих и се на Нито-офиц. представител на Виале ,който за профилактика ми иска 200лв . Явно по черноморието не мога да намеря човек , който да ми погледне уредбата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги,след смяна на помпата на 04,01,2018 при митко субарото ,китайче  обща сума 145 лв , за сега след 3500 км проблеми няма , единствено се усеща разликата в качеството на газта  по усезаемо . успех  на всички 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Някой имал ли е следния проблем при всяко зареждане на бутилката след първото превключване на газ почва да пищи и минава на бензин ,трябва да загася и да запаля и всичко се оправя .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...