Jump to content

И аз като вас!


lab_man

Recommended Posts

И при мен има застаряващи мъжаги, които питат.

 

Иначе един от случаите на женско внимание - паркирам в Студентски, тъкмо слизам от колата и две напълно непознати дойдоха при мен и питаха дали може да ги повозя. Как да им откаже човек? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, Колеги! След днешната случка реших да се " похваля " и на вас. Карам си аз спойкоино Бръмбара из монтанските улици, спирам пред една пешеходна пътека да мине някакъв пич и докато го чакам най - спокойно, един 70 годишен " младеж " излизайки на задна от една странична уличка реши да ми покаже колко е важно човек да има теглич на колата си. След малко твърдото проникване :D само леееекинко преместих колата и слезнах да видя какви са щетите - всичко на всичко една смачкана врата и леко замачкан калник ( всичко това съпроводено със ожулено и свалена боя съответно ). След бърз разговор със 112 се видях първо с КАТ, след това каското, оглед на колата и последна истанция - сервиза. Другата седмица ще ми е приберът да и поосвежът малко фейслифтинга :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за случката, колега.

Добре е, че приемаш нещата спокойно, доколкото разбирам, защото ламарина и боя се оправят, но изхабени нерви не се връщат.

При мен също се случиха някои леки проблеми. Огънаха на Волекса задния номер на един паркинг и задната броня е ожулена, ама съвсем малко, даже ако не знае човек няма да го забележи, обаче от сервиза казаха, че щетата трябвало да се покаже на застрахователя и се оказа, че сега искат да боядисват цялата задна броня!!!, а това са поне 3 дена в сервиза! :) през това време съпругата ми ще ходи пеша. :D

Апък тази вечер на паркинга на Кауфланд забелязах, че някой се е "отъркал" в дясната задна врата и калника и върху мръсотията има една черна диря, около педя дълга, и сега ме е страх да измия Волекса, щото не знам какво ще лъсне отдолу. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аман от невнимателни шофьори, които като карат някакви 15 годишни трошки не ги интересува дали ще закачат на паркинг някой друг. А най-много ме дразни като си отварят вратите и удрят съседната кола. Аз имам вдлъбнато точно от такъв "внимателен" индивид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги няма как живеем в България ,подобни случки са ежедневие .На мен след прясно боядисана врата ,някой решил да се подпише с един ключ и оттогава гледам да не се ядосвам ,няма смисъл.При вас това ще го поеме каското ,така че проблема е временен,аз съм се отказал да се занимавам ,за мен това са вече пари, хвърлени на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драскотините и вдлъбнатините дразнят до време - после свикваш. На моята кола вече имам 4 следи от отваряния на врати на съседни автомобили (с крак ли ги отварят, със засилка ли....) и драскотини на 4-5 места......след всяко измиване, просто констатирам поредната новост......ееее,какво да направя - не мога да си я кача в апартамента. И за това е прав г-н Андреев - ламарини се оправят - нерви не ! Ние да надживеем колите си, а не те нас !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде четох, че българите имат само 5 проблема: ЧЕТИРИТЕ ГОДИШНИ ВРЕМЕНА И ЛИПСАТА НА ЗДРАВ РАЗУМ :D

иначе аз карам 18 годишна кола, която изглежда почти безупречно. в паркинга, в който я държа до мен паркирало едно SLK на една мацка. лятото бях 10 дни на море с друга кола и като се върнах гледам на вратата м и серия от малки вдлъбнатинки. на въпроса ми защо не внимава, каза: нали всички имаме каско?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде четох, че българите имат само 5 проблема: ЧЕТИРИТЕ ГОДИШНИ ВРЕМЕНА И ЛИПСАТА НА ЗДРАВ РАЗУМ :D

иначе аз карам 18 годишна кола, която изглежда почти безупречно. в паркинга, в който я държа до мен паркирало едно SLK на една мацка. лятото бях 10 дни на море с друга кола и като се върнах гледам на вратата м и серия от малки вдлъбнатинки. на въпроса ми защо не внимава, каза: нали всички имаме каско?

Що не и покажеш, че можеш по-големи вдлъбнатини да и направиш, та да видим дали така ще говори след това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огънаха на Волекса задния номер на един паркинг и задната броня е ожулена,

 

Сега, продължение. Отидох аз при застрахователя, всичко нормално, обслужването хай-клас, дадоха ми там някакво писмо за сервиза, обаче :D като измиха Волекса още веднъж на автомивката се оказа, че от ожуленото вече нищо не е останало, даже не се вижда! Срам! Обаче сега връщане назад няма, така че - задната броня на Гошо трябва да се боядиса :) и толкова!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес става точно една седмица, откакто омачкаха вратата. Говорих със сервиза и ми казаха, че чакат някакви документи от София и чак тогава ще ми звъннат да им е закарам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тоя повод с ударените врати, гледам да паркирам по-далече ако трябва на паркингите(молове, големи хранителни вериги) ,като гледам ако може да няма никой около мен. Всички обикновенно гледат да спрат ако може пред входа, пък аз гледам по-далечко ако може от цялата тълпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тоя повод с ударените врати, гледам да паркирам по-далече ако трябва на паркингите(молове, големи хранителни вериги) ,като гледам ако може да няма никой около мен. Всички обикновенно гледат да спрат ако може пред входа, пък аз гледам по-далечко ако може от цялата тълпа.

 

То хубаво да спреш далеч от всички, ама не знаеш кой ще реши да спре до теб после. Не всичко е въпрос на внимание, по-често на съобразителност. А като знаем колко безхаберен народ има......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво да спреш далеч от всички, ама не знаеш кой ще реши да спре до теб после.

 

:D

Ето как някои колеги решават въпроса с безопасното паркиране.

 

241016r.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като взех моята кола преди 1 година още в първите 2-3 дни гледам по тавана и предния капак някакви следни като от латекс... Все още си личат колкото и да я мия, ама претръпнах кво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Да се похваля - днес си взех колата, изправена, боядисана, лъсната и полирана. Голям кеф! 4 дена не си беше вкъщи. Радвах и се като малко дете на бонбони. Сега като погледнеш вратата няма да кажеш, че е мачкана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...