Jump to content

Изпрати ме до вкъщи!!!


Mikosh

Recommended Posts

Здравейте колеги. Не знам дали някой е писал по тази тема, но ако е така извинявам се предварително!!!

 

 

Въпросът ми е следният? Бихме ли могли да направиме изпрати ме до вкъщи да са около 20-30 сек. да не са 1 мин?

Понеже когато бях на Т1 ми казаха че би могло да може да се направи със компа да са около 20-30 сек, но колегите нямаха време за това и го отложихме да проверим, та някой ако е пробвал или му предстои да ходи до сервиз да пита за това ще съм му благодарен много.

Редактирано от poroinik
правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто се въведе изискването за постоянно включени светлини, режим "Auto" стана неизползваем, а заедно с това се загуби и "Изпрати ме до вкъщи". На мен не ми липсва :)

Преди месец сложих превключвателя на "On" и забравих за него. Колата е умна - при работещ стартер гаси фаровете, след вадене на ключа гаси габаритите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Откакто се въведе изискването за постоянно включени светлини, режим "Auto" стана неизползваем, а заедно с това се загуби и "Изпрати ме до вкъщи". На мен не ми липсва :)

Преди месец сложих превключвателя на "On" и забравих за него. Колата е умна - при работещ стартер гаси фаровете, след вадене на ключа гаси габаритите.

 

Има решение и за това. На мен режим "Ауто" ми е по-удобен.

Залепил съм временна лепенка от изолирбанд върху сензора за светлина, докато намеря подходящо фолио за да я заместя.

Така сензора се лъже, че винаги е тъмно навън и си светят винаги в режим "Ауто".

Сензорът се намира от страната на пасажера, малко по-нагоре от долния край на частта където е огледалото /това е гледано отвън/. От страната на шофьора се намира сензора за дъжд. Най-добре ще е май да сложа снимка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залепил съм временна лепенка от изолирбанд върху сензора за светлина, докато намеря подходящо фолио за да я заместя.

Така сензора се лъже, че винаги е тъмно навън и си светят винаги в режим "Ауто".

 

Хитро :lol::)) :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитро Любо ! Проблем е само, че при "ауто" режим, дългите светлини са само светкавица което през деня е полезно понякога. А като караш вечер, просто ги врътваш и готово. Идеята е добра ! :hello2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-6228-0-67035700-1349901708_thumb.jpg

 

Надявам се да се разбира от снимката, ако не - ще правя нова и ще редактирам мнението ;)

 

Предимството на режим "auto" е че можеш да пресветнеш бързо един или два пъти.

Често ми се налага да давам предимство на други колеги-шофьори или на пешеходци и светлините са доста удачен сигнал.

Не ми се налага да карам често през тъмната част на денонощието и то извън града, но дори да се наложи, превключвам на другия режим. Изключително рядко ми се е налагало да ползвам дългите, затова за мен е по-удачно да съм на "auto".

Питах в сервиза дали има начин да се "пипне" с настройките - оказа се, че е невъзможно.

Търсил съм го с парче хартия този сензор и долу-горе това е размера на парчето лепенка за да се осигури покриването му така, че да му е тъмно дори на силна дневна светлина. Сензора за дъжд си работи нормално - изпробван е :) Той е от другата страна.

Лепенката от изолирбанд за сега издържа на миене и атмосферни условия, но определено търся нещо подходящо да я заменя.

 

Забележка: Когато в режим "auto" е било пресветнотнато нечетен брой пъти (1,3,5...), то при превключването след това на режим "къси" преминава директно на дълги светлини, затова се налага в режим "къси" да се прещрака един път за да се мине на къси светлини. През деня е трудно да се забележи, че си на дълги от дневната светлина към таблото, защото индикатора със синьото за включени дълги едвам се забелязва, още повече, че е сложен на нетипично място встрани от индикатора за светлини.

Редактирано от Любомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...