Jump to content

Скиори/бордисти във форума?


admin

Recommended Posts

Ако има такива, да се покажат! Аз тая година още не съм открил сезона - мисля да го направя този петък на Витоша. Ако има фенове, може да направим импровизирана форумна среща сега между празнците - някъде по ските на Витоша или Боровец :) Хем да ги видим тия машини Great Wall-ски по сняг как газят :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление карам ски колкото да се пребия. Справка Маркуджиците - взимам ги на зиг-заг с падания в края на пистата, защото завиването не ми се отдава хич даже....:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сноубордист от няколко години, т.е. начинаещ :)

Лошото в тези спортове са цените, които гонят космоса...

Пример: карта за съоръженията в Банско около 60лева, това е само картата за ден, за човек... !

Сигурно в скоро време начинаещия сноубордист ще се превърне в бивш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък открих сезона с жена ми миналата сряда - 12.12.12 :laughing11: на Пампорово. Случихме на хубаво време - цял ден слънце и 50-и фактор защитен крем. Работеше само лифта от Студенец до Снежанка и съответно пистите от върха към Студенец без " Голямата стена", която здраво я трамбоваха с изкуствен сняг. Нямаше почти никакви хора и си изкарахме супер. Още тогава снегът беше към 60 -70 см. Утре ще сложа и снимка от събитието.

 

Между другото като се прибрах след ските, се бях въодушевил от положителните емоции и мислех да отворя една тема тук, но после нещо ме примързя и ето, че друг ме замести!

Всъщност идеята тогава ми беше в темата да се пуска и инфо за това кой къде е ходил, какви са били условията за каране, пътната обстановка и т.н.

И в тази връзка споделям, че пътят след Асеновград към Пампорово е с нов асфалти в някои участъци и леко разширен ми се видя. Но за този път може би poroinik може да разкаже най-добре.

 

По принцип най-често ходим на Боровец - най-близо е, пък и в събота и неделя до миналата година имаше намаление на картите, но като гледам този сезон тази екстра е отпаднала.

На Банско ни харесва най- много - дълги писти и много варианти. дано този сезон успеем пак да го посетим.

А тази зима сериозно се замислих за варианта Витоша. Карал съм там като студент - основно на Лалета-та. По магистралата за около 1 1/4 час съм на Симеоновския лифт, т.е. като време ми е колкото до Боровец. Видях цената на картите 35лв./ден. Определено ми се вижда доста добър вариант за през седмицата.

Само admin ще трябва да пусне малко инфо как е било, ако е отишъл този петък.

 

Редакция: Ето и обещаното доказателство и две снимки от Банско- миналия сезон

post-715-0-71824300-1356087421_thumb.jpg

post-715-0-52503900-1356087679_thumb.jpg

post-715-0-40677500-1356087696_thumb.jpg

Редактирано от Migel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Апък аз карах ски през зимата на 1981-82 година, на зимен лагер-училище в казармата. :)

 

Всъщност през тази зима беше моето първо качване на ски - мястото: " Цигов чарк" ( до язовир Батак), оборудването: пластмасови детски ски, пружинни закопчалки и гумени ботушки :). От тогава до сега с известни по- дълги или по- къси прекъсвания поддържам форма. Но все пак последните 11-12 сезона съм редовен :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет!

И аз мисля, че ще откриваме семейно ски сезона през празничните дни на Боровец. Дано всичко да е наред, че прогнозата е за рязко затопляне +10гр. през деня..... Пожелавам безаварийна зима на всички колеги, с всякакви марки и модели и хич без травми на любителите на снежното пързаляне. Да не забравяме, че все пак след час започва Зимата, а само досега Есента успя да ни изненада с_нежно няколко пъти :icon_bigsmurf: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Лошото в тези спортове са цените, които гонят космоса...

Пример: карта за съоръженията в Банско около 60лева, това е само картата за ден, за човек... !

Сигурно в скоро време начинаещия сноубордист ще се превърне в бивш.

 

Съгласен съм, че цените са високи за стандарта ни. Един познат в момента е в Австрия http://www.hintertuxergletscher.at/de/home.html Там картата е около 88лв./ден при 58лв на Банско. Къде е нашия стандарт къде е техния, а при тях цената е само с 35% по- висока.

И сега внимание, ако там си вземеш карта за 6 дни- бам цената на ден излиза около 70лв., т.е. отстъпка от по 18 лв./ден, а в Банско ако си вземеш карта за 6 дни ти излиза по 54лв./ден. Примери всеки може да си намери в мрежата. Подобни са нещата и в Северна Америка.

Но пък аз гледам философски на въпроса - лятото като тръгнем на море за седмица се изхарчват толкова пари, колкото зимата ако идем на ски за 4-5 дни с преспиване, т.е планира се и зимна почивка.

 

Но...при теб колега rtasev има голям плюс - разходите за транспорт и преспиване са съкратени :) Tака, че не прави планове за отказване ами стягай борда, мажи вакса, че като дойдем преди бирата ще трябва да направим няколко спускания :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Витоша ще открива чак тази вечер. Още не знам дали ще ходя, защото ще е безплатно нощното каране и ще има навалица като всеки път. Иначе цените остават непроменени, та 100% ще се направи някое спускане преди нова година..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Витоша ползвам главно влека на заека и обожавам да карам по неотъпкания до влека сняг с потънали до колената в сняг крака :) . А и никак не обичам да се редя на опашките на лалето, да карам по претъпката писта. А и начина ми на каране е в рамките на има няма 2-3 метра ширина с постоянни къси завои и се засилвам доста. С толкова народ по пистата постоянно трябва да намалявам и да пазя тези пред мен и се губи удоволствието. Ходех и често на вечерно каране на Боровец, но пистата е доста скучна, като само на финала става горе долу. Сега обаче трябва да уча приятелката ми да кара ски, а това няма да е никак лесно начинание и определено няма да ставаме за компания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес открих сезона на Боровец. Беше ужасно :D Топло, кишесто, нямаше сняг и всичкото това на цената от 55лв + вече всяка сянка под всяко дърво на главния път има нови табели "платен паркинг" и хора с жилетки събират по 10лв. Удивително е, не съм виждал никъде такова нещо, освен на други курорти като Банско :)

 

За 4та поредна година ще карам сноуборд във Франция, където с ранни записвания ни излиза 200 евро 6 дни каране общо с 6 дни спане в хубава станция по 4-6 човека на апартамент, при курорти с по 50-100 лифта и 500-1000км писти на надморска височина стартираща там където нашите пре-скъпи Банско, Боровец и Витоша стигат най-високо. За 3та поредна година общо взето ходенето във Франция ще ми е почти единствено каране на борд за сезона (правя по 2-3-4 карания в България) и не мисля да набивам пари за нашите палячовци.

 

@Poroinik, мислим ако падне сняг януари, да дадем шанс на Пампорово с два дни каране, че там почти никой от мойта компания не е карал (аз включително). Тоест ще караме един уиикенд с една нощувка в хотел. Дано да не е такова разочарование като Боровец, защото иначе тази година Българските мафиоти повече пари няма да ни вземат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес открих сезона на Боровец. Беше ужасно :D Топло, кишесто, нямаше сняг и всичкото това на цената от 55лв + вече всяка сянка под всяко дърво на главния път има нови табели "платен паркинг" и хора с жилетки събират по 10лв. Удивително е, не съм виждал никъде такова нещо, освен на други курорти като Банско :)

 

Жалко, че се е случило такова време. Наистина е супер кофти да се настроиш да караш и да се падне топло време и киша. А за паркирането - поне от 5-6 години не съм успявал да спирам без пари. По принцип единият паркинг на " Ястребец" се води безплатен, но и там веднъж не събират, два пъти събират пари.

 

За 4та поредна година ще карам сноуборд във Франция, където с ранни записвания ни излиза 200 евро 6 дни каране общо с 6 дни спане в хубава станция по 4-6 човека на апартамент, при курорти с по 50-100 лифта и 500-1000км писти на надморска височина стартираща там където нашите пре-скъпи Банско, Боровец и Витоша стигат най-високо. За 3та поредна година общо взето ходенето във Франция ще ми е почти единствено каране на борд за сезона (правя по 2-3-4 карания в България) и не мисля да набивам пари за нашите палячовци.

 

Дай малко повече подробности. През агенция ли е резервацията или директно с хотелите/курортите? Някакъв сайт за зарибявка.

Всъщност не разбрах - 200 евро за 6 дни за лифт карта или в тия 200 евро се включва и спането (лифт карта +спане за 6 дни=200 евро) :huh:

Питам защото по горе бях дал линк за Австрия и там лифт картата за 6 дни е 215 евро, а спането - както си го нагласиш.

 

@Poroinik, мислим ако падне сняг януари, да дадем шанс на Пампорово с два дни каране, че там почти никой от мойта компания не е карал (аз включително). Тоест ще караме един уиикенд с една нощувка в хотел. Дано да не е такова разочарование като Боровец, защото иначе тази година Българските мафиоти повече пари няма да ни вземат.

 

Ще изпреваря колегата и ще кажа за Пампорово, че макар с най - ниска надморска височина от "трите големи" доста често там пада най-много сняг. Явно климатът там е благоприятен за повече валежи. Но пък там е и най- меко времето в сравнение с другите и ще трябва добре да огледате прогнозите да не се случи пак топло и кишаво.

А за карането там, ако карате по писти - "Стойките" са добър вариант, защото са с добра дължина. "Стената" също е добра - не е дълга, но за сметка на това е по- трудна :). Аааа... има и улей.

Ако пък карате извън пистите- класика за сноуборда...нямам идея :)

 

Малко разводних нещата, но наистина ще се радвам да пуснеш повече инфо за Франция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Пампорово аз бих направил следното - бих спал в Смолян/Чепеларе/Момчиловци. Там най-малкото една вечеря ще излезе в пъти по-евтино и много по-вкусно от Пампорово и има страхотни кръчмички (за Смолян ако ходиш давам инфо веднага). До пистите на Пампорово е 10-15 километра, а платения паркинг на Студенец мисля е 5 лв. А ако спите в Чепеларе там си имат собствени писти на Мечи Чал, за които картата е доста по-евтина от тази за Пампорово. Хубавото на нашия курорт е, че е много слънчев и е много приятно да се кара. Има и доста писти за начинаещи, а снежната покривка, както каза Мигел, почти винаги е повече от тази в Банско/Боровец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Дано имате хубав сняг на пистите, но като гледам прогнозите.......

Аз бях тази седмица на Боровец и ставаше за каране от 08.30 до 10.00 (с компромиси и мъка). А последните два дни, рязко се стопли и разтече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...