Jump to content

Обща за Voleex (off-topic от други теми)


Ванката

Recommended Posts

  • Отговори 163
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Водят го собствена разработка, но дисекцията показва, че е 1:1 е с Toyota 1.5 VVTi, дали официално или под масата са го "лицензирали", не знам, но Toyota осигуряват цялата техника за заводите на Great Wall, заедно с производствените им процеси и е очевадно, че нямат нищо против GW да си базират много от нещата на тяхни продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Можете ли да изпратите снимка на километража, кое не свети,за да направя разлика, защото четох коментари ,че не се вижда нещо, но не разбрах кое....

 

При покупка на такава кола какво да очаквам. Мисля да я взема без газова. На бензин какъв разход дава?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолючно неоправдано е да се вземе тази кола без газова според мен! Взех колата без газова, защото си мислех, че газовата няма да се изплати скоро. Само 3 месеца след като я купих си промених коренно мнението. За година и един месец съм минал 22000 км на газ и газовата повече от 2/3 е изплатена. Разхода на газ се вдига само с 1 литър спрямо бензин поне при мен - 7 литра на бензин и 8.2 на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Колата ще е на фирма и предимно колите се карат с бензин/ дизел... Само една кола е нужна и просто не е нужно да се слага газ.

 

При теб има ли проблема с километража и кое не се вижда,_че не разбрах в предните мнения?

 

Гледах клипчета на волекс в интернет, но сякаш по километража всичко се вижда.

 

Имам и друг въпрос. Как ти е генерацията, защото карах една тестова и нещо отзад около задния мост побръмкваше?

 

Питах момчето с което бях в колата и той каза, че може защото е тестова да е удряна отдолу ?! :Х

Редактирано от Ванката
корекция правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми  като чели няма проблем с генерацията. А за километража не се вижда червената стрелка на оборотомера и скоростомера по тъмно. Просто като са включени фаровете и почти не светят! Доста е гадно, защото трябва да се взираш за да видиш с колко караш, а това създава и сериозни опасности от ПТП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това оправдание че е тестова и може да е удряна ми звучи адски несериозно. Нали все пак като кара клиента тестовата кола той иска да се увери че ще си вземе свястна стока. Именно това е и идеята на тестдрайв-а - да се увериш че стоката отговаря на твоите изисквания. И съответно дилъра трябва да поддържа тестовата бройка в идеално състояние. И ако има проблеми да се отстранят. А ако тестовата бройка е увредена да се подмени с нова/здрава и т.н.

 

Самият аз закупих тестова бройка с малки, козметични забележки. Всички те бяха отстранени за сметка на дилъра и единствените следи от употреба на колата бяха километража и позацапаната задна седалка, явно от разливане на някаква напитка или нещо подобно, която се оправи с едно пране и в последствие с нови облекла за седалките. Миналата събота бях на поредното ТО в същия сервиз и хората си огледаха тяхната бивша кола и се кефиха че съм я поддържал по-добре и от тях.

 

Ако аз отида на тестдрайв някъде и забележа такова отношение към тестовата кола, като споменатото от колегата green_energy, сериозно бих се замислил да потърся друг дилър за нов тестдрайв и  евентуална сделка.

Редактирано от radowolf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Колата, която я карах беше в представителството в Плевен... ще направя едно и във В.Търново да видя как е там положението.

 

Това е снимка на волекс автоматик.....  И на километража стерлката свети ....

 

Така ли е при вас или при вас не свети?

greatwallch031011.jpg

Редактирано от green_energy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха! Какъв точно Voleex автоматик си карал там - Voleex C10 или C30? Можеш ли да споделиш повече за него? До колкото знам официално няма версия с автоматика, а автомата на този модел е уникална безстъпкова (CVT) кутия, която трябва да е страхотна за каране!

 

ПП: Сега видях, че C30ката е вече насрочена за Октомври, а H6 за Септември. Разочароващо е постоянното бавене и сменяне на сроковете - първо беше Май, после Август, а сега... Дано поне този път си удържат на думата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не колега не съм карал  автоматик ...тази снимка е от интернет!!!!

 

Волекса беше син както повечето тестови които съм виждал... просто качих тази снимка, за да се види при вас дали е така или не е така.... 

 

Извинявам се,ако съм се изразил неправилно!!!

Редактирано от green_energy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо де да светеше така стрелката при пуснати фарове... При нас едвам мижука, даже повечето хора биха си помислили, че изобщо няма осветление в стрелките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А питали ли сте в GW ?

 

Нещо почвам да се замислям... Бях мн мераклия да взема таква кола,но прекалено мн недосмислици има :(

 

Започвам с километража

Багажника (затварянето)

Хаотичната скоростна кутия

Скъпата поддръжка

Редактирано от green_energy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега грийн, то си е въпрос на възприятие - аз примерно никога не съм забелязвал да ми е проблем стрелката на километража. Така че качи се и покарай, а не съди по чуждо мнение, защото всички сме различни. Ти ще я караш и трябва на теб да ти допадне.

 

Може Ц10 да не е за теб, може Сандеро или някой i30 да е по-подходящ. Така че ходи, гледай и решавай   :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпо ми се видя, защото 

 

цена от 250 лв за смяна на масло/маслен филтър и масло на скоростната кутия е нещо според мен скъпо...

 

Като се има в предвид, че колата която поддържам се кара с 5w40 по цени от фирмата.

Масло с работата 4 литра - 69 лв

Маслен филтър - 11 лв

Масло за скорости - общо 32лв

работа за последното - 20лв.

 

тотал:  =132 лв.

Колата ми е на 4 години. 

Редактирано от green_energy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е интересно при други марки автомобили кое на колко хил. км. се сменя? При Волекс C10 примерно има смяна на масло на скоростна кутия и свещи на всеки 30 000 км. Сега ще сменям и масло на хидравликата, но не съм сигурен дали и то се сменя на всеки 30 000 км. Като цяло общо за обслужването на 30 000 км. цената е 386лв. заедно с работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Николов, ти изглежда си с най-много километри. Чудил ли си се за накладките, кога се сменят или поне кога трябва да ги погледнем ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видимостта на стрелката на скоростомера на тъмно (както и на цифровите индикатори на светло) е наистина голяма греда, тука спор няма.

Това за затварянето на багажника, честно, не разбирам какъв проблем има?

Скоростната кутия си е нормална, след обслужването на 5000 км. скоростите се сменят с два пръста (може да може и с един, ама не съм пробвал :) )

Поддръжката била скъпа! - ами брашното е скъпо, триците са евтини. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ти кажа то би трябвало да е задължение на сервиза, който извършва техническото обслужване да ги проверяват. В сервизната книжка си пише, че доста неща трябва да се проверят по колата по време на техническото обслужване. След като те го извършват, то е редно и тези неща да правят, а не само да сменят масла и филтри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по руските форуми бях чел за ховарите,че маслото се сменя още когато се купят,защото маслото което слагат китайците не е подходящо за нашия климат,също си сменят антифриза и маслото в хидравликата,Никола смяната на свещите се налага защото караш на газ и те самите не са пригодени за газ,тъй че е нормално да ти ги сменят на  30 000км.Ако се поровите по руските форуми може да намерите доста неща и за Волеск С10 който в Русия се предлага дори и с 1.3 двигател.На мен не ми се вижда скъпа поддръжката да е скъпа,аз карам и Тойота Корола Версо с 1.6 мотор и вчера и смених консумативите 3л масло 5W30,маслен,въздушен и климатичен филтър и това ми излезе 87 лева с отстъпката,и не виждам колко е скъпо за нова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники изобщо не е така, защото сервизната книжка за колата се отнася само за бензин! И точно в нея си пише, че се сменят на всеки 30 000км. При други марки автомобили сменя ли се маслото на скоростната кутия на всеки 30 000 км?

 

Сега отидох до колата да снимам някои неща. Ето да видите колко безумно е осветяването на стрелките на скоростомера и оборотомера. Снимах точно от позицията на очите на шофьора. Снимките са с телефон и не са прекрасни без светкавица, но са идеални за да добиете представа. Със сенника премахнах влизащата светлина от уличното осветление. Вижда се с просто око, че проблема е софтуерен и лесно могат да го решат като пренастроят осветеността само на червените стрелки. Снимах и страниците с техническото обслужване.

 

post-4762-0-86954200-1372965680_thumb.jpg

post-4762-0-26280100-1372965683_thumb.jpg

post-4762-0-90999500-1372965684_thumb.jpg

post-4762-0-72073900-1372965686_thumb.jpg

post-4762-0-86954200-1372965680_thumb.jpg

post-4762-0-26280100-1372965683_thumb.jpg

post-4762-0-90999500-1372965684_thumb.jpg

post-4762-0-72073900-1372965686_thumb.jpg

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа не знам дали ще ти ги сменят ако ти не им кажеш,а при едни хубави свещи спокойно ще изкарат 70 000-100 000км на бензин ако се карат само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещите ги сменят задължително и са отбелязани в ценовата оферта, която ми даде един от сервизите. Видя ли колко "хубаво" се виждат стрелките при пуснати фарове? :toothy12:

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Тойотата е по същия начин,когато карам през деня на фарове при мен също много са намалени и нищо не се вижда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големият проблем е през ноща, защото тогава пък почти не се виждат стрелките. Това е по-гадното отколкото през деня. И си мисля, че е редно това да го отправим като оплакване и китайците да си пренастроят софтуера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...