Jump to content

Телефони - реплика


lab_man

Recommended Posts

Колеги, какво ви е мнението за телефоните реплика? Бръмкаме си с китайските красавици, та се сетих да питам и за китайските реплики. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китайските двусимки мога да кажа няколко думи.

 

По принцип си зависи от модела :) и все пак компанията която ги прави. Тези от Метро са си хубави, но за известно време. Не съм ги ползвал, но знам от други хора които са ги ползвали. С времето им се изтриват бутоните, гаснат въобще си е компромис.

 

Ползвал съм това http://www.google.bg/search?hl=bg&tbo=d&tbm=isch&spell=1&q=ipro+9700&sa=X&ei=fLcNUcSIB4zBtAav4IHwBg&ved=0CEwQBSgA&biw=1280&bih=687 iPRO 9700i които е с визията на BlackBerry 9700. Разликата във външния вид е много минимална (ето и оригинала http://www.google.bg/search?hl=bg&tbo=d&tbm=isch&spell=1&q=blackberry+9700&sa=X&ei=nrgNUfC0Ls-LswarsoHACg&ved=0CEwQvwUoAA&biw=1280&bih=687).

Китаеца има характерните недостатъци на оригинала, а именно пука се дисплея, както и джойстика.

Голям плюс пък му е че операционната му система е проста и батерията издържа много. Като приложения подържа Java, но определено си е телефон за говорене. Mail клиентите са доста зле написани и не са практични. Има WiFi. Струваше преди няколко години 200 лв с 1 година гаранция от магазин. Гаранцията си свърши работата, защото както споменах по-горе джойстика спря на 4-я ден. Смениха ми целия телефон за 3 седмици чакане. След това новия нов телефон на 2-та седмица отново спря джойстика. Този път го подмениха с не оригинален за модела, вместо правоъгълен с кръгал и повече проблеми не е давал :).

Батерията си е смених защото телефона гаснеше. Смених я с българска от самоковска фирма и спря да се самоизключва.

 

В днешно време за тези пари може да си вземеш Самсунг с 2 сим карти и Android. Така че няма смисъл да си взима китаец човек.

Иначе като функция поддържа avi, mp3, mp4, TV (аналогов) с допълнителна антена, има и силиконов калъф, Bluetooth и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм няколко телефона Привилег и личното ми впечатление е, че тези телефони си имат пазар, а до преди година-две, преди утвърдените марки да пуснат телефони с по две сим карти си имаха и пазарна ниша. При тези телефони основно снижаването на цената идва от остарелите дисплеи и собствената операционна система. Предимствата са - ниска цена, остава в покритие при доста ниски нива на GSM сигнала, плейване на почти всички видео и аудио формати с много добро качество и сила на звука, много добро аналогово радио и телевизия, които не губят сигнал дори и в кола, караща по пресечен терен. Основни недостатъци - евтината пластмаса на корпуса и копчетата, лошата работа с Интернет и електронна поща, липсата на възможност за синхронизация на контактите и инсталиране на допълнителни софтуерни приложения. За мен много добър избор за ученици в началните класове, възрастни хора и като основен телефон за излети, лов и риболов, където лъскавия ни самсунг, HTC или айфон могат сериозно да загубят бляскавия си външен вид или да се напият с вода и боклуци. Освен това тези телефони успешно заместват доста по-скъпите аудио и видео плеъри, портативни радио и ТВ приемници (поне до септември месец) сред природата и в колата по време на път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

qass, много точен коментар си направил за телефоните. Не се бяг замислял, но наистина са удачен вариант за излети и въобще прежален телефон. :)

И си имат своето място на пазара.

 

Още нещо. Смяната на преден панел и клавиатура е 20 лв iPro-то след гаранционно в оторизиран сервиз. Което си е добре.

Редактирано от Ванката
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм първата реплика на сифон.Абе като изключим дървения дисплей и това,че батерията държеше 4 часа,мога да кажа,че добре започнаха...това беше преди 4 години разбира се.Основен и огромен плюс са 2те сим карти,не се лъжете,че в тоя телефон има нещо друго.Нито камерата е камера,нито дисплея-дисплей,ама е и за 100 лв. разбира се :) Добра алтернатива за излети,както отбеляза qass.Ако продължат в същия дух,след 2-3 години могат да бъдат доста добри ментаци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недейте да се набутвате с тези реплики, за нищо не стават. По-добре си вземете някой от телефоните на Prestigio, които са много по-качествени. Може да ги разгледате тук и да си ги закупите от Техномаркет на доста прилични цени за характеристиките си, като всичките работят с 2 сим карти. Колега в работата си взе модела 4040 Duo и като го разглеждах останах доста приятно изненадан за качеството, предлагано за само 270лв.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо телефоните, произведени в Китай, задължително трябва се асоциират като ментета/реплики. Според последните проучвания на IDC, Huawei е на 3-то място по произведени телефони, а ZTE на 5-то, задминаващи реномирани производители като LG, HTC, Nokia и др. Разбира се, далеч са от Samsung и Apple, но с тези темпове на развитие, скоро почти всички бюджетни смартфони ще са китайски (не че и сега не са - Foxconn е производител на iPhone-те). Освен тях, много по-малки производители - Lenovo, Star, Actwell, Meizu, Newman, K-Touch и др. произвеждат качествени и най-вече евтини телефони.

От няколко месеца ползвам Lenovo A789, според мен по нищо не отстъпва на аналогичните му HTC Desire V и Samsung Galaxy S Duos, даже е и с по-добри характеристики, а 220-те лв., които платих тогава (сега е около 200 лв.) са 1/3-та от цената им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пред мен имам гореспоменатите Prestigio модели 4040 и 4300. И двата са добри телефони, но определено гласувам за 4300, който ползвам доста от Нова година насам като основен телефон за 2 от 3-те ми карти :) Като база за сравнение имам Samsung Galaxy S2, та мога да кажа, че престижиото е много добра машина за 299 лева. Но все пак това не са реплики, а пълноценни телефони с андроид, които се отличават и със собствен външен дизайн. Друг фактор е и поддръжката от към фърмуери, които престижио дават, за разлика от репликите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам защо телефоните, произведени в Китай, задължително трябва се асоциират като ментета/реплики.

Ама чакай малко никой не е споменавал Huawei, ZTE, Lenovo (адски добра китайска компания и ме е яд, че не внасят масово техни модели). Темата е пусната само и единствено за китайските реплики, които както и да го погледнем са си боклуци... А Lenovo имат и телефони от висок клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната идея на поста ми беше, че при наличието на много добри китайски телефони е пълна глупост да се купуват ментета, още повече за същите пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Потвърждавам за Lenovo и за Star от личен опит. Бият конкуренцията във всички насоки

Между другото Lenovo сега започват офанзива на пазара

И тръгват със страхотни модели

Китайски телефони има най-различни на пазара

Това с изтриващите се бутони и така нататък ефтинии са най-ниския клас от по 40-50 долара

Оттам нагоре има безброй предложения с отлично качество

 

И при реплките е така, има някои далеч на лоши, има и скапани

Както е казал колегата горе, зависи от фирмата производител

 

Във всеки случай най-добре е да не се купува реплика. Lenovo, Huawei, ZTE Zopo Thl имат достатъчно добри модели

Обикновено са на 50% от цената на аналогични модели на Samsung, HTC и др

Редактирано от muf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ето ви един сайт от който май приятел си е поръчал телефон и дойде,да китайски е и го има от няколко месеца :)http://www.tinydeal.com/?sk=12341430GO да си изкажа мненението има доста добри реплики май по нищо не отстъпват на оргиналите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...