Jump to content

проблем със 4х4


kra_kamenov

Recommended Posts

Здравейте колеги от вчера ми се появи следния проблем двете червени лампички за превключване на 4х4 бързи бавни ми светят постоянно а 4х4 не е включено .Въпроса ми е проблем ли е и какво може да се е случило благодаря предварително и поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е натрупало грешки устройството което превключва и да е забило,пробва да махнеш клемата на минуса,но все пак отиди в сервиза да го погледнат иначе ето ти една малка схема на това чудо http://www.hover-club.ru/forum/topic2211.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не колега не включва бавните.намерих го тоя контролер зад жапката е само му извадих буксата и пак я сложих но нищо не става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

здравейте колеги проблема със 4х4 е решен .датчик на раздатъчната кутия се е развалил и го смениха с нов и сега всичко е наред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би ли трябвало да се оправи по гаранция?

Аз вече не знам какво всъщност покрива гаранцията на едно мпс.Стийда ми е третата нова кола и досега съм си плащал за всяка повреда по колите с изключение на това което се покрива от каското.За пример ще дам счупена външна дръжка на задната врата на Берлинго иизгоряла подгряваща свещ на Субару Форестър.За мен дефектиралия датчик по време на гаранция трябва да смени безплатно.Ако по магазините се продаваха части за Стийд,щях да си ги купувам и да си ги сменя в избран от мен сервиз дори колата ми да е в гаранция. :evil3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз нямам гаранция понеже си сложих аз газовата уредба

Че какво общо има газовата  уредба с включването на 4х4.Бъди сигурен ,че дори да беше с фабрична газова пак щеше да си платиш ремонта.Щяха  да измислят друга причина да не мине гаранционно,например,че не си  изчакал да светне лампата за 4х4 или нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво общо има газовата  уредба с включването на 4х4.Бъди сигурен ,че дори да беше с фабрична газова пак щеше да си платиш ремонта.Щяха  да измислят друга причина да не мине гаранционно,например,че не си  изчакал да светне лампата за 4х4 или нещо друго.

 

Не е така, Литекс Моторс все още гледат да не трупат лоша слава и ремонтират засега всичко (или поне аз не знам за случай да са отказали, но може и да има) без да отказват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че какво общо има газовата  уредба с включването на 4х4.Бъди сигурен ,че дори да беше с фабрична газова пак щеше да си платиш ремонта.Щяха  да измислят друга причина да не мине гаранционно,например,че не си  изчакал да светне лампата за 4х4 или нещо друго.

исках да кажа че нямам гаранция на пикапа взех го втора ръка и не бяха го обслужвали във сроковете и вече беше отпаднала гаранцията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си го взел,директно от човек втора ръка е едно ,аа ако си го взел от оторизиран дилър е съвсем друго,и трета ръка да е трябва да има няква гаранция за това какво ти продават. Поне така мисля,все пак се подписва някъв договор.

 

p.s За сега аз съм доволен от признатите заслужени рекламации на дефекти части ,само срока нещо понакуцва и закъснява с няколко месец. Дано не се стига до момента в които ако си монтираш сам "ароматизатор" в колата да отпада гаранцията!!! :toothy9:  :toothy9:  :toothy9:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че пикапа на господин Каменов няма гаранция по обективни причини. Нека спрем да разискваме защо и как в такъв случай :) Ако желаете да се дискутира отношението на ЛМ към гаранционните рекламации може да го направим в отделна тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...