Jump to content

Ел. стъкла


jeko

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От събота се появи следният проблем-стъклото на шофьорската врата започна се отваля много трудо, като днес съвсем сдаде багажа. В смисъл отваря се на 1-2 см и спира, слава богу със затварянето нямаше проблем.

Интересува ме дали сте имали подобен проблем.

Въпросът ми е и към представителите на фирмените сервизи / то май само бойко 23 пише тук/ и ако имате представа колко време отнема подобен рмонт? Предваригелно благодаря за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подобно поведение има при Ховер и не повярвах на това, което ще разкажа след малко, но май работи.

 

Проблема които срещнах е описван и преди от други колеги, а именно при опит за отваряне на стъклото в автоматичен режим стъклото се сваля докато задържаш копчето. По никакъв начин не можеш да го свалиш автоматично.

 

Решението: Сваляш прозорците и двете предни в крайно положение и задържаш за известно време в положение на сваляне на прозорците. След това ги вдигаш и пробваш. Трябва да е наред.

 

Не го вярвах, но един път ми се наложи и го опитах и стана.

 

При мен проблема беше в предно дясно стъкло, но проблема не беше в моторчето или нещо друго а именно въпросното калибриране.

 

За Волекса не знам дали е същото, но може и да помогне. Поне се надявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,днес прескочих до сервиза на Грейт ауто по повод горният проблем, окааза се,че уплътненията на прозорците се, , бъгват, Сложихаа им някакъв силиконов спрей и нещата се оправиха за по малко от 15 минути. Така че всичко е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, проблема при мен беше, че моят прозорец не искаше да се затвори напълно. Един ден, просто спря до едно положение и се наложи да отида да го поправят. Нямах избор,нямаше как да си оставя колата с незатворен прозорец.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, при мен се появи този проблем миналата година , спря прозореца от дясната задна страна в едно положение и не изкаше да се затвори, след 3ч престои на колата пак пробвах и се оправи.После след месец пак се появи проблема и се оправи след 15минути.От сервиза казаха ,че няма проблем щом сега работи и така си остана.Преди 3 седмици "джама" спря тотално да работи. Оказа се изгоряло моторчето на прозореца сега чакаме резервната част да присигне!!! Около 35дни по 24часа :toothy9: :toothy9: :toothy9: ! Ама кво да се прави ще чакаме, до колкото разбрах има доста дефектни моторчета. Миналата седмица ми спряха чистачките в най големия дъжд, оказа се пак моторчето :toothy12: ,пак не съм само аз с този проблем и пак са свършили,чака се новата доставка!! Сега спокоино мога да нареча моя джип паркетник, щот седи паркиран пред нас от седмица и ще поседи докато не спрат валежите или докато не дойде резервната част,което стане първо :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: :toothy12: !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ако ни беше основна кола за предвижване сигурно щях да съм бесен, но аз се движа с служебна,а и понже взехме Hover-a голфа на жената остана свободен и се хванах да го пооправя,щот ни беше жал да го продадем и добре че си го оставихме. Само се надвам новите моторчета да са по читави от сегашните, щот ако са съшите сигурно пак ще здадат багажа след известно време. Може би и претръпнах вече, не струва толкова малко пари ,че да се разпада още на 12 000км, но не е и токло скъп като други ,че да е пефектен. За сега съм пвече доволен от колкото разочарован,така че си свиркам и гледам позитивно!!!

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа мита за 24 часа доставка на части. Хайде за маловажни проблеми, при които колата може да се движи както и да е, но да ми седи колата пред нас заради лъжите на Литекс няма да стане.То тропането в кормилната уредба на Волекс още не са оправили за почти 1 година...

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То тропането в кормилната уредба на Волекс още не са оправили за почти 1 година...

 

Не за всичко са виновни от Литекс, ами явно и в сервиза ти не си дават много зор.

Хайде, нека да не са 24 часа, нека са 48, но определено проблемът с кормилната уредба на Волекса е решен. Още миналата година за този проблем има указания от производителя до сервизите. Поне така е в Русе, за София не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не за всичко са виновни от Литекс, ами явно и в сервиза ти не си дават много зор.

Хайде, нека да не са 24 часа, нека са 48, но определено проблемът с кормилната уредба на Волекса е решен. Още миналата година за този проблем има указания от производителя до сервизите. Поне така е в Русе, за София не знам.

Ами да ти кажа моята кола чак до завода в Баховица ходи и заключението беше, че инженерите им не са установили никакво тропане, нито пък човека от Литекс Моторс, който закара и върна колата от София до Баховица е чул такова тропане. Казаха, че всичко по кормилната уредба е затегнато както трябва. 1 седмица преди да им дам колата ми беше сложено 3-то ново каре, но пак си имаше проблем. Следователно от Митвас много добре са си го монтирали, така че недей да търсиш вина в сервиза. А тропане си имаше и си се чуваше на 100%. Отделно ми казаха, че може би това, което чувам като тропане е от капачката на предна лява джанта (през лятото съм с купени от мен джанти). Естествено, че това не беше проблема и тропането си продължи и след слагане на оригиналните лети джанти за Voleex. Да и при мен скоро имаше сервизни кампании и едната беше за смяна на болтовете на карето. Ами проблема с тропането не е решен, а що се отнася до сервиза - все си мисля, че Митвас могат да затегнат както трябва няколко болта не мислиш ли? И другото необяснимо за мен нещо е за люпещата се боя на задната броня точно където се хваща в лявата част. С просто око си личи, че бронята се опира с другата ламаринена част без да има никакво разстояние между тях и е започнало да се люпи. Пуснах го като проблем в Митвас, като от доста време нямаше никакъв отговор. Като закарах колата до Литекс Моторс и ги питах какво става с този проблем и ми казаха: "Хм на снимките не изглеждаше така". Като ми върхана колата бяха намацали с нещо бяло просто да не бие на око и ми казаха: "Като заведеш щета към застрахователя и ще го оправят".

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,забавно ! Няма как това тропане да го чуваш само ти - или имаш много развит слух, или този който го слуша е глух, или за тях е незначително. Пробвай да се консултираш с някой майстор от друг сервиз (дето се казва и гаражен да е, има добри такива) само да предположи и насочи от какво може да е без да отстранява нищо. Има такива много. После отивай пак в сервиза с готово предположение от къде може да е проблема за да наблегнат там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина е странно, как е възможно за толкова време да не бъде открита причината?

Тука в Русе когато възникне подобен проблем, слагат някакви датчици на определени места и правят тестова обиколка и така се намира къде е заровено кучето. :) Цялата работа е въпрос на няколко часа.

Апък за задната броня, идеята със застрахователя наистина е вариант, защото тогава ще трябва да се свали бронята и да се боядиса и после пак да се монтира както трябва, обаче, все пак ми се струва, че ако хората в сервиза леко ги помързява (не казвам, че не могат да затегнат няколко болта, ако искат), то няма гаранция за крайния резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

............. И другото необяснимо за мен нещо е за люпещата се боя на задната броня точно където се хваща в лявата част. С просто око си личи, че бронята се опира с другата ламаринена част без да има никакво разстояние между тях и е започнало да се люпи. Пуснах го като проблем в Митвас, като от доста време нямаше никакъв отговор. Като закарах колата до Литекс Моторс и ги питах какво става с този проблем и ми казаха: "Хм на снимките не изглеждаше така". Като ми върхана колата бяха намацали с нещо бяло просто да не бие на око и ми казаха: "Като заведеш щета към застрахователя и ще го оправят".

Колега има ли някакво развитие по проблема с лющещата се боя (ЛМ ще го оправят ли проблема или отказват) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега има ли някакво развитие по проблема с лющещата се боя (ЛМ ще го оправят ли проблема или отказват) .

Да колега има развитие, ама не точно такова каквото исках. Бях на почивка в Добринище тези дни и един от снабдителите на къщата за гости ме удари леко отзад, та ще трябва да се пребоядисва цялата броня. Добре, че дъщерята на собственичката видя удара през стъклото на механата и се обадих на 123 да търсят шофьора, който си тръгна на секундата след удара без да изчака да излезнем да видим какво е станало. После отказваше да подпише протокола и упорито твърдеше, че не ме е удрял. Първо разправяше, че не е имало кола зад него, след това че не е връщал назад с буса... Добре, че си имах свидетел и накрая нямаше избор. А тъпите ченгета съвсем настоятелно казваха, че един от белезите от удара е стар и изобщо не е в следствие на този удар и че видиш ли съм искал да прехвърля вината на този неграмотен(говореше много зле и взе да пише и данните на старата полица в протокола) шофьор за пред застрахователите.

 

А на Литекс Моторс им дреме на... да не казвам какво, че ако бях искал от застрахователя да оправи люпещата се боя щяха да го отчетат като моя вина и щяха да искат да изплатя всички вноски от каското и щяха да вземат всички направени отстъпки като 25% отстъпка ако не обявиш щета за годината и т.н.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, има развитие с прословутото тропане от волана с моя Волекс. От Литекс Моторс четат редовно форума и обръщат внимание на сериозни оплаквания като моето в предните постове. Сами се свързаха с мен и поискаха да се срещнем, да им обясня за проблема по-подробно и да им демонстрирам кога точно се чува това тропане. То аз това тропане вече му свикнах и при най-малкото потропване в някоя дупка (не винаги се чува това тропане) и го чувах. За демонстрацията обаче ги заведох в центъра на точно определена павирана улица, където паветата са по-неравни и тропането е продължително и по-силно. Убедиха се, че тропане има и взеха колата и след няколко часа я върнаха. Проблемът се оказа, че не е в карето, което беше сменено 3 пъти :) Има луфт в друга част, като ще ми се обадят след няколко дни като пристигне в сервиз и ще я сменят. Дано всичко се оправи след смяната и не се появи никога повече този проблем. Тъкмо ще съчетая тази смяна и с ремонтирането на задната броня от удара. След като споделих, че 2 пъти ми изгасна тази зима колата по време на движение и то при вече превключила на газ кола и положителни температури ми казаха, че от януари има нова версия на софтуера, която е по-чуствителна и прецизна. Интересно ще е дали ще има промяна в поведението на колата и разхода на гориво. Особено за горивото ще стискам палци да падне разхода :) Питах и специално дали има някакво гаранционно обслужване на газовата уредба. Казаха ми, че единствено се сменя филтъра и то само ако е запушен. Също така казаха, че когато посетите сервиз с оплакване от газовата уредба то те са задължени да сменят софтуера с по-нов ако има такъв. Смяната естествено е напълно безплатна поне докато е гаранционна колата. Споделиха ми и нещо от кухнята, че скоро ще въведат едно улеснение за собствениците на техни автомобили свързано с техническата поддръжка (не говоря за техническото обслужване на автомобилите), но за какво точно става въпрос предпочитам да не излиза от мен, а да разберете когато официално го представят. След днешните събития обаче мога категорично да заявя, че не са им безразлични нашите оплаквания и се отнасят сериозно към тях.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е похвално.Не съм чувал друг подобен случай представители на фирмата вносител ,да четат фен форум на марката и да реагирват на оплаквания в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да се реши, защото все пак още не е сменена новата част. А за свързването с мен е ясно - не говори никак добре почти една година и след 3 смени на една и съща част проблема да не може да бъде отстранен. Предполагам има и други с такова тропане, но може би не са писали тук във форума толкова активно затози проблем или дори не са регистрирани.

 

Edit: Вчера си взех колата. С хората от Литекс Моторс отново отидохме до тази павирана улица и не чух тропане, така че проблема е решен. Надявам се да не се появи повече този проблем.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Знам какво ти е било, аз в момента го имам същия проблем и при мен се вози човек от Литекс и в момента съм в очакване на това, какво ще се случи и с моето тропане. Къде ти оправиха проблема в Митвас ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Споделиха ми и нещо от кухнята, че скоро ще въведат едно улеснение за собствениците на техни автомобили свързано с техническата поддръжка (не говоря за техническото обслужване на автомобилите), но за какво точно става въпрос предпочитам да не излиза от мен, а да разберете когато официално го представят. "

 

По - добре да не го беше казвал, сега ще ме гризе любопитството. :D Казаха ли поне от кога ще го въведът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...