Jump to content

Мнения за сервизната поддръжка


li4i

Recommended Posts

За Джесика ( дилъра и сервиза в гр. Монтана ) не мога да кажа нито една лоша дума, но аз карам Волекса от няма и месец.

 

Днес такова коляно натресох на датчика на газовата, че цялата пластмаса е вкарах с няколко см навътре. Дано като оитда на първото обслужване другата седмица да ми е оправят и нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 93
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Има развитие по въпроса с "неработещия" парктроник. Оказа се, че реално на парктроника нищо му няма, а проблема е в датчика за задна скорост. Все по-рядко работи, като най-лесно се забелязва като включа през нощта задна и рядко ми светва фара отзад за задна скорост... Записах си час за другата седмица и ще ми го сменят.

Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес беше първото техническо обслужване на колата. Оставих я към 9:00 и 11:00 и малко ми се обадиха, че е готова. На две места беше ожулена от камъчета, помолих ги да го оправят - казаха, че трябва трябва да ходя да говоря с лизинга и те да им наредят.

Двете лаисни отзад на вратата са започнали да се разлепват - помолих да ги оправят - лаисните не се били лепили, само се надевали да предпазват стъклото.

Преди време им карах колата за " грешка " на газовата, така и не го бяха оправили. Сега пак им казах, трябваше да и сменят софтуера така като гледам не са го сменили или поне никъде не е отбелязано за смяната му.

В крайна сметка за 180 лв + имаме сменени масло, масло на скоростната кутия и филтри.

 

След като е взех е карах само няколко километра, но се усещаше разлика в положителна насока. Двигателя направо пееше и дърпаше доста по - добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега пак им казах, трябваше да и сменят софтуера така като гледам не са го сменили или поне никъде не е отбелязано за смяната му.

 

Няма къде да ти напишат че са ти сменили софтуера. В сервизната книжка има място само за отбелязване и следене на задължителни посещения в сервиза или поне аз не съм видял такова място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Здравейте! Имам питане - колко лева ви излезе второто техническо обслужване ( на 15 000 км ), че моето ще е в петък и да знам горе долу колко да подготвя? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Другия месец и аз съм за техническо обслужване - 24-ти месец. Някой знае ли колко горе-долу излиза смяната на масла , филтри и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на:

 

- масло двигател

- маслен филтър

- горивен филтър

- въздушен филтър

- филтър климатик

 

излезе 203 лв. миналата седмица в Русе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

колеги,

ако някой от Вас е правил ТО в сервиза в Велико Търново  (Автофлаш) може ли да сподели мнение относно обслужването

Редактирано от Ginoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 30 хиляди се сменят няколко неща. Кабели на свещи, антифриз, някаква друга течност плюс стандартните за ТО. Сумата в митвас беше около 400 лв. Мога да снимам фактурата ако ви е интересно, само трябва да я намеря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за антифриза го разбирам има си живот и е нужно да се сменя отвреме на време. Другата течност най-вероятно е за хидравликата. И тук има смисъл. Но защо пък ще трябва да се сменят кабелите на свещите. От толкова тънки жици ли са направени, че да се прецакат за 30к километра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...