Jump to content

Виене от скоростната кутия на ниски предавки


Berg

Recommended Posts

Здравейте:)

 

От скоростната кутия на новия ми Hover се разнася странен звук - при потегляне на 1-ва, после на втора и донякъде на 3-та предавка, както и при отнемане на газта - мелодично виене, наподобяващо камион или позабравената песен на Москвич:)

 

Намерих дълго обсъждане на проблема в тази тема (на руски):

http://www.hover-club.ru/forum/topic1941s0.html

 

Този звук никак не отива на иначе прекрасния автомобил. Мнението на сервиза е, че за тази скоростна кутия е нормално. Но според мен не би трябвало да е, защото е признак за повишено триене и при всички случаи трябва да се разгледа внимателно. Възможно е да не даде дефект в гаранционния срок, но да ни го "върне" след това. Освен това, разваля имиджа на хубавия джип;)

 

Има ли такъв проблем при вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

 

От скоростната кутия на новия ми Hover се разнася странен звук - при потегляне на 1-ва, после на втора и донякъде на 3-та предавка, както и при отнемане на газта - мелодично виене, наподобяващо камион или позабравената песен на Москвич :)

 

Намерих дълго обсъждане на проблема в тази тема (на руски):

http://www.hover-clu...opic1941s0.html

 

Този звук никак не отива на иначе прекрасния автомобил. Мнението на сервиза е, че за тази скоростна кутия е нормално. Но според мен не би трябвало да е, защото е признак за повишено триене и при всички случаи трябва да се разгледа внимателно. Възможно е да не даде дефект в гаранционния срок, но да ни го "върне" след това. Освен това, разваля имиджа на хубавия джип ;)

 

Има ли такъв проблем при вас?

Виенето го има и при мен, вече съм на 50 000км., (служебна е). Ходих в ГРЕЙТ АУТО, стоя 1 седмица там колата и нищо не е направено по нея.ило е нормално, но аз не смятам така. Сега ще ходя в МИТВАС там са с по-компетентен сервиз с минало. Да видим там какво ще кажат.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :)

 

От скоростната кутия на новия ми Hover се разнася странен звук - при потегляне на 1-ва, после на втора и донякъде на 3-та предавка, както и при отнемане на газта - мелодично виене, наподобяващо камион или позабравената песен на Москвич :)

 

Намерих дълго обсъждане на проблема в тази тема (на руски):

http://www.hover-clu...opic1941s0.html

 

Този звук никак не отива на иначе прекрасния автомобил. Мнението на сервиза е, че за тази скоростна кутия е нормално. Но според мен не би трябвало да е, защото е признак за повишено триене и при всички случаи трябва да се разгледа внимателно. Възможно е да не даде дефект в гаранционния срок, но да ни го "върне" след това. Освен това, разваля имиджа на хубавия джип ;)

 

Има ли такъв проблем при вас?

 

На втора, при отпускане на газта.

Проверих и на тестовия Hover - абсолютно същото е.

Звукът се чува от обороти 2000+, след това спада и изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На втора, при отпускане на газта.

Проверих и на тестовия Hover - абсолютно същото е.

Звукът се чува от обороти 2000+, след това спада и изчезва.

 

При мен не е само при отпускане на газта. Има го (по-слабо) и при ускоряване.

 

Днес открих, че звукът става два пъти по-силен, ако ръката ми е върху скоростния лост:) Когато се сетя да я дръпна от там, виенето става почти незабележимо.

 

Виенето го има и при мен, вече съм на 50 000км., (служебна е). Ходих в ГРЕЙТ АУТО, стоя 1 седмица там колата и нищо не е направено по нея.ило е нормално, но аз не смятам така. Сега ще ходя в МИТВАС там са с по-компетентен сервиз с минало. Да видим там какво ще кажат.

 

Няма да е зле да поставим този въпрос пред оторизираните сервизи. Опасявам се, че някой лагер може да ни изненада.

За ликвидиране на раздразнението руснаците предлагат звукоизолация на тунела над скоростната кутия (което, естествено, няма да спаси въпросния лагер;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Подобно виене може да се получава, когато е дошло време за смяна на масло на скоростна кутия и на раздатката. Особено при по-тежки режими на ползване на машината, което не е само доста офроуд, а и ежедневно градско каране. Тогава сервизните интервали за смяна на маслата падат наполовина, за да се спестят проблеми в бъдеще. Поне е така при доста машини, където си го пише и в книжките (узер е-мануелата).

 

Същото важи и за диференциалите, защото и те са натоварени при същите режими - офроуд и натоварено градско шофиране. Много натоварващ режим за скорости и диференциали е движение с много висока скорост по магистралите, така че всеки може сам да си прецени как е карал.

 

За това най-добре проверете сервизните интервали и направете една смяна на масла, не вярвам да е безобразно скъпо, поне до колкото съм чел тук. Не вярвам и сервиза да откаже да вземе едни пари за смяната :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Волекса също се чува един звук точно на 80км/ч и то само на 5-та. Проявява се когато поддържам тази скорост при съвсем леко натиснат педал на газта. Когато има лек наклон надолу и отново поддържам тази скорост се чува малко по-силно. Звука спира когато отпусна педала на газта или пък го натисна повече. Другото, което се получава от известно време е някакъв резонанс на двигателя, който се получава когато колата е студена. В началото няма проблем докато оборотите са към 1000+. С постепенното повишаване на температурата на двигателя и падането на оборотите около 950 колата започва да се тресе. Като мине още малко време и оборотите паднат още този проблем спира. Скоростния лост нещо трудно влиза при преминаване от 2-ра на 3-те предавка. От 4-та на 3-та влиза без никакъв проблем. Понякога и 1-ва трудно влиза без значение дали е достигнала работна температура.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Berg, може ли да споделиш какви са сервизните интервали за смяна на маслата по различните агрегати - скорости, раздатка, преден/заден диф. Примерно при мен са на 27к мили (около 43к км) за всичките изброени. Също е интересно точно какви масла се наливат - в сервиза и ако някъде из книжката пише по спецификация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора проверявайте редовно маслата на скорстните кутии!Един приятел сега си взе Ховър Н3 на 5 години със счупени скорости.Предишния собственик не следил нивото на маслото, което изтекло постепенно през теч и когато кутията останала на сухо лагера или втулката ( не съм сигурен кое от двете сложено) на изхода на скоростната кутия откъм кардана постепенно започнал/а да запича и накрая станал блокаж, който довел до измятане на валовете вътре в кутията и те строшили кожуха.Така, че като се появят подобни шумове не се осланяйте на думите на хората в сервиза, че всичко е нормално ами ги накарайте пред вас да отворят пробката за ниво на маслото!Другото, което е до колкото си спомням от инфото в нета първата смяна на масло на скорости на автомобилите Грейт Уол трябва да се направи след първите 5 000 километра.Попитайте дилърите си за повече инфо по въпроса и ги следете тези неща, защото една стружка да има изпаднала вътре може да направи големи проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така - първа смяна на всички масла е на 5.000 км. После на 15.000 се сменя само на двигателя + филтър климатик. Аз съм пред трета смяна (25.000) и тъй като на предната смяна ми оставиха стария филтър на климатика тзащото бил чист, сега ще искам да го сменят. Между другото, тази смяна ми е безплатна тъй като случайно спечелих в месечната томбола на Литекс моторс за което благодаря. ( пуснах 2 пъти ей така и взеха че ме изтеглиха...) Играйте и вие, все пак 200 лева са си нещо и не толкова за парите, колкото за отношението което показват към клиентите си. Браво !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Ако е като Волексите(в което съм почти сигурен) нямат марка масла, а трябва само да отговаря на разните му там стандарти. На мен са ми сменяли маслото на скоростите и двигателя с Мобил първия път, а второто обслужване двигателното е Енеос...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...
Преди 12 часа, Ivankn написа:

Някой с Хувър,интересува ме на пета има шум и дали някой е решавал такъв проблем

Провери си късия кардан колега, при високи обороти(скорост) ако са тръгнали каретата може да ти се появи шум и вибрация.

Другото което бих погледнал е маслото в раздатка и скоростна кутия... Да не си "пил вода"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...