Jump to content

Бюджетният Citroen C-Elysee вече е в София


admin

Recommended Posts

Прецедент е не това, че произвеждат една и съща кола в един завод, но с различна марка, а е прецедент, че двете марки пускат тези еднакви коли на един и същи пазар с едни и същи цени и нива на оборудване

Това не е вярно, тези примери са точно за това - продават се на един и същи пазари на едни и същи пари.

 

Моделите на Дачия и Рено също са еднакви, но с различна марка, но аз не съм чул във Франция например Логан да се продава под марката Дачия. Там си се продава под марката Рено. Така както тук Логан не се продава под марката Рено, а под тази на Дачия.
И това не е вярно. И също така ти дадох пример как едновременно тук (ще) се продават Dacia New Logan и най-новият Renault Symbol, които са на практика една и съща кола - разликата е само в емблемата и предната решетка. Е, за Символа ще предлагат и повече екстри, но при еднакви конфигурации са на еднаква цена.

 

Като си измисляш "факти" е лесно да спориш. Пробвай без да си измисляш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ми кажеш ти от къде си я набавил тази информация, която си описал в твоя пост следващия път и аз от там ще я проверявам. Защото инфото, което съм постнал в този мой пост е от медиите. :-)

 

елементарен пример - първото което ми изскочи от чичо ггугъл:

http://www.automedia...ticle_6513.html

или

http://dnes.dir.bg/n...-dachia-7201871

 

Има и още много източници.

 

Това не е вярно, тези примери са точно за това - продават се на един и същи пазари на едни и същи пари.

 

И това не е вярно. И също така ти дадох пример как едновременно тук (ще) се продават Dacia New Logan и най-новият Renault Symbol, които са на практика една и съща кола - разликата е само в емблемата и предната решетка. Е, за Символа ще предлагат и повече екстри, но при еднакви конфигурации са на еднаква цена.

 

Като си измисляш "факти" е лесно да спориш. Пробвай без да си измисляш.

 

Викторе, знаем се и не разбирам защо този мерак да се заяждаш с мене.... говорим за различни неща. Аз говоря за статуквото, ти ми говориш за "ЩЕ" ... има малка разлика нали?

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отностно евентуална продажба на Рено Симбол-не се надявайте.Няма да има дори предлагане на нашия пазар.Инфото е от достоверен източник имащ пряко отношение с пазарите на Рено-Нисан.Всички коли са на база Логан така ,че купувай народе без да се замисляш.За предпочитане е произведеното в Ловеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към съфорумците Vitku i gwfan - нещата, които бях написал в предните ми постове съм ги чел преди време в автомобилни медии. Е явно не са били съвсем коректни, за което обаче аз нямам вина. Само не ме питайте в кои точно медии съм го чел, защото не си го спомням. Иначе ако не ги бях чел тези неща нямаше да ги пиша - просто не съм човек, който говори само колкото да се намира на приказка, камо ли пък да тръгна да си измислям факти. Ако истината е такава каквато сте я описали вие във вашите постове - ОК извинявам се. Но каквито и да са обяснението за пускане на два еднакви модела с различна марка на един пазар за мене все ще е странно. Положителното в случая е, че Ситроена и Пежото ще се предлагат на приемливи цени за българския потребител. Лично аз мисля, че и Ц30 ще го вмъкнат в този ценови диапазон и ще има конкуренция. Поздрави и приятна вечер :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера бях на представянето на моделите С30,Н6 и С20 който за момента няма да се пуска на пазара.След разговор с човека който ги представяше разбрах,че цената на С30 като базов модел ще е около 21 000лв и 23000лв топ обурудване което мисля,че е една много добра цена,но единственото нещо което е лошо,че ще ги пуснат през март-април догодина.Цената на Н6 ще започва от 37 000лв за базовия модел и топ обурудването ще излиза 42000лв ако правилно съм запомнил :) ето и малко снимки :)

post-8674-0-85859600-1355051640_thumb.jpg

post-8674-0-67426300-1355051644_thumb.jpg

post-8674-0-89025900-1355051646_thumb.jpg

post-8674-0-48923000-1355051648_thumb.jpg

post-8674-0-62917300-1355051649_thumb.jpg

Редактирано от Niki-25
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето още един кандидат за битката в бюджетните автомобили:

Ауто ВАЗ вече е собственост на Рено и може да се очаква по-надеждни автомобили.

Като дизайн са прости и в някои черти си приличат с Дачия, макар че са си различни все пак. Все пак Дачия е по-стойностната марка според мен.

В ценово отношение със сигурност ще е в този диапазон, ако не и по-долу от конкурентите. Все пак няма голяма част от опциите които предлагат по-западните, а и източните марки.

 

Все пак за нашия пазар водещото е цената. Така че нищо не се знае.

 

Отговора на гранатата идва:

http://auto.dir.bg/n...php?id=12599677

 

 

Леко лирическо отклонение: Преди доста време го гледах това видео и е интересно да се види.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ssVXshhcztU

Редактирано от Ванката
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега отворих отново офертата на Citroen да сравня опциите с Voleex C30 и какво да видя:

ГАРАНЦИЯ НА АВТОМОБИЛА : 5 ГОДИНИ ИЛИ 100 000км.

Отделно както и преди си имаше: По случай лансирането на модела, до 28.02.2013 г. , ще получите специален подарък, 4 зимни гуми + джанти.

 

http://www.citroen.bg/Resources/Content/BG/08_brochure/01_pricelist/promo_text_122012/C-Elysee_112012V1.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега някой да се хване да сравни нивата на оборудване при ситроена на кои отговарят при Ц30 и да видим ценово как стоят нещата. Мен ме мързи да го правя това честно казано :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за разликите, но за 25 817 може да се вземе на ниво EXCLUSIVE (най-високото) с двигател 115кс. бензин. Вярно 2800лв. отгоре са, но реално като вземем предвид, че Citroen дават 4 зимни гуми + джанти то разликата пада до 2000лв.

+ при Citroen са:

  • ESP
  • странични въздушни възглавници
  • по-сигурен при сблъсък
  • 115кс. двигател
  • може да се поръча допълнително cruise control (383лв.)

- при Cirtoen са:

  • липса на климатроник
  • 4 колонки срещу 6 за C30
  • предполагам, че не е кожен салона
  • няма отопление на предните седалки
  • липса на парктроник, но го има като опция (467лв.)
  • не може да се сложи ГИ

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...