Jump to content

Дневни светлини за Волекс


elpix

Recommended Posts

Здравейте колеги,

От известно време забелязвам, че Ховър имат дневни светлини (ако греша моля да ме корегирате) и се чудех, дали е възможно да се направи нещо подобно за нашите автомобили Волекс. Ще съм благодарен ако някой има повече информация по въпроса да я сподели с мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ховер H5 няма дневни светлини. Има го описано само като опция. Реално има автоматични светлини, които се задействат на тъмно и "изпрати ме до вкъщи" (това е функция, която включва светлините при отключване и заключване за 60 секунди). В този режим дългите светлини се задействат, като примигване докато е дръпнато листчето за дългите.

 

При постоянно включени къси светлини, дългите светлини светят постоянно (когато за включени).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ховер H5 няма дневни светлини. Има го описано само като опция. Реално има автоматични светлини, които се задействат на тъмно и "изпрати ме до вкъщи" (това е функция, която включва светлините при отключване и заключване за 60 секунди). В този режим дългите светлини се задействат, като примигване докато е дръпнато листчето за дългите.

 

При постоянно включени къси светлини, дългите светлини светят постоянно (когато за включени).

Грешката е моя, имах предвид Стиид мисля, че той има дневни светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не мислиш ли, че ако се постави нещо такова няма да отпадне гаранцията?

 

Може да се монтира достатъчно грамотно с подходящи клеми и куплунзи и да се смъкне за точно 2 минути преди да се отиде в сервиза по каквато и да е друга работа и никой няма да вдене че е имало нещо там. А и не мисля че едно реле, което включва фаровете на някакъв процент интензитет автоматично би навредило по някакъв начин на колата ... нали си има предпазители все пак. Но това е лично мое мнение и не искам да ангажирам никого с него. Аз лично съм си сложил такова на 19-ката и си работи без проблеми вече повече от година ... дори и сега през лятото не съм го спирал.

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги, относно дневните светлини, вече такива се предлагат фабрични, в Грейт Ауто, случайно ги видах на новите Волекси, монтирани до фарчетата за мъгла, чакам да се обадят за цената и колко време отнема монтажа!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Митвас - 182.89лв. за едно тяло + 10.72лв. за един пластмасов елемент. За работа не ми дадоха цена, но казаха, че вероятно ще е малко, защото монтажа е лесен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Митвас - 182.89лв. за едно тяло + 10.72лв. за един пластмасов елемент. За работа не ми дадоха цена, но казаха, че вероятно ще е малко, защото монтажа е лесен.

Мисля, че пропуснах да кажа по телефона - цените са БЕЗ ДДС. Всичко общо без труд излиза 464,66лв.

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Един въпрос към Бойко23- съществува ли подкартерна защита за Волекс /защитна кора/ и къде може да се монтира?? Извинявам се че е извън темата. Искам да попитам и дали не се предлага монтаж на устройства които автоматично да пускат късите светлини, нямам предвид цитираните по-горе дневни светлини Предварително благодаря за отговора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към Бойко23- съществува ли подкартерна защита за Волекс /защитна кора/ и къде може да се монтира?? Извинявам се че е извън темата. Искам да попитам и дали не се предлага монтаж на устройства които автоматично да пускат късите светлини, нямам предвид цитираните по-горе дневни светлини Предварително благодаря за отговора.

Здравейте!

Волекс няма кора под двигателя, което между другото се отнася и до голяма част от моделите в сегмент В.

Устройство, което да включва късите светлини също не се предлага. Хубавото е, че модела разполага със сигнализация за забравени светлини, както и автоматично затъмняване на контролните уреди при пускане на габарит/къси светлини. Т.е. човек лесно може да разбере, че не е включил задължителните къси светлини, както и трудно може да ги забрави....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте!

Волекс няма кора под двигателя, което между другото се отнася и до голяма част от моделите в сегмент В.

Устройство, което да включва късите светлини също не се предлага. Хубавото е, че модела разполага със сигнализация за забравени светлини, както и автоматично затъмняване на контролните уреди при пускане на габарит/къси светлини. Т.е. човек лесно може да разбере, че не е включил задължителните къси светлини, както и трудно може да ги забрави....

 

През деня е доста неприятно да се кара на пуснати къси светлини, защото осветяването на контролните уреди след пускането на светлините е отвратително. Често за да видя информация за километрите или температурата трябва да изключвам свелините.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През деня е доста неприятно да се кара на пуснати къси светлини, защото осветяването на контролните уреди след пускането на светлините е отвратително. Често за да видя информация за километрите или температурата трябва да изключвам свелините.

Да, за съжаление и аз се убедих в същото.

И още нещо неприятно, свързано с осветяването на уредите. Нощем стрелките на аналоговите уреди (скоростомер и оборотомер) остават неосветени и са практически невидими. Първо си помислих, че това е дефект на автомобила и се обърнах към дилъра, но се оказа, че и на другия автомобил, който беше току-що докаран в салона, положението е същото.

Някой има ли представа, защо е така? И, може ли да се направи нещо по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за съжаление и аз се убедих в същото.

И още нещо неприятно, свързано с осветяването на уредите. Нощем стрелките на аналоговите уреди (скоростомер и оборотомер) остават неосветени и са практически невидими. Първо си помислих, че това е дефект на автомобила и се обърнах към дилъра, но се оказа, че и на другия автомобил, който беше току-що докаран в салона, положението е същото.

Някой има ли представа, защо е така? И, може ли да се направи нещо по въпроса?

 

Да и аз установих, че червените стрелки не са осветени и през нощта трудно се забелязват. Това е доста тъпо решение от страна на китайците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям ви напълно по отношение осветлението на таблото, за мен тези недостатъци също са доста неприятни.

Аз също имам един въпрос, няма ли вариант да се монтира реле, с което да може да се регулира светлината на таблото, както има такива и на други коли?

Редактирано от elpix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

жена ми кара toyota yaris, при която ефектът с оветлението на таблото е абсолютно същият. никога не ни е правило проблем през деня на фарове, когато осветлението на таблото намалее при включването на фаровете

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би за някои шофьори, които нямат навика да следят контролните уреди, да е без особено значение дори изобщо отсъствието на цялото табло , обаче подобен конструктивен недостатък, на един съвременен автомобил с редица екстри, може да се окаже достатъчен, за да развали иначе много доброто общо впечатление от автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

От снощи съм с дневни светлини на Волекса. Голямо облекчение е, че днес при насрещно слънце успявах да видя показанията на контролните уреди :) Благодарение на Митвас, които ми угодиха и ги преработиха дневните светлини са и с LED крушки. Като я измия (в момента е като грозното пате), ще снимам.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! За сега на мен не ми е проблем и ще си карам без дневните. Не ми е много комфортно, но не е болка за умиране. По нататък като ми писне да се напрягам може и аз да ги сложа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...