Jump to content

Автоматични фарове


Recommended Posts

Здравейте колеги искам да попитам нещо за автоматичните фарове?

Забелязах следното,когато съм на ауто фарове и влизам във тунел фаровете се включват автоматично, обаче когато излезна от тунела фаровете продължават да светат и не се гасят та искам да попитам при всички ли е така или явно това е някакав дефект.

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е същата работа, гаснат само, ако рязко блесне слънцето след тунела и то не винаги.

Също така се включват и когато навлизам в сенчест участък, било то от блокове или в гориста местност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципа на работа на датчика управляван от светлоактивен диод,съчетан и с другите електроники е :

-диода засича липсата на светлина и включва фаровете,така докато няма светлина имате работещи фарове

-диода засича светлина и подава сигнал да се спрат фаровете,тук обаче,електрониката задържа 10-15 или 30 секунди напрежението подавано към фаровете (оставя ги да работят) точно си идеята през нощта като карате и минете под лампа да не се изключват,след 2 метра като е тъмно да се включват,след още 2 метра идва друга лампа и се изкл. и така на татък.

 

Друг е въпроса,че може и да има някакъв проблем при вас както казвате (не вярвам защото това е толкова проста схема) или да е зацапан диода (ама пък тогава щеше да си мисли,че е тъмно постоянно и да ги включва) или нещо друго.

 

Потърсете диода (или с одеяло покрийте колата) да светнат фаровете,като това действие се извършва през деня задължително,махнете одеялото и засечете след колко секунди ще се изключат.Ако изобщо не се изключат,тогава ще говорим пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от срещата, която направихме преди няколко дни - този проблем го имат и други хора, освен писалите в темата. Ако някой има прогрес с него (отишъл е да му го отстранят гаранционно) или е разбрал повече за принципа на работа на датчика, ще се радвам да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това така си работи. Досега не ми се е случвало след като се включат фаровете да изгасват. Пробвал съм в движени да превключа на постоянно пуснати и пак връщам на автоматични и пак си светят. Явно датчика изпраща сигнал за включване и след като се изгаси колата се нулира тази заявка (образно казано).

 

off: Подобно нещо е с вдигането на стъклата със задържането на копчето за заключване от ключа. Като се задържи няколко секунди, алармата се включва и централното се активира. След което се затварят стъклата, ако са отворени. Обратния вариант не работи при отключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам от срещата, която направихме преди няколко дни - този проблем го имат и други хора, освен писалите в темата. Ако някой има прогрес с него (отишъл е да му го отстранят гаранционно) или е разбрал повече за принципа на работа на датчика, ще се радвам да пише.

 

Аз принципа го обясних :) варианта за който се сещам защо не изключват е,че "логиката" на контролера е,че щом един път са се включили,значи е тъмно и няма нужда да ги спира повече (сигурно е по-евтино,макар,че според мен разликата е нищожна) и чак след като се загаси колата,тогава се нулира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз принципа го обясних :) варианта за който се сещам защо не изключват е,че "логиката" на контролера е,че щом един път са се включили,значи е тъмно и няма нужда да ги спира повече (сигурно е по-евтино,макар,че според мен разликата е нищожна) и чак след като се загаси колата,тогава се нулира

 

Е да ама има случаи, в които гаснат веднага след тунела, щом видят слънце без никакво изчакване...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно и на срещата това се коментираше - че докато колата е по-студена, ако я вкарваш, изкарваш от един гараж например - ще се пускат и спират. След малко повече каране обаче ако минеш през тъмно, после не се изключват, а продължават да светят, понякога дори да е много слънчево.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имах същия проблем с автоматичните фарове (на тъмно се палят и после забравят да се иключат).

Отидох в сервиза на Грейт ауто на ботевградското шосе в софия(макар да е след табелката за край на софия ;D ) и вече всичко е ОК.

Просто след демонстрация на проблема и една седмица за доставка на нов датчик всичко заработи по правилата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе тези автоматични фарове са капризни и при други марки и модели , при мен на Пежо 307 също има проблем с гасненето иска много силна светлина , освен това включва и при облачно време понякога , както и при замърсено предно стъкло . Честно казано ми създават повече проблеми отколкото някаква полза , виж автоматичните чистачки са добра екстра .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе тези автоматични фарове са капризни и при други марки и модели , при мен на Пежо 307 също има проблем с гасненето иска много силна светлина , освен това включва и при облачно време понякога , както и при замърсено предно стъкло . Честно казано ми създават повече проблеми отколкото някаква полза , виж автоматичните чистачки са добра екстра .

Същото мисля и аз!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, при мен и срещо слънцето да караш в безоблачно време нямаха гасене.

След смяна на датчика сега гаснат до 30 секунди след излизане от тунел.

Единственото забавяне което има, е когато тръгна по тъмно и бавно се разсъмва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз имах същия проблем с автоматичните фарове (на тъмно се палят и после забравят да се иключат).

Отидох в сервиза на Грейт ауто на ботевградското шосе в софия(макар да е след табелката за край на софия ;D ) и вече всичко е ОК.

Просто след демонстрация на проблема и една седмица за доставка на нов датчик всичко заработи по правилата.

 

Колега това е добра информация явно датчиците на повечето коли не са както трябва май ще трябва и аз да отскоча до сервиза за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте колеги значи преди време писах тука за автоматичните фарове за проблема със превключването когато излизаш от тунела не се излючват фаровете само понякога,така отидох в сервиза и хората казаха че ще го проверят но явно когато е студена колата и с се движиш бавно тогава се излкючват,човекът от сервиза ми показа когато влиза във халето се палят и когато излиза се изключват и казва ето виш работят обаче всъщност не както и да е понеже вече никой не ползва автоматични фарове от както направиха закона за фаровете но понеже не съм в България на мене ми вършат работа обаче не бачкат явно.На скоро реших да го погледна този датчик и да пробвам със натискане дали нещо ще се получи и тъй като карах и излизах от тунел и не се изключиха реших да натисна пласмасата,когато я натиснах пласмасата на огледалото чистачките се включиха,казах си аз хммм ко стана после реших да сваля датчика разглобих го и видях че кабела е натиснат със предпазителя на датчика тази пластмаса,реших да отворя датчика позачистих го и го нагласих хубаво,пробвах го но уви помислих че ще от защтипан кабел но не е. Та въпросчето ми е някой решил ли е проблема при отстраняване на този проблем да изключим смяната на датчика понеже в момента няма как да стане, дали може нещо да се направи.

Благодаря предварително!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....тази функция AUTO наистина се обезсмисли с новия закон, лошото е,че така не може да се използва и функцията "изпрати ме до вкъщи" и по-скоро мисля как да затъмня този светодиод за да са включени постоянно. От сега нататък ще започне едно сменяне на крушки....аз на късите ги смених и двете вече (10 месеца). Даже вчера направих една глупост като сменях втората - тъй като местото за бъркане е много малко и не се вижда какво правиш (по скоро се сменя опипвайки), вместо в леглото на крушката я пуснах във фара - не видях, че острани има празно място и падна вътре. А познайте дали 40 мин. не се борих с разни пинсети и какво ли не да я извадя. Добре, че не влезе по-навътре...сигурно щеше да се наложи да се сваля фара. Така, че внимавайте много като сменяте крушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че по твоят въпрос един от колегите си е решил проблема със фарчетата http://forums.gwm-bg.com/topic/477-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%BC%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-%D0%B2%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B8/

Редактирано от Mikosh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...