Jump to content

Управление на аудио системата от волана


valery

Recommended Posts

Колеги,

 

Кой какво знае по този въпрос.На няколко места, прочетох ревюта на Ц10 ( писани от българи), на който изрично споменават, че предоставеният автомобил от Литекс, е с управление на аудио системата от волана.Аз още като купувах колата, исках тази опция, но ми казаха, че е неналична.Днес звънях в сервиза, и от там ми казаха че не знаят нищо по въпроса, но тогава как има такива коли на пазара ?

 

Ще се радвам, нови и стари собственици да споделят имаха ли възможност на избор ?

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

 

Аз си взех колата преди две седцмици някъде и нямам управление на аудиото от волана. Една моя колежка си взе и нейната кола преди няколко дни и също няма управление на аудиото от волана. Да ти кажа не съм питал за това дилъра, но и не знаех, че има такъв вариант на автомобилите.

 

Между другото и моята и нейната кола ги взехме от Митвас-един от дилърите в София. По-скоро ако има някой собственик с тази екстра трябва да сподели или някой от дилърите да коментира темата. Интересно е да се разбере как стоят нещата.

 

Поздрави,

Редактирано от silver87
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещата са ясни - няма вариант за управление от волана. Положението е същото както "опцията" за ESP - да забравим за тях!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е точно така, има възможност за монтаж на мултифункция на волана, но просто ги няма налични модулчетата, иначе е сравнително лесна инсталацията, защото има подготовка фабрично.

 

на малко по-късен етап може би ще го има като опция за поръчка, така че надежда има, и то голяма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Малкно новини по въпроса. Тези модулчета ще дойдат заедно с C20. Чака се типово одобрение от ЕУ. Моят дилър ми каза че може да очакваме тази екстра около средата на лятото - Юли Август.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е да се сглобява в Ловеч. В крайна сметка целта на завода е да обслужва ЕС, не конкретно българския пазар, който е безумно малък. Ако колата се предлага в други държави в ЕС и за нея има търсене, то вероятно бройките ще идват от нашия завод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Разгеле, поставих го тоя модул най-сетне. Звънкате на вашият сервиз сипвате 130 лв и се кефите на копчета от волнаа вече :D

Сега съм си наумил да разпитам дали може да се сложи автопилот/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Аз също се интересувам горещо от темата за темпомата.... малко ще е неудобно с тези ръчни скорости, все пак това е една от най-важните екстри за хората които пътуват извънградско!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа това си е голяма екстра и си става и за коли с ръчни скорости,особено сега с тази магистрала като го заковеш на 130 мисля,че е една добра скорост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

ОК пичове, значи фирмата която произвежда автопилотите се казва WAECO.  Ето един примерен комплект:

http://rheamp.bg/magazin/WAECO_MagicSpeed_MS50.htm

 

Все още проучвам детайлите, примерно дали нашето серво е "вакумно" каквото и да значи това. Наумил съм си да ходя да се моля в тукащния сервиз да видим дали можем да монтираме такова животно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих рискувал с тая измишльотина.Вакуумно серво е дали с вакуум се помага на спирачките или електронно.Повтарям,не рискувай ! Темпоматите,които се слагат фабрично (както и тоя по описанието) при натискане на който и да е педал,веднага изключват,а този дали ще сработи е интересно...Ще ти се наложи нещо нажежено,рязко да спреш и ще има да помпиш спирачката или съединителя,а той да си дава газ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здрасти хора, искам отново да ви върна на темата за аудио системата.
 

Като си пусна музика от флашката и загася и запаля отново колата винаги ме връща от началото на песен 1. Най-интересното е че няколко пъти тъпата функция Resume сработи и музиката продължи точно от момента в които е спряна. Аз ли не разбирам нещо или има някаква хватка това да се случва всеки път ? Не разбирам защо когато слушам от сд, функцията бачка безпроблемно но когато е флашка е цял късмет да сработи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно зависи от флашката. При мен, с "малките" флашки - 128MB и 256MB работи както трябва, продължава си оттам, докъдето е било стигнало. При по-големите от 512MB вече наистина след запуск всичко започва отначало. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...