Jump to content

Технически спецификации на Great Wall Steed


admin

Recommended Posts

По нова информация от Automedia.bg, имаме технически спецификации на Great Wall Steed! Най-интересното е, че са потвърдени два двигателя - освен известния бензинов 2.4 литров Mitsubishi, то и Common Rail дизел със страхотни характеристики! Като собственик на Common rail diesel с подобни спецификации мога да кажа, че модерните дизели от този тип са тихи, икономични, еластични и искрено се надявам да видя същия двигател да се предлага и с Hover скоро след началото на производството (за сега двигателя е потвърден само за пикапа).

 

 

Steed:

 

Дължина: 5040 мм

Широчина: 1800 мм 

Височина: 1730 мм

Междуосие: 3050 мм 

Мин. пътен просвет: 194 мм

Преден/заден ъгъл на заход: 30/24°

Обем на багажника: 1000 л.

Обем на резервоара: 70 л.

 

Двигатели:

 

Бензинов редови 4 цилиндров, 2.4 литров, с два горни разпределителни вала и електронно управление на запалването.

Мощност 136 к.с.

Максимален въртящ момент 200 Нм.

Трансмисия - 5 степенна.

 

Дизелов редови 4 цилиндров common-rail, 2.0 литров с турбо-компресор с променлива геометрия.

Мощност 150к.с.

Максимален въртящ момент 310 Нм

Трансмисия - 6 степенна.

Photo_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Интересува ме постоянно 4х4 ли е или може да се изключва предния мост, има ли понижаващи предавки и с какви блокажи разполага?

 

ми ако разглеждаш снимки и инфо - постоянно задно, електронно блокиране и понижаване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Dobre de ami tazi macka ot ukrainsakta televiziq spomena 4e motora koito te testvat e na ISUZU 2.8 litroviq dizel koito e prekrasen motor. Ma4ka6 go do otkat. Toi posledno 6te go montirat li tuk v Balgaria?

 

МОДЕРАТОР: Използвайте кирилица! Не е толкова сложно да се научите да използвате българския език с българска азбука ... ако нямате инсталирана на компютъра, има достатъчно онлайн преводачи от "шльокавица" на нормален български език!

Редактирано от radowolf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят, който ще се монтира на Steed 5 е 2.0 комън рейл, съвместна разработка на BOSCH и GWM!

С две думи - един прекрасен двигател! Модерен, достатъчно мощен, безшумен и икономичен... B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Привет,
В брошурата на GWM бензиновия агрегат е описан с мощност 122к.с. а тук пише 136к.с.

 ще ми се да вярвам 136, ама!!!

Колко е реално?

Благодаря  и  поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Ето интересна модификация на познатия ни Steed, под името V-серия в Австралия. Доста интересен Single Cab :)

 

http://www.greatwallmotors.com.au/media/brochures/files/373916_V240_Utes_Diesel_Spec_P2.pdf

 

Не целя сравняване с други пазари, цени и др. подобни. Просто споделям нещо интересно което съм забелязал.

 

 Има такова нещо като Steed с малка кабинка :) Някои ден може и до нас да стигне. Всичко друго, като параметри ми се вижда еднакво, няма разлики.

 

Иначе на долната земя не са чували за моделите, които имаме тук. Поне за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали някой знае точно колко е междуболтовото разстояние на джантите, и дали има съвместими от други автомобили(жипка)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дали някой знае точно колко е междуболтовото разстояние на джантите, и дали има съвместими от други автомобили(жипка)?

 

Този въпрос е засяган доста пъти във форума. Джантите от Ховер и Steed за взаимно заменяеми.

 

Размерът на оригиналните джанти е :7jx17-6/139.7 ET 38. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този въпрос е засяган доста пъти във форума. Джантите от Ховер и Steed за взаимно заменяеми.

 

Размерът на оригиналните джанти е :7jx17-6/139.7 ET 38. 

мисля че са 16-ки, ама на мен ми трябва да знам с джанти от кои други марки мога да ги заменя. надявам се междуболтовото разстояние да е толкова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасват джанти от Галопер, фронтера, ТЛК Ларедо, Паджеро II, L200 и някакви Нисани, вероятно Патрол или някакъв пикап от по-старите. Мерките, които са посочени по-горе са верни и можеш да търсиш съвместимост и по каталог. ЕТ може да се бара, не е страшно, но да е в разумни граници, че да не стърчат много гумите.   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...