Jump to content

Джанти за c10


garrett04bg

Recommended Posts

Колко ли ще ми излезне да направя Волекса в монстър трък? :D

 

Иначе ако ти се харчат пари по джанти, колега, ти препоръчвам черните оригинални. Много са красиви и са си 15-ки. Сигурен съм, че има снимка някъде по форума на такъв Волекс, но ме мързи да я търся :)

Черните джанти са 16-ки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа на Волекса, стават джанти от Рено Меган Сценик.

 

renault-megane-edcd020392_t.jpg

Не само Меган Сценик 1 фаза 1, ами много други модели в Рено от 80-те и 90-те ползват джанта с тези данни (19, Клио 1, Клио 2, Меган Хечбек/Коуч/Класик/Комби фаза 1 и 2, Канго...):

- 15"

- 4x100

- ET 38

- 6J

- централен 60.1mm

 

Както се вижда ET не съвпада, макар че разликата е приемлива.

Централният отвор на Рено обаче е по-голям и ще трябват втулки.

Тези джанти са редки по моргите и защото ги купуват собственици на Опел и VW, от старите, които са в същата ситуация - данните им отговорят, с изключение на по-малкия (при тях) централен отвор.

 

Та стават, ама не съвсем.

Редактирано от Vitku
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Най - накрая си намерих железни джанти за зимните гуми. Вярно е, че зимата мина, но важното е, че се намериха. Единствената разлика е в централния отвор, който е с 2 мм по - широк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Колега пробвал съм със 17-ка, много ниска гума трябва и не стои както трябва. В момента съм с 16-ка гума 195/55/16 и стои много добре и елегантно. Взел съм ги от Мазда джантите а гумите чисто нови. Само с този размер гума се запазва стойността на километража, много добра возия и визия. Имам и 15-кики от Опел GSI, но мисля че 16-ка по-добре седи и ги продавам 15-ките.

Редактирано от Говедо
Правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колега пробвал съм със 17-ка, много ниска гума трябва и не стои както трябва. В момента съм с 16-ка гума 195/55/16 и стои много добре и елегантно. Взел съм ги от Мазда джантите а гумите чисто нови. Само с този размер гума се запазва стойността на километража, много добра возия и визия. Имам и 15-кики от Опел GSI, но мисля че 16-ка по-добре седи и ги продавам 15-ките.

Качи снимки да ги видим ако имаш върможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...