Jump to content

Доста ръжда и обработката и по рамата...


lakatnika

Recommended Posts

Привет,да кажа и аз каква полезна работа свърших покрай смяната на масълцето в двигателя.

Качих Китаеца на канала.смених си масълцето и направих обстоен оглед за течове на масла и пр. За щастие такива не бяха открити.

Обаче открих доволно количество ръжда на люспи и кори... предимно в задната част по рамата и горните легла на пружините.

Свалих ръждата с телена четка и отвертка,намазах с ръждопреобразувател  на водна основа (мляко)-/много е добър/ и като изсъхна напръсках с маслото което източих по рано от двигателя (със бояджийския пистолет)

Сега Шон отдолу е като Нов.

IMG_20210801_143949.jpg

IMG_20210801_144020.jpg

IMG_20210801_144005.jpg

IMG_20210801_151552.jpg

IMG_20210801_151535.jpg

IMG_20210801_132530.jpg

IMG_20210801_121119.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нашите и те ръждясват, докато оглеждах когато купих моя, попаднах на доста ръждясали екземпляри. Единият беше много зле, а беше най млад! Но беше вкарат директно от Китай! Може би има значение къде са сглобявани.  Моята я взех без да я погледна отдолу, за мой късмет отдолу блестеше като нова, много приятно изненадан. Но имам разни петънца по боята и се чудя как да ги третирам да не вземат да тръгнат! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.08.2021 г. at 23:31, yaniatanasov написа:

Нашите и те ръждясват, докато оглеждах когато купих моя, попаднах на доста ръждясали екземпляри. Единият беше много зле, а беше най млад! Но беше вкарат директно от Китай! Може би има значение къде са сглобявани.  Моята я взех без да я погледна отдолу, за мой късмет отдолу блестеше като нова, много приятно изненадан. Но имам разни петънца по боята и се чудя как да ги третирам да не вземат да тръгнат! 

Извадил си късмет с ръждата...,ако питаш мен-обработка с ръждопреобразувател и после отгоре мазане с четка с грес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...