Jump to content

Климатик - температура


poroinik

Recommended Posts

Здравейте, собственици на Ц10-ки.

 

В жегите тези дни предполагам всеки е пускал климатика. Аз също и бяха едни от първите му пускания откакто съм взел колата. Той обаче духа хладно, но не и студено. Дори и на старото ми рено, когато климатика работи от въздуховодите излиза много студен въздух, но тук не е така. При вас как е? Имам съмнения, че колата е дошла с малко фреон още от завода, но се чудя дали пък просто климатика не е слаб по природа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година и нещо правих климатика на опела и станах специалист:) Най-вероятно ти е малко фреона. Това можеш да го провериш като пуснеш климатика и гледай - слушай дали ще ти включи вотрата степен на перката на климатка, която е до радиатора. Ако не я включи - ти е малко фреона. При опела си трябва малко време около 3-4 минути за да се случи. На волекса може да е по-нов вид компресор и да има разлика:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Включва перката като пусна климатика и то мисля почти веднага след като го пусна. По-скоро ме интересува други собственици на Ц10 какви наблюдения имат относно това какъв въздух излиза от въздуховодите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, климатика го ползувам почти от момента на закупуване на колата /т.е. от март месец/, за сега - без проблем, като е работил по-дълго и спреш, под колата започва ка капе- най вероятно конденз, ама първият път ми изкара акъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз досега само 1-2 дни го ползвах преди 1 месец. Не мога да дам адекватен коментар, защото това ми е първата кола... А пък и пътувам в София сутрин към 6:40 и вечер към 19:00, така че нямам особена нужда от климатик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идната седмица като гледам ще може да се събере повече обратна връзка, както стана 30 градуса :)

 

Иначе и аз съм на мнение, че ти е малко фреона. На моята кола духаше много студено последните 2 лета. Сега е трето лято от както я имам и вече не духа много студено, казаха ми че трябва да се допълни и така. Вариантите са или да е смотан климатика или да е малко фреона. По-скоро вярвам във второто, понеже общо взето всички коли ползват климатични системи и компресори на шепа производители и има прекалено много опит в тази сфера, че да не могат да го направят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, перката на климатика има две скорости. Като го включите, след около 5-10 секунди климатика се включва и перката се върти с първата си скорост. Чува се едно бучене, като се застане до колата. В купето започва да духа, кладно, а после и по студено. Когато се вдигне налягането на фреона до определено ниво се включва втората скорост на перката на климатика и шума отпред става по-силен. Когато налягането се нормализира, перката започва да се върти с по-бавната си скорост. Ако фреонът е по-малко от необходимото, климатикът пак стартира, но не духа толкова студено, а втората степен не се включва.

И климатик на автомобил не се допълва:) Ако има някакъв фреон, то той се източва, системата се обезвъздушва, и след това се пълни с нов фреон и масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама ми звучи странно нова кола и да няма достатъчно фреон. А при техническите обслужвания в сервизите не полгеждат ли принципно и за наличие на достатъчно фреон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко се случва :) Най-добре е да пита в сервиза за диагностика. А и да си погледне дали е настроил всичко както трябва. Може някоя клапа да не работи правилно. Това се случва и при много други коли от реномирани марки. Колата е в гаранция, така че една консултация със сервиза няма да е зле:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Вчера в Митвас замериха температура във въздуховодите 5 градуса, т.е. проблем няма. Явно така ми се е сторило, защото колата ми стои на слънце и после климатика не смогва да охлади всичко вътре. Няма да заключвам темата - ако някой има някакви проблеми да пише тук :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята, когато я държа на слънце съжо трудно сваля температурата след това. А спра ли климатика след секунди пак става същата жега. Не грее ли слънце обаче дори и да е топло навън ми става студено от климатика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 years later...

Здравейте колеги моят е Ховер н5 днес ми направи следният проблем, докато си бачкаше климатика всичко от време на време почва да духа обикновен въздух не студен а перката работи и като завъртя датчика за градусите започва да духа и след около 5мин пак спира да духа дали е от фреон или нещо друго? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...