Jump to content

Невъзможност да се зареди бутилката за газ до горе


xenon

Recommended Posts

Аз имам следния проблем, при изхарчване на бутилката за газ до около 1/4 от обема, не мога да заредя повече от половината. Обясниха, че това е от топлото време. Има ли го и при други този проблем?

Имам пикап steed с тороидална бутилка отдолу.

Редактирано от xenon
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип да това е то от толото време,на мене ми се случи изобщо да не зарежда и когато стане това не давай на газаджиите да бъркат вътре кадето е съчмата понеже може да се прецака,просто сложи бензинец и зареждай сутрин рано или вечер на мене така ми казаха и няма да имаш ядове :lol:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случи няколко пъти да не успея да заредя, но температурата беше над 35 градуса и само от колонки на OMV (Търговище и Велико Търново). С Лукоил съм нямал никакви проблеми и с Ромпетрол също. Ако не успеех да заредиш в някоя бензиностанция, пробвай с друга.

Редактирано от pa4kov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е само при температура над 35 градуса го има проблема, но е мъка ако трябва да се минат 500-1000 км за ден. Спиране е на всяка бензиностанция.

А аз забелязах, че на OMV зареждам най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е само при температура над 35 градуса го има проблема, но е мъка ако трябва да се минат 500-1000 км за ден. Спиране е на всяка бензиностанция.

А аз забелязах, че на OMV зареждам най-много.

... Тъкмо си имаш повод за почивка. А и да караш на пропан-бутан си е компромис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да така е само при температура над 35 градуса го има проблема, но е мъка ако трябва да се минат 500-1000 км за ден. Спиране е на всяка бензиностанция.

А аз забелязах, че на OMV зареждам най-много.

 

И аз съм забелязал, че зареждат повече на някои бензиностанции, за 50 000км заредихме служебните си коли на една бензиностанция и побрахме по 38-39л изминавайки по 600км. После сменихме бензиностанцията и започнахме да пълним по 41-42-43л изминавайки по 530-570км! Не знам! До 140 000км нищо не се промени.

Едно приятелче ми казва, че може резервоара ми да се е разширил и да се е разработила колата и да харчи повече. :D

С това мое писание не искам да обидя или клеветя никой, просто това са мои наблюдения! Става въпрос за 5 автомобила от една и съща марка, еднаква година на производство, много различно каране на шофьорите при което резултата е един и същ!

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз съм забелязал, че зареждат повече на някои бензиностанции, за 50 000км заредихме служебните си коли на една бензиностанция и побрахме по 38-39л изминавайки по 600км. После сменихме бензиностанцията и започнахме да пълним по 41-42-43л изминавайки по 530-570км! Не знам! До 140 000км нищо не се промени.

Едно приятелче ми казва, че може резервоара ми да се е разширил и да се е разработила колата и да харчи повече. :D

С това мое писание не искам да обидя или клеветя никой, просто това са мои наблюдения! Става въпрос за 5 автомобила от една и съща марка, еднаква година на производство, много различно каране на шофьорите при което резултата е един и същ!

Ключа е в колонките.Напоследък забелязвам,че доста бензионостанции надуват литрите на колонките,а изминаваш много по-малко километри.Просто хитруват и правят броячите да въртят повече от колкото действително си заредил.Вече съм си патил от такива.Зареждам на личната ми кола( не е GW) 7 литра дизел.С това гориво при нормално каране в градски условия минава малко над 100 километра.Като заредя обаче от конкретна бензиностанция не минавам повече от 60 километра с тези 7 литра.Бензиностанцията не е от някоя верига.Но мои познати по София ми казват как и там по газстанциите лъжат яко.Един приятел даже ми разказа как бутилката му е 30 литра и когато се връщал от касата вижда как бензинджията продължава да пълни и количеството стига 37-38 литра по показания на колонката.При положение,че бутилката като се препълни трябва да се самоизключи направете си сметка за колко литра надписване говорим тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, относно горивото от бензиностанции в последно време ми прави впечатление същото, което казва колегата с километрите. От 3 години пълня на една и съща бензиностанция на Лукойл, която е до нас. Нафтата докато беше 2.49 с 20 лв минавах около 180 км смесено. Обаче от както се вдигна цената (то е ясно,че ще намелят километрите) с 20 лв минавам около 110 км пак смесен разход. впечатление ми направи последния път като заредих на борд компютъра ми показа, че ми остава гориво за 115 км, пуснах и 20 лв, което е 7 литра и малко едно,че стрелката на нивомера едвам едвам се помръдна друхо,че по данни на компютъра ми показа,че остават 190 км. Колата е пежо 307 дизел. И третото нещо, което ми направи впечатление,че от както се вдигна цената на горивото и разхода на скочи. Пак по компютър едни и същи дистанции с с климатик в градски условия ми даваше 5,4-5,7 а сега под 6,5 не мога да я сваля а трафика си един и същ...Става въпрос за Бургас, не за Сфия или Пловдив където движението е чудо. И в заключение да кажа със здраве да си харчат парите от гориво, а ние редовите граждани да се чудим как да я караме.

Поздрави и със здраве на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Колеги вчера газта ми свърши и заредих на ЕКО само 48л при положение че бутилката ми е 65 л. това според вас от какво се дължи ????

Можели като са ми монтирваи газовото да са ме ограничили с пълненето ?,газовото е оригинално !

Другата ми кола също е на газ с 35л бутилка там си я пълня 30 л  без проблем ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип газова бутилка се пълни максимум на 80% от вместимостта си, което в твоя случай прави 52 литра, но зареждането зависи от много неща. На първо място от това какво има в бутилката ти в момента ... освен пропан/бутан вътре има и въздух ... от съотношението между двете основни съставки (пропан и бутан) ... от околната температура ... от състоянието на помпата на бензиностанцията и т.н. и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...