Jump to content

Чат


poroinik

Recommended Posts

Тогава остави колата и тръги с автобуси, влакове и прочие...иначе и ти с

и от тумбака и чефтето пищови...А бе живеете в илюзорен свят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде е чувството за отговорност ,господин Видев?Отговорността ,която пада на плещите ти ,когато седнеш зад волана и потеглиш с колата си.Изразът на колегата е много точен ''на гол тумбак чифт пищови" .Все с безпаричието ли ще се оправдаваме за да не поемаме отговорност? След като нямаш минимума средства да поддържаш един автомобил ,какво правиш на пътя?Утре като нямаш пари за накладки няма да спреш ще удариш някой и кво ще му кажеш : ми на нямах пари за накладки и не можах да спра.Трябва ли някой да ти сложи вилата на врата, за да се сетиш че без това си опасен за себе си и околните.Без лоши чувства и без заяждане..Слабо ме интересува мнението ви относно моя свят,но е факт че се стремя да не съм опасен за другите на пътя.Но струва ми се че изместихме темата ,а тя беше рекламата на Дачия. Опасните на пътя не са бащите неможещи да си позволят накладки ,защото са купили тетрадки на децата си.Впрочем те винаги ще намерят пари за накладки ,защото в тази кола се возят децата им.Опасните на пътя са тия индивиди ,които са купили кола ,която не могат да поддържат с извинението че са им малки заплатите.И пестят от накладки и пестят от  гуми от всичко пестят ,ей това са баракудите за които говорех по-горе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа вярно , къде е чуството за отговорност????Като чуя това и ми замириса на социализъм.Иначе Дачията е хубав автомобил, 80% от такситата са такива, което е показателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние покорихме Банско в един хотел st. George Ski and Spa. Не ходете там, хора. Рекламират го за 4 звезден хотел, но реално 3 са му много. Даже тук съм писал ревю за него.

Преди това бяхме във Влинград в St. Spas. Много яко си изкарахме покрай минералния басейн, сауната и другите му салтанати. Препоръчвам го силно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да продължим темата с барутниците... :toothy12:  Аз като нямах пари за нова кола, даже имах макс 1500лв си купих Лада, мисля че бях стъпил на земята здраво и си купих кола която мога да поддържам като хората. А като имах вече за нова пак си купих лада ама нова, но това е друга тема... :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно барутниците - все още си държа стария Меган (97 година) - 1,9 дизел (атмосферен). Колата си е таратайка и си изисква грижи, ама за 6 години така и не можах да оправя едно нещо - падне ли температурата под -2 градуса не може да запали. Акумулатори сменях, стартери правих - без резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ръждата беше само проблем и предното стъкло, затова отиде на скрап. (Външно не се забелязваше да е гнила много) Иначе технически беше в идеално състояние и боята беше грозна. :) Затова казах че си бях преценил силите, даже имаше до последно два комплекта гуми купени нови принципно. Най ми се чудеха защо я карам за скрап, отиде на собствен ход. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Просто радио тунера не е толкова качествен.

 

 

Не е сигурно, дали е от тунера. Повечето УКВ-станции излъчват премодулиран сигнал, за да звучат по-силно и от това се влошава качеството на сигнала.

Забелязах, че антенката на радиото изглежда същата, като на С10. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Андреев, обясни на нас ,като на прости хора, какво е това премодулиран сигнал при честотната модулация на УКВ и как се прави......ами сега???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Андреев, обясни на нас ,като на прости хора, какво е това премодулиран сигнал при честотната модулация на УКВ и как се прави......ами сега :huh:

 

Прави се лесно, но е от друга тема. :)

По принцип е нарушение на приетите норми за излъчване и би следвало да се санкционира, но живеем в РБ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми бе конкретен и бих искал тук конкретен отговор, защото иначе считам, че дезинформиране членовете на форума.Ясно и разбрано, как се прави на ФМ...щото това е ......приказки на лаици- докажете го.

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса ми бе конкретен и бих искал тук конкретен отговор, защото иначе считам, че дезинформиране членовете на форума.Ясно и разбрано, как се прави на ФМ...щото това е ......приказки на лайци- докажете го.

 

 

Лаици, колега Видев, пише се лаици, а не лайци. :)

Както се казва - в началото беше словото. После се появи ъгловата модулация с нейните разновидности фазова (ФМ) и честотна (ЧМ). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не бягай от отговора и не си измисляй причини- аз не слушам добре радиа, не съм чувал радиостанции да излъчват на както пишеш ФМ/ какво е това обясни го и него./ .....ето сега ти пиша пет пъти йййййййй. ..пък ако си чул нещо за цифрите, фазите и  и фазочестотните и делтите/къде се използват в бита.../ ще ме изпълниш, защото само съм ги чувал, но никога не съм бил наясно какво са...

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не бягай от отговора...

 

 

Колега, не бягам, вървя бавно, наметнат с бял чаршаф (така ни учиха на времето по ЗОМП), да не би някой да помисли, че съм го откраднал. :D

Преди да започнем лекцията от курса по "Теория на сигналите", нека първо изясним, какво си обозначил с това твое "ФМ", за което толкова напираш да ти го обясня просто как се прави, аджаба. :) Колебая се, дали си имал предвид транскрибираното (от английски FM) съкращение за честотна модулация, или българското съкращение ФМ за фазова модулация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Андреев, обясни на нас ,като на прости хора, какво е това премодулиран сигнал при честотната модулация на УКВ и как се прави......ами сега :huh:

Това ми беше въпроса всичко друго е интерпретации  ... каква модулация е хахахахахахахах....

Редактирано от st.videv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 дето го носиш ЖСМ-а с каква модулация е хахахахахахахах....

 

 

ЖСМ-а, дето го нося, е Гаусова честотна модулация с минимално честотно изместване - GMSK (Gaussian Minimum Shift Keying), а ти какъв носиш? Хахахахахахахах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...