Jump to content

Offroad приключения:)


Berg

Recommended Posts

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

...една малка офроуд разходка! Доста софт, но предвид, че бях сам /и в автомобила и като група возила/ мисля,че е добро начало, а и нямаше кой да снима клипове. След снимките /зад кадър/ имаше още доста извращения, но бях твърде кален, за да снимам. Ако някой се интересува каква е идеалната кал... да пита, ще му кажа :hello2: . Лично мое откритие и ако сме с два или три джипа има има потенциал да стане грандиозна кашотина :icon_biggrin: . Общо взето с яденето идва апетита - още и още и още докато се стигне до...     ...над час миене, докато Вол-а добие цивилен вид.

/това със сток гумите - не е страшно, но ако сме повече, ще изпием повече бира :toothy9: /.

 

може и още но ме достраша... Следващият път - повече! Със здраве!730167.jpg

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре колега,аз бих се включил,но ще ми е малко далеч да дойда до теб,но може да си направим с колегите тук от София едно такова приключение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Последната ми разходка в района на М. Търново и река Резовска. Хубава двудневна разходка в прекрасен район. Вол-а не се затрудни, но къпането след разходката... На снимките съм се постарал да запечатам най-красивите места, които видях.

post-14204-0-39229700-1397309370_thumb.jpg

post-14204-0-05462300-1397309418_thumb.jpg

post-14204-0-60631700-1397309446_thumb.jpg

post-14204-0-14258100-1397309509_thumb.jpg

post-14204-0-12241800-1397309521_thumb.jpg

post-14204-0-11638900-1397309751_thumb.jpg

post-14204-0-57129400-1397309784_thumb.jpg

post-14204-0-10672600-1397309801_thumb.jpg

post-14204-0-44541900-1397309825_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и малко клипове от придвижването. Надявам се да добиете представа за терена. Не беше кой знае колко тежък, но и вол-а е в магазинския си вид. Трудност представляваха главно коловозите, оставени от камионите на дърварите, но пътят е с добра основа и беше проходимо, с малко повече внимание.

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лакът наистина няма значение, а и в тази насока, това че е бял, май е предимство :icon_profileleft: Състоянието му, до сега не е доведено до трагично. Една малка тайна - преди разходки го пастирам. Така и миенето е малко по-лесно, а и драскотините са по-малко и не толкова жестоки. Колегата от офроуд форума е прав. Задоволството от една такава разходка е огромно и такива моменти не трябва да се пропускат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

докладвам за поредния кален излет с видео.

http://youtu.be/RFr4ILqD6tQ

Към края на излета намерихме по-големичка локва да се заровим, че то ако не стигнем до трактор, за къде сме тръгнали?!? Това е второто преминаване, ясно личат следите от първото.

http://youtu.be/zWbncHZqaD4

след десетина минавания с нарастваща трудност неминуемо се стигна до трактор.Самото дърпане беше на тласъци, тъй като доста добре залепнахме за рядката кал, но нямаше как да го снимаме - оператора беше и тракторист :toothy9:  Кал около 30 - 40 см. с коловози, някои от които наши, други от трактор, ама не ги видях... навреме!

http://youtu.be/YtOlYkrpcx0

...хайде да си ходим, че и децата да прибера от училище, и бирата за оператора - тракторист да не се стопли. Разбор ни чака...

 

  На връщане по асфалта прозореца беше отворен и се чух с един стар познайник, живеещ някъде до аксиалния лагер, но за това - в новата тема с облаците :toothy12: , за която благодаря на feikot.

Редактирано от JI_GIT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Вчера бяхме на офроуд разходка над с. Желява, Софийско. Останах просто очарован от H3-то! На тоя баир хората си тествали джиповете - ако не се качи не струвал. Гледам го аз и викам няма как китаеца да издрапа, аз пеша не мога да се кача там :D пускам бавните и започвам татър-татър и стигам най стръмния участък посредата, очаквайки да се търкуля назад, но за моя изненада китаеца даже не искаше да буксува с АТ гумите - изкачи се като истински джип. Момчето което ме заведе каза че Дефендърите и Дискавъритата там само въртят на едно място и се връщат :) Китайчето ми е стоково - няма лифтове, блокажи, само е към 130к.с защото е с power box.  

Като цяло и пътя до горе беше доста динамичен - камъни, наклони, още камъни...абе имаше бая камънак. 

Супер машина, поздрави на всички които го притежават! :)

20170513_193637.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
On 14.05.2017 г. at 10:49 AM, vencibull said:

Вчера бяхме на офроуд разходка над с. Желява, Софийско. Останах просто очарован от H3-то! На тоя баир хората си тествали джиповете - ако не се качи не струвал. Гледам го аз и викам няма как китаеца да издрапа, аз пеша не мога да се кача там :D пускам бавните и започвам татър-татър и стигам най стръмния участък посредата, очаквайки да се търкуля назад, но за моя изненада китаеца даже не искаше да буксува с АТ гумите - изкачи се като истински джип. Момчето което ме заведе каза че Дефендърите и Дискавъритата там само въртят на едно място и се връщат :) Китайчето ми е стоково - няма лифтове, блокажи, само е към 130к.с защото е с power box.  

Като цяло и пътя до горе беше доста динамичен - камъни, наклони, още камъни...абе имаше бая камънак. 

Супер машина, поздрави на всички които го притежават! :)

20170513_193637.jpg

Здравей пак,би ли ме просветлил на тема "пауър бокс",що е то.Мяза ми на чип тунинг,макар че,такъв няма от години.Сега еUSB тунинг.Ръгат го в компа на колата,променят настройките,плащаш и си готов...... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, така я взех, реално чип тунунга е по скъпия и по-добър вариянт ( ако се направи правилно ) защото променя ECU-то, докато пауър бокса май просто кара дюзите да впръскват повече гориво. Може и да бъркам каква точно е разликата, но хората не препоръчват пауър бокс. Аз даже се замислям дали да не го махна и да видя дали има разлика в колата. Попринцип каквото и да правиш което е извън заводските настройки е компромис - може да увеличиш мощността, но ще увеличиш разхода и ще намалиш живота на някои компоненти. Бензиновите ховъри са по 136 коня, което си е добре за пътя а извън пътя ако ти трябва повече мощ имаш бавни предавки ;)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера ходих над Локорско, малко в гората. Пътя от началото беше доста труден - големи камъни, изровени участъци от водата, като цяло интересна работа. По черния пър излязохме на Войнеговци, около 10тина км е пътя, аз не бързах, спирах да разгледам местността, природата е страхотна. Стигнахме до една ловна хижа, беше отключена и пригодена да подслони някой закъсал, евала на ловджийте в района. За пореден път съм очарован от колата и възможностите й.

20170530_201212.jpg

20170530_201215.jpg

20170530_201218.jpg

received_346417762439609.jpeg

20170530_201132.jpg

received_346417782439607.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...