Berg

Как да разпознаем истинския джип

Recommended Posts

Писано е по темата доста, но все пак ще се опитам да отговоря накратко.

Джипа Н5 няма EPS, но при мен дори с оригиналините си гуми зимата не съм имал никакви проблеми, а в София си имаше доста сняг и лед. Превозното средство е доста тежко и при каране на заледен участък с ниска скорост, нямаше никакви проблеми. Основен момент, които ме издразни и ми е внесъл дискомфорт, е когато се изкачваш по сух асфалт и на някои завой имаш лед. Тогава не бяг свикнал с прминаването от 2Н към 4Н и спирах на място, което при тръгване на лед е малко странно и неприятно. В последствие разбрах, че от 2Н към 4Н и обратно може да има движение до 20 км/ч и дори не се усеща превключването. При 4L за изключване трябва да се спре и да се изчака 20 сек, но това и според оффроудъри са ми казали, че си е напълно в нещата за part time.

До момента мога да кажа, че не ми е поднасял джипа и на сухо и на мокро, като съм газил и в сняг и лед. За сняг, определено 4Н мисля че е доста удачен вариант. 

Не съм издевателствувал над джипката, но на при детелина на спускане с около 60 км/ч е доста стабилен. При заледно също. Единствено съм успявал да завъртя задницата лекичко е на паркинг с много газ и въртене на волана, но ефект като при баварците, не може да се постигне.

Моето непрофесионално мнение е че и без ESP се справя чудесно. Някои друг може да е на друго мнение.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора колега.

И аз самия стигнах до подобен извод, а именно че нещо с разпределението на тежеста е свързан проблема.

Иначе пък твоя проблем, при тръгване по заледен наклон се избягва точно с тези системи "i-awd"" . Изпробвал съм Сузукито многократно и проблем няма в режим ''AUTO"", потегля безпроблемно. Но виж при режим "'LOCK"" със заключени диференциали колата започва да "сее" задницата и може дори да поднесе в канавката. Затова режимът ''AUTO" помага в този случай. Проблеми като моя е имало при доста марки автомобили, дори при сухи пътища. Това "избутване" е довело до доста катастрофи, особено при висока скорост при Audi TT. При джипките съм чувал от колеги за същия проблем при Land Rover ниския клас и Nissan Murano. Явно при високите скорости системите 4x4 изискват майсторлък.

Безаварийни километри пожелавам....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като вътрешен обем ще останеш приятно изненадан - широчко е и багажника е достатъчен. Като комфорт има какво да се желае, но с УАЗ няма нищо общо. Просто задният мост е твърд /цял/ и това, заедно с по-твърдото от на лека кола окачване, както и големите гуми придават определена специфика на возията. Да не забравяме все пак, че по-твърдото окачване е желателно за офроуд машина. Като цяло возията няма да те остави да си мислиш, че караш лимузина, но в никакъв случай не е некомфортна. Окачването дава и добра стабилност, дори и малко резерв, но това до определена степен зависи и от автомобила, който си карал преди това. Високия център на тежестта и свързаното с това по-голямо накланяне, може би ще ти създадат някакъв дискомфорт, но е въпрос на навик. За мен е показателно, че при нощен преход от над 600 км. двете ми деца на задната седалка спаха над 500 км. и се събудиха чак когато се съмна. По- добър атестат....   Нов ми е още автомобила и не съм карал зимно, но още от сега точа зъби :evil3: .  Като за семеен автомобил, мисля, че ще си много доволен.

ПС: При 4X4, когато предният мост се носи напред, избутван от задния пробвай плавно да отпускаш и натискаш газта, без да бараш съединителя. Така, като променяш тягата, ще му дадеш възможност да поеме в посоката на предните колела, а не да се пързаля като шейна. В този случай рискуваш поднасяне на задницата, но това е беда по-малка от неуправляемостта.

Редактирано от JI_GIT

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това "избутване" е довело до доста катастрофи, особено при висока скорост при Audi TT. 

Не само при ТТ,при 5 и 6та серия на бмв също.При голф 4 също,ама я питай дали при А4/А6,пасат,файтон и А8 има нещо такова ? Няма,защото системата е с торсен,а при първите изброени е халдекс.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като вътрешен обем ще останеш приятно изненадан - широчко е и багажника е достатъчен. Като комфорт има какво да се желае, но с УАЗ няма нищо общо. Просто задният мост е твърд /цял/ и това, заедно с по-твърдото от на лека кола окачване, както и големите гуми придават определена специфика на возията. Да не забравяме все пак, че по-твърдото окачване е желателно за офроуд машина. Като цяло возията няма да те остави да си мислиш, че караш лимузина, но в никакъв случай не е некомфортна. Окачването дава и добра стабилност, дори и малко резерв, но това до определена степен зависи и от автомобила, който си карал преди това. Високия център на тежестта и свързаното с това по-голямо накланяне, може би ще ти създадат някакъв дискомфорт, но е въпрос на навик. За мен е показателно, че при нощен преход от над 600 км. двете ми деца на задната седалка спаха над 500 км. и се събудиха чак когато се съмна. По- добър атестат....   Нов ми е още автомобила и не съм карал зимно, но още от сега точа зъби :evil3: .  Като за семеен автомобил, мисля, че ще си много доволен.

ПС: При 4X4, когато предният мост се носи напред, избутван от задния пробвай плавно да отпускаш и натискаш газта, без да бараш съединителя. Така, като променяш тягата, ще му дадеш възможност да поеме в посоката на предните колела, а не да се пързаля като шейна. В този случай рискуваш поднасяне на задницата, но това е беда по-малка от неуправляемостта.

Ооо, определено с твърдата возия съм свикнал. Сузито е с твърдо окачване, заради 4x4- то, тааа... малко купе и твърдо окачване е..... влакче на ужасите при скорости над 120 км.ч. по магистрала Тракия, участъка около Пазарджик. Иначе по паваж друсането се компенсира от учудващата стабилност при това ""auto""  . Учудващо стабилно при мокър паваж, странна му работа :walk:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ако си някъде по-близо, /погледни ми профила/ мога да помогна с едно тестче, макар че на моя още не са му изчистени детските болежки. Мисля, че все пак ще добиеш представа за возилото. Бутилката е пълна, времето кофти - да му е драго на човек да седне на завет за по бира, след малко кал и емоции    :headbang:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То истинския се забелязва визуално.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване