Jump to content

Досадно скърцане


anaydenov

Recommended Posts

Някой сблъска ли се вече с идиотско прискърцване при бавно движение по паваж или неравен асфалт?

Освен колегата, при когото е изчезнало след демонтаж на предпазната преграда май съм втори. Любопитното е, че на два пъти в сервиза леко завъртат чашката на амортисьора и скърцането изчезва -за 20 метра докато ми видят гърба и после отново... :evil3: .Май ще я кача на моя канал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз имах подобно скърцане. Ходих в Грейт Ауто, но нищо не направиха по този въпрос. Реших да опитам в Митвас и вече скърцане няма.

Мисля, че смениха тампоните на задните амортисьори, но при теб може и да е от друго. Пробвай и в друг сервиз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой сблъска ли се вече с идиотско прискърцване при бавно движение по паваж или неравен асфалт?

Освен колегата, при когото е изчезнало след демонтаж на предпазната преграда май съм втори. Любопитното е, че на два пъти в сервиза леко завъртат чашката на амортисьора и скърцането изчезва -за 20 метра докато ми видят гърба и после отново... :evil3: .Май ще я кача на моя канал...

И при мен го има. Ходих в сервиза, но нищо не откриха. При последното каране, не го чух. Аз съм изминал за сега малко километри. След 1000 - 2000 км, ако продължава, отново ще посетя сервиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен има такова скърцане, при бавно каране се чува от време на време. Усещам че е от задната част, но не мога да преценя за сега от къде точно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здавейте,

И при мен се появи подобно скърцане при движение по неравен път, което се усилва все по-вече, още не съм ходил до сервиз да проверят какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм да явно при всички го има това скърцане :lol: значи при мене се чува от задна лява явно амортисьор,измих малко отдолу със силна струя помислих че е влязло от някаде пясък понеже бях малко на оф-роуд и скърцането изчезна за момент,но както казва колегата по горе когато има неравности се появява този шум.

Редактирано от Mikosh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитах в Грейт Ауто за проблема и ми казаха че е добре познат и е въпрос на наличност на части да се оправи. В понеделник ще знам точно какво е и кога ще го оправят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитах в Грейт Ауто за проблема и ми казаха че е добре познат и е въпрос на наличност на части да се оправи. В понеделник ще знам точно какво е и кога ще го оправят.

Благодаря ти колега :lol:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че смениха тампоните на задните амортисьори, но при теб може и да е от друго. Пробвай и в друг сервиз.

 

Точно както Янко го е написал това е проблема. Поръчани са ми маншони за задния амортисьор (не разбрах дали двата или само единя) и към 20-ти трябва да пристигнат и ще го отстранят проблема.

 

Съвета ми е отиди в сервиз, да ти го видят и направо да я поръчват частта и да се оправя, няма какво да чакаш. :)

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и към 20-ти трябва да пристигнат и ще го отстранят проблема. ...

 

От 6-ти до 20-ти са 14 дни - две седмици!

 

Аз ли бъркам или имаше реклама, че имат складова база и резервните части са до съответния сервиз до 48 часа?

Редактирано от Любомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега leomm, а разбра ли какви точно маншони /или според мен тампони/ ще ти сменят?

Според мен скърцането е от горните два тампона- на стержена на амортисьора. Вчера се разскърца и от дясно :evil3: .

Май трябва да инициираме сервизна кампания No 2...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разпитвал подробно, защото имах други неща, но споменаха маншон на амортисьора. Ще ги разпитвам подробно за какво става на въпрос. Интересуваше ме кога ще го оправят и дали въобще ще престане да съществува проблема :).

 

Изглежда няма да има официални писма (покани), като при други марки за отстраняване на масов проблем. Следователно трябва да се ходи и да се записваш за подмяна. Нали за това сме ги взели с гаранция да не трябва да се правим на майстори, а предимно да караме. То си е вярно, че сме си като пилоти изпитатели за нашия пазар. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм разпитвал подробно, защото имах други неща, но споменаха маншон на амортисьора. Ще ги разпитвам подробно за какво става на въпрос. Интересуваше ме кога ще го оправят и дали въобще ще престане да съществува проблема :).

 

Изглежда няма да има официални писма (покани), като при други марки за отстраняване на масов проблем. Следователно трябва да се ходи и да се записваш за подмяна. Нали за това сме ги взели с гаранция да не трябва да се правим на майстори, а предимно да караме. То си е вярно, че сме си като пилоти изпитатели за нашия пазар. :)

Така е да -аз си имам други две, с които си играя в гаража.

Два дни от ремонта колата не скърца вече, но в "Анастасов" не споделиха какво точно са правили по нея.

По важно, разбира се е да го споделят с другите си колеги по сервизите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Временно реших проблема с... измиване:)

 

Историята е следната: скърцането се чуваше тихо и от време на време още от първите километри. Не ме дразнеше особено до миналата събота, когато прекарах деня в каране по стръмни черни пътища на 4H - 4L (извън темата - джипът се държи отлично, като че ли е в къщи върху изровени пътеки с едри камъни и 45-градусов наклон:lol:

 

След това упражнение скърцането стана непоносимо. Реших, че е от претоварването и че трябва да се ходи на сервиз, за което нямам време. Няколко дни карах под мелодичните му звуци, докато вчера изведнъж ми дойде странната идея - заведох го на бензиностанция с пароструйка от типа "две минути за левче" и похарчих два лева за внимателно измиване на задното окачване отдолу под всички възможни ъгли, които могат да се достигнат с пароструйката - пред гумата, зад нея, под калника и т. н. Скърцането почти изчезна! Върнах се и похарчих още два лева. От скърцането не остана и следа:)

 

Вероятно причината до голяма степен се крие в запрашаването и замърсяването на "болното" място (което и да е то). Което, разбира се, не отменя посещението при доктора;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз като споделих в сервиза за моето поскърцване на Voleex-а се качи техник в колата. Директно каза, че е от мръсни накладки и това беше. Нормално ли е да се появи проблема на 2500км. и сега вече на 12500 още да го има? От 1 седмица пък се появи едно влодяващо скърцане, което ту го има, ту го няма. Според мен идва от таблото около контролните уреди, като се чува дори при леки овални неравности, като ли през някоя дупка. Отделно, че още имам проблем с карето на кормилната уредба от вече ... 5-6 месеца.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте,

при мен скърцането идва от дефектен амортисьор, сега чакам за отговор от Litex Motors, дали ще го подменят гаранционно или ще трябва да си плащам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Докато чакам отговор дали ще бъде подменен дефектния (ляв) амортисьор, се появи същото скърцане и от дясната страна, и сега даже и радиото не може да заглуши скърцането, направо не се издържа. Тези амортисьори от кашкавал да бяха щяха по-вече да издържат :angryfire: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакам отговор дали ще бъде подменен дефектния (ляв) амортисьор, се появи същото скърцане и от дясната страна, и сега даже и радиото не може да заглуши скърцането, направо не се издържа. Тези амортисьори от кашкавал да бяха щяха по-вече да издържат :angryfire: .

 

Какво значи "дали ще бъде подменен дефектния (ляв) амортисьор"?

За какво е така наречената ГАРАНЦИЯ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво значи "дали ще бъде подменен дефектния (ляв) амортисьор"?

За какво е така наречената ГАРАНЦИЯ ?

Колега и за мен нормалната постъпка би била да го сменят гаранционно (защото всепак това е нов автомобил на по-малко от 15000км и е смешно да има такива проблеми) но нищо не се знае, вече един месец чакам за отговор а пък за доставката на частите незнам още колко ще се чака (за друг проблем с моя автомобил частите ги чакам вече 5 месеца).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма доставка на тези амортисьори. Чакат се от доста време и ги няма. Няколко пъти ми казват очаквана дата и вече отговора е просто "очакваме ги ...". Не съм се обръщам към Литекс, защото се надявам до влизането за смяна на маслото да са ги докарали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е според мен да настояваш за информация от твоя дилър и сервиз.

Колега за дилъра и сервиза мога да кажа само че много са коректни и съм доволен от тях, винаги съдействат. За този проблем преди месец от сервиза провериха какъв е проблема и направиха заявка към ЛМ, но от там никакъв отговор (даже в сайта на ЛМ пише че: Доставката на резервни части ще се извършва в рамките на 24 ч. )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, въпроса дали е гаранционно или не въобще не стой. Дума не е ставало да плащам за смяната на амортисьора или тампон. Въпрос е на доставка, която се бави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...