Jump to content

Реален разход за гориво на Voleex C10


admin

Recommended Posts

Вчера заредих на OMV - без някакви милилитра точно 42 литра. Преди това бях зареди на Петрол и ми даде по - висок разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вчера заредих на OMV - без някакви милилитра точно 42 литра. Преди това бях зареди на Петрол и ми даде по - висок разход.

Корега убеден съм,че сега ще ти даде по малък разход,просто на Петрол газта е много лоша,едната ми кола е Тойта Корола Версо и е на газ,и да ти кажа никък не съм доволен от както сипъх на Петрол,винаги сипвам на OMV-и или на Шел и съм много доволин от разхода в града 10/100 което за 1.6-110кс е отлично :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към екипа на литекс моторс и към представителите на Митвас: днес заредих газ след изминаване на малко над 200 км и с изненада установих разход от 13,4/100 км, като преди 2 седмици го засякох отново и разхода беше 10,5/100 км.Въпросът ми е нормален ли е такъв разход и какви са възможностите за реглаж на ГИ. Веднъж вече му сменяха софтуера или поне така ми казаха. Предварително благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен забелязвам намаляване на разхода, като стила ми на каране е един и същ. Смениха ми софтуера преди време и може би и на това да се дължи. Не съм съвсем сигурен още. Събирам статистика още :) Зареждам на една и съща бензиностанции и на една колонка. В момента разхода ми е по-нисък от лятото когато карах с по-малко бензин в резервоара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е общо взето разхода е съвсем малко повече в сравнение с лятото. Онзи ден като заваля снега 1 час и 20 минути от светофара на Гобурляне до околовръстното, за да разбера накрая, че не мога да завия по околовръстното в посока Бояна... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен никакви изводи не могат да се правят. Веднъж е 6,5, а друг път е 9,5 без голяма разлика в това как и къде съм карал. Мисля си, че има разлика в налягането, при което помпите на различните газстанции изключват. Затова гледам средния показател откакто съм на газ да ме удовлетворява криво-ляво и я карам както ми е кеф... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,помагайте.Днес зарезих На ОМВ газ и изпаднах в ужас. Колата я взех на 14 км в сряда от Митвас,където казаха,че са ми напълнили 20л газ,която си пратих. Препоръчаха ми първоначално да покарам на бензин и след 1-2 резервоара да я карам на газ.

Днес,когато заредих ми напълниха 35 л,т.е всичко това прави 55 л. :angryfire: :angryfire: :angryfire: !!!!!

Възможно ли е този мултиклапан,който е за лимитиране на пълненето на бутилката до 80%,да е прецакан:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повече бих се съмнявал в количеството сипано на газстанцията отколкото в клапан на чисто нова уредба.

 

ПП: аз лично съм виждал как брояча продължава до 47 литра при положение че на моя приятел (чиято бе колата) бутилката е 32 литрова. Така че, няма място за притеснение ... просто избягвай да зареждаш вече газ от този търговски обект на който си заредил.

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,помагайте.Днес зарезих На ОМВ газ и изпаднах в ужас. Колата я взех на 14 км в сряда от Митвас,където казаха,че са ми напълнили 20л газ,която си пратих. Препоръчаха ми първоначално да покарам на бензин и след 1-2 резервоара да я карам на газ.

Днес,когато заредих ми напълниха 35 л,т.е всичко това прави 55 л. :angryfire: :angryfire: :angryfire: !!!!!

Възможно ли е този мултиклапан,който е за лимитиране на пълненето на бутилката до 80%,да е прецакан :huh:

 

Това,че са сложили 20л. газ не означава, че те стоят в бутилката непокътнати. Нали ги слагат за да могат да направят настройки и тестове. Така,че спокойно може да са отишли за реглаж,настройки,проби и т.н. И при мен беше така (карам Hover 5) Взех я от сервиза уж с 20 литра, и като застанах на газколонката взема 41 л. .....при обем 55. Така, че споко ! В последствие ще разбереш, че нищо не можеш да разбереш от налягане,обем,зареждане,изминати километри,бензиностанции и др. Разхода в много случаи е различен, като зависи от куп неща и най-вече от шофьора. Радвай се на автомобила, и не се задълбочавай много-много в разлика литър-два. То без това в тази държава всичко е обратно на логиката ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият и последен път, когато заредих на OMV ми даде разход над 10 / 100. След като обиколих повечето бензиностанции установих, че най - добър разход ми дава като заредя на Shell.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход LPG 13,26/100 !!! Ужас

http://www.carspendi...wall-voleex-c10

 

Колега, от първо зареждане не си парави генерални изводи. Първо още не си свикнал с колата, второ с нашите газостанции винаги има елемент на неточност. Така че те съветвам карай си и си пиши разхода и ще видиш как ще се нормализитра. Да не говорим и че зависи много от стила на каране, трафика през които минаваш, гуми и др. След което и проблем със самата газова може да има, но от едно зареждане не може да се каже със сигурност че има проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причините може да са много - неразработен автомобил, недонстроена газова, в съчетание с много задръствания и минусови температури - възможно е. Другото е, не се знае колко газ са ти продали, до къде са заредили бутилката и тн. Изхарчи още една бутилка и отивай в сервиза да видят какво става ако пак е така, но това ти е най-първия разход, така че не избързвай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изхарчи още една бутилка и отивай в сервиза да видят какво става ако пак е така, но това ти е най-първия разход, така че не избързвай :)

Даже 2-3 бутилки изхарчи и виж средния разход чак тогава. Аз никога не гледам какво показва като среден разход за текущото зареждане, защото знам, че е много неточен. Гледам само общия. Споко, най-вероятно следващото зареждане ще е около 8 разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро започна да ми изгасва първата чертичка на 140-150км макс, но втората пък държи повече от преди до около 250км. Преди първата изгасваше на 200км., а втората на 250км. Разхода леко се е повишил, но той е заради повечето задръствания в момента. При вас колеги кога горе долу изгасва първата и втората чертичка в момента?

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм явно моята лапа повече, трябва да я засека. 1 чертичка ми изгасва на 130 км градско най-много.Въобще в момента в който изгасне и 2 чертичка и сотана с 1, съм минал около 350 км градско.Скоро ми се очертава пътуване и ще я засека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато тръгнах до Стара Загора, първата черитчка ми изгасна на близо 200 км, иначе се радвам ако устиска до 150 км. Втората понякога държи до 230 - 240, но в последно време ми се струва, че и при мен се вдигна разхода. В крайна сметка съм доволен ако с една пълна бутилка измина 500 км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

здравейте колеги,вчера решихме да пробваме новата магистрала до Бургас,отидохме, обядвахме, пихме кафе и се върнахме в София. Наистина се стига за окопо 3 часа. Със заредена до горе бутилка с газ и скорост 130-140 км/ч., до 160 ги вдига без проблем/таман се бях позасилил и подминах кат с камера,дано не са ме щракнали/та до входа на Бургас останаха да светят 2 лампички, на връщане заредих на изхода на града. Изненадата дойде след 80 км., когато угасна първата лампичка /на отиване-180 км/. Оказа се, че не са я зардили кскто трябва. Спирах последователно на още 2 газостанции, но се оказа че не мога да заредя и грам газ /какво ми заредиха тия бургазлии не знам/,та последните 50-60 км ги минах на бензин. Вече в къщи погледнах клапана за зарежданне-бутилката празна, та празна,заредих догоре-38л и сега вс.е ОК. Така не можах да засека точен разход, но ориентировъчно е някъде около 8/ 100 и колето върви страхотно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жеко, относно зареждането на газта - и при мен е така това лято... Само че мисля, че разбрах защо.

1-ви симптом - случи се след като бях карал баш в жегата 250 км (на климатик). Не успя да побере повече от 10 литра.

2-ри симптом - пак след 250 км на климатик си свалям багажа от багажника, а той е топъл. Долу от бутилката яко грее.

Обяснение - явно въртейки газта лятото (след дълъг път) тя е много загрята, следователно се разширява. Увеличава се налягането, а помпата в колонката изключва при налягане, т.е. колонката за газ си мисли, че ти е пълна бутилката. Мисля, че при нас става това повече отколкото при обикновените газови, защото доколкото помня ние имаме обратно връщане на част от газта в бутилката, с което допълнително се загрява обема вътре.

Решение - зареждай сутрин преди да тръгнеш на път и ще си побере нормалното количество газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен това пътуване от София до Бургас и обратно ми погълна съответно -40литра с климатик 130-150км/ч   и -34литра отвреме на време с климатик 110-130км/ч ,  370км е разстоянието. Другото което ме изненада е ,че се чува някакъв шум като свирене от газовата бутилка. Свири постоянно когато е вкл. колата. Не мирише  на газ , няма някакъв усезаем преразход. Изненадан съм и ще се обадя да си запиша час да я погледнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...