Jump to content

Offroad приключения:)


Berg

Recommended Posts

Интересно ми е какво е мнението на останалите участници. Както е известно ироничната, скептична настройка за качеството,проходимостта и възможностите  на автомобила е на лице, и ми е интересно как гледат останалите на теб и твоето представяне. То за това е и този форум - да запознаем останалите с реалното. Защото има марки които са изявени (или поне така твърдят) лидери в оффроуда, появата и после представянето  на досега неизвестния ГУ предизвикват коментари.......още повече ти спомена, че имаш и друг джип, а пък и не ти е сигурно първо състезание в което участваш. Т.е в предното дъъълго изречение исках да кажа, че имаш широка база за сравнение и наблюдение и мнението ти ще е реално и интересно.

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 117
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  Здравей колега,

Наистина има едно такова скептично настроение спрямо автомобила при повечето участници,но това е друг въпрос,който ще засегна малко-по късно!

Може би трябва да започна с моето лично мнение спрямо автомобила във фабричния му вариант,пак повтарям - мое лично.Аз мисля,че в ценовия си клас нямя конкурент,широк,стабилен,лесен за управление,има си всичко - за тази цена! Като недостатък отбелязвам липсата на по-голям двигател(надежден,но много  слаб за това шаси),нещо от типа на V6-210 кс,добър вътрешен дизайн изпълнен от ниско качествени материали,но тук пак влизаме в темата за цената!По отношение на вътрешното пространствено разпределение 10 от 10   :sign5:,моят кръсник кара GL 400 Mercedes и искренно ми завижда за вътрешното пространство на HOVER-a!

 

Заключение: Напълно приличен семеен автомобил,надежден при излети в планината и разходки по язовири и реки,винаги може да покаже характер при нужда(съвет-сложи си други гуми-АТ,усещането и сцеплението е мн.по добро.),нисък разход на гориво,за пример CR-V-то на съпругата ми гори около 16л. при мотор 2000 кс.

 

От мене БРАВО,има 8 от 10 като цяло !

 

Колкото до OFF-ROAD,искам да ти кажа,че няма по-добри и по-лоши автомобили,всичко зависи от това,колко си готов да вложиш допълнително в колата,и какъв тип Off-Road мислиш да практикуваш ..STANDART,OPEN , EXTREM !!!

Който и да си избереш,ще ти кажа,че коли с толкова дълга база не са подходящи , няма значение марката и модела! Прекалено късите тип SAMURAI,VITARA и други също,има опасност от преобръщане при по-стръмен наклон,нещо което при HOVER го няма(истинска перла 10т.).Истината е нещо от типа на WRANGLER или NISSAN LAND CRUISER къса база!

  За добър автомобил са необходими : Относително късо шаси(не прекалено),мощен мотор,добро окачване(за предпочитане 2 амортесиора от всяка страна на предницата),широка стъпка на колелата !

    Колкото до HOVER-a,при мене "играта" започна,точно заради това негативно отношение на хората спрямо непознатата за мното марка,и мисля,че успях да променя мнението на доста хора.Колкото до колегите ми от клуба това не бе нужно,те доста отдавна са запознати с модела и имат добрпо мнение за колите,коли които могат много дори и фабрични за относително малко пари !

 

  п.п.  Забравих да спомена,че другата седмица започвам подготовкото на следващия ми автомобил PAJERO 2 , 2 800 дизел !

Колкото до HOVER- а,само за информация ,и за да избегна предстоящи въпроси ще ви кажа какви промени е претърпял:

 

 1.Повдигане на шаси на 41 см+сменено предно и задно окачване = около 1300 лв.

 2.Долни брони 0,6 см = около 1000 лв.

 3.Лебедка 4,5 тона = 1200 лв.

 4.Булбар = 510 лв.

 6.Ледове( горни + предни) = 860 лв.

 7.Приемнопредавателна станция = около 800 лв.

 8.Гуми А/Т .= 1280 лв.

 9.Предстои и смяна на джантите с 15-ки негативен профил -10 + М/Т гуми втора употреба = около 1000 лв. общо + чип за двигателя,за който още нямам цена!!!

 

  Това е , след като приключа и с тези промени ще и направя "Официално пенсиониране",мисля да си я пазя за разходки със семейството и приатели..много си го обикнах този HOVER    :love7: !! Все пак имам други коли за трошене :headbang:  !

 

    Дано съм ви бил полезен .!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно ! Благодаря ! Този пост със сигурност ще е интересен за всички, най-вече за такива като мен които като минат през кална локва си мислят, че са на оффроуд.....до там ми стига куража. А и стандартното оборудване позволява толкова. Темата е интересна, когато имаш какво да постнеш не се скъпи - пиши на воля ! :wav:

 

И с риск да стана нахален, може ли този терен който преминаваш от първия клип

да се измине със стандартното оборудване ? И каква би била разликата според теб ако не беше направил подобренията  ?

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Аз предлагам за повече приказки и инфо,да организираме една среща в района на Бургас - Варна,излет сред природата,скара,музика а и може да си направиме едно импровизирано маршрутче! Не разбирам защо всички опити за срещи от страна на колегите са насочени в София,май повечето учасници във форума са от Бургас и Варна !?

Какво ще кажете..??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно среща във Варна има тема: http://forums.gwm-bg.com/topic/480-първа-среща-във-варна/#entry6864 . Може би трябва да се обнови темата.

Предполагам че със затоплянето на времето ще има повече желаещи. Определено ще се присъединения към такова мероприятие. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванката е много прав,за това решех да създам следната тема във форума:

http://forums.gwm-bg.com/topic/577-телефонен-указател/

 

Хайде заедно можем :blob5:  :blob5:  :blob5:

  Здравейте колеги,

Със създаването на тази тема ми се ще да се опитам да подобря комуникацията м/у членовете в този форум!

Мисля,че е много важно и полезно за всички нас да се опознаеме по-добре,да знаеме колко колеги и фенове на марката имаме във всеки регион и град. Надявайки се това да спомогне за по-добрата организация,на приятелски събирания,излети и др.(та дори и за по кафе),като начало на регионално а после и национално ниво.Предлагам всеки , който желае да напише името си и телефон за контакт + всякакви предложения за мероприятия т.н.

 

  Аз съм Емил , Констанца,Румъния .

  Тел: +40 769 051 041

  email: rodev@geocity.ro

Редактирано от emorodev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм ЗА ! Още повече идва лято, и за мнозина ще е добре да правим срещи по морето.....само защо не ме допуска до темата която си открил ? :sad11:

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото темата не съществува.

По замисъл и изпълнение се дублира с вечер съществуващата "Нека се представим!" поради което и бе слята с нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Let's do it !  Утре даваме старт на първия етап на националния шампионат по Off- Road в Румъния...Vama Veche-Дуранкулак !

Очаквайте новости :sign5:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Яко работа от началото на лятото - не ми остава време да влеза във форума..........,но тази седмица намерих 2 дни за почивка и удоволствия - прилагам снимки ! Маршрутът беше Троянският Балкан покрай Беклемето към Орлово гнездо и хижа Дерменка......страхотно !!! Изкефих се максимално с джипа без да се налага ползване на 4х4. И използвах момента за малко "рекламни" снимки, които искам да приложа - дано ви харесат, въпреки че са правени с телефона.

 

post-5233-0-88468300-1373909361_thumb.jpgpost-5233-0-75972300-1373909389_thumb.jpgpost-5233-0-31781400-1373909410_thumb.jpgpost-5233-0-81091600-1373909435_thumb.jpgpost-5233-0-82502900-1373909477_thumb.jpgpost-5233-0-12350800-1373909513_thumb.jpgpost-5233-0-88562800-1373909566_thumb.jpg

 

Някой спокойно може да си помисли, че съм рекламен агент, а аз просто харесвам формите на колата, наистина изглежда добре !

Редактирано от radioworld
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

radioworld,колега напълно подкрепям идеята,даже ако желаят може да им предоставим снимки от първата национална среща на Копринка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ако това е къмпинг Градина, правих го и аз. До някъде на 4Н после дозаравяне на 4L. С оригиналните гуми. Но лесно успях да изляза. Малко по навътре има път през пясъка който минава край палатките. Тъй като много коли са минавали (и много са закъсвали) пясъка е добре разоран и на коловози. Скоро минах покрай група палаткаджии (около 15-16 човека), които се бяха подредили като на тенис мач със столчета около един такъв проблемен участък. Обзалагаха се кой ще мине и кой ще закъса. Не бяха избрали най-доброто забавление тъй като който закъсаше викаше тях да бутат. Еееее, аз подготвен предварително на 4х4 преминах край тях гордо вдигайки облак прах и пясък без дори да намаля. По погледите разбрах, че повечето от тях бяха заложили на това, че ще мина без проблем. Явно отстрани джипа вдъхва доверие....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За къкмет, днес времето не е за плаж и тръгнахме по пътя на патрулите от гранична полиция. Пътя е черен, по пресечена местност и те са с джипове на известна световна марка , купени с пари на Европейския съюз. Жипчо се държа прекрасно.Ще видите байри, падини, море и пак море , борова гора , шишарки и накрая една къщичка- нея ще си я купя, щото много подхожда на Жипчо.....Това е.

post-9777-0-91692800-1376663424_thumb.jpg

post-9777-0-52980400-1376663524_thumb.jpg

post-9777-0-34978800-1376663569_thumb.jpg

post-9777-0-20292000-1376663704_thumb.jpg

post-9777-0-99150100-1376663862_thumb.jpg

post-9777-0-81589500-1376664039_thumb.jpg

post-9777-0-85907600-1376664178_thumb.jpg

post-9777-0-27009200-1376664336_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...