Jump to content

Охлаждаща система


yaniatanasov

Recommended Posts

Здравейте, колата е карана дълго време с вода. И в момента е кафява. Искам да я изчистя малко и да си налея антифриз. Има ли някакъв препарат с който да я изчистя малко преди да налея антифриза.  Само да не е някоя силна химия и да прецакам радиатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма логика да е с чиста вода,но вероятно е губила течност.

С химия ще текне предполагам,но поне ще разбереш къде е проблема.

Ако предположението е вярно с антифриз пак ще текне ,но след малко повече време.

Аз бих заложил на концентрат в проценти за зимна течност т.е. точиш през пробката на радиатора определено количество вода и после добавяш концентрат.

Водната помпа ще го смеси без проблем,а и удължяваш живота на водната помпа по този начин.

Следиш във времето какво се случва и ако всичко е ОК преди зимата го сменяш с каквото решиш,а ако до тогава се появи проблем действаш според ситуацията.

.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам проблем, просто съм сигурен че в момента е с чиста вода, понеже е раждасало. Виждам го в казанчето отаика ражда. Просто искам да му направя профилактика преди да сложа антифриза. Но вече съм задвижил въпроса, не знаех че има специални течности за това. Поръчах си това.

Screenshot_20210820-180712.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По постовете разбирам,че си собственик от скоро и не си наясно с историята на автомобила.

Голямата неизвестна е защо е с вода,а не факта че е с вода - поне според мен.

Доно да не съм прав в расъжденията си и да нямаш ядове с автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв антифриз трябва да ползвам, четох, че цвета не е от особенно значение. Само ако имало алуминиеви компоненти са де четяло на етикета. Hover H5 има ли алуминиеви компоненти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой знае ли как се източва системата, откачих маркуча от радиатора в най-долната точка, но излезе водата само на радиатора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В долната част на радиатора има пробка за източване на антифриз/вода.

Колата трябва да е макс загряла т.е. термостата да е отворен и капачката на радиатора свалена,а на студен двигател - махаш първо термостата,капачката и т.н.

Използвай момента и си смени термостата за да не го сменяш посред зима - съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...