Jump to content

Внимавайте! Hover H5 се самозключва


Recommended Posts

Здравейте,

Знаете ,че при доста от марките автомобили ако отклюиш колата и не отвоиш нито една от вратите тя се заключва сама след определено време!!!! Е да но на джпката явно важи само при отваряне на шоф.врата,ако отвориш друга врата си седи отворена няма проблем докато не я затвориш!!!

 

 

Ето какво ми се случи днес.

Отидох да взема малката от детска грдина, отключих Hover-а и отвоих задната врата да кача малката на столчето и да я закопчая с колана.Понеже ключовете ми пречат винаги в ръката ги оставям на стелката на земята докато пакетирам и обезопася "мишока".

Този път телефона ми звъна и се изправих да го извадя от джоба,ключовете останаха на стелката(забравих ги)!!!! Затварям заднтата врата и тръгвам към предната докато ръчкам по телефона да видя кой ме търси,с други думи забавих се повече от обикновено да отворя предната врата около 5сек. Посягам към дръжката на шоф.врата и изведнъж се чува "щрак-шрак" и диода на алармата започна да светка бързо (всеки с Hower знае ,че като мига така ще почне да пищи алармата). И започна приключението: джипката заключена,алармата пищи,ключовета вътре на стелката и за капак на всичко детето закопчано с колана и то вътре! Първата ми мисъл беше да счупя стъкло и докато обикалях колата ,все пак да видя да не съм оставил някое отворено, се оспокоих и почнах да напътствам малката да се откопчае от колана и да вземе ключовете от пода ,на 3 годинки е и се притеснявах какво ще се получи ,но явно съм от татковците дет изпускат туй-онуй :-\ и не съм забелязал че "мишката" е станала много хитра и схватлива :) за радост на татко!! След като взе ключовете от пода се опита да ми ги подаде през прозореца, но уви както казах всички прозорци бяха затворени. Зпочах да и обяснявам да мине на столчето на "Тати" и да ми ги подаде от там ,промуши се пез седалките по нейн си начин и пак се опита да ми ги подаде през съклто "Сладурче ти казвам"!!! Сед това започнах да и обяснявам ,да натисне някое копче за отваряне на стъклото ,но пак засечка, нали "заспиват" стъклата при заключване и копчетата не действат!!! Преди да изпадна в някоя истерия се сетих, че щом се справи с копчетата на стъклата ще успее да натисне кочето на ключа за отключване (ама съм шматка как не се сетих по рано). И с тази задача се справихме след като показахме свички ключове от връската на тати избрахме верния, пробвахме с сички кочета на ключа и отцелихме правилното. И одново "щрак-шрак" ,с светкавично движение отворих вратата и тука вече ми олекна :D:)!!!!! Такова нещо не ми се беше случвало от първата ми кола при която нямаше централно заключване и се натискаха палчетата за заключване на вратите ръчно,та тогава съм съм затръшвал вратата с ключове забравени на таблото. Така че ,вниавайте каде оставяте ключовете от колата!! :)

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен тази "опция" я премахнаха, когато имах проблем с алармата. В крайна сметка сега, след като отключва всичко си остава отключено докато не натисна копче за заключване. И аз имах подобни премеждия със самозаключване, но при мен си имаше проблем с алармата.

 

Ако те притеснява това и за превантивна мярка, попитай да ти го махнат автоматичното заключване.

 

Поздравления за благополучния финал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

Здравейте някой да е имал проблем със задната врата, не се заключва когато натиснеш копчето на дистанционното?

Иначе ръчно се заключва 

разглобих копчето но жилото си е на място и всичко е наред но незнам защо не се заключва със дистанционното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...
On 9/16/2020 at 2:15 PM, Mikosh said:

Здравейте някой да е имал проблем със задната врата, не се заключва когато натиснеш копчето на дистанционното?

Иначе ръчно се заключва 

разглобих копчето но жилото си е на място и всичко е наред но незнам защо не се заключва със дистанционното

Аз имах сходен проблем, като нямах дистанционно и се развали километража, не искаше да се заключва задната врата с ключа. Като си взех дистанционно всичко е наред. Може би системата се бърка като не се заключва при тръгване! Или самото централно не ти е наред!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...