Jump to content

Шумоизолация за газовата


valery

Recommended Posts

Колеги,

 

Никой ли не го дразни това жужене, което идва от помпата на газовата ? Чудех се дали ще се получи ако пробвам да я изолирам с 10-15мм фибран.Някой правил ли е такива опити и има ли успехи?

 

Споделете идей, моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, леко дразнещо е ,но при движение , пусната музикална уредба , или отворен прозорец практически не се чува, само при работа на място и ако наоколо не е шумно. Поне до сега не ми е пречело, но няма лошо ако се намери начин за обезшумяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да използваш микропореста гума за да изолираш шума!!!

Всъщост може да я използваш да изолираш и други места на колата!!

Не попива вода, издържа на топлина (пример :използва се за изолация на котли за отопление-не на камерата за горене ,а на металните капаци които го затварят)

напасва се лесно лепи се лесно и др

 

Продава се на рола с определена ширина и дебелина ( пример: ширина 40-75см и дебелина 6 -10мм ) много подходяща за тази цел

 

скоро проверявах за цена ,да сложа под калниците на Hover-чето ми!!! Разбира се след като си докарам пласмасовите подкалници, не че нещо ще и стане на гумата , просто трябва много старание за да се обработи добре. А пласмасите ще скрият евентоални грешки при лепенето ,а за да не задържа кал и мизерии наистина трябва да се омаже хубаво по периверята да залепне за шегрена за да не създава препоставки за ръжда някаде в неизвестното бъдеще!!! :D :D :rolleyes::)

 

като съм се разписал за шумоизолацията нека пак да е в тази тема, също при почукване на вратите мисля ,че няма грам шумоизолация!!! Само предполагам,но скоро ще проверя!! Едно такова пърче гума не по цялата врата а един правоъгълник прави чудеса и за външния шум и за узвочаването на автомобила,сега като си от вън дрънчи на теникея!!

 

P.S

Да спомена ,че мен ме дрзни малко виенето на скоросната кутия при спиране по енерция на скорост, чаткането на скоросния лост при превключване, за което също се завирах днеска под клата и има чусдесно място пак за такава шумоизолация да се лепне от външнат страна на пода над скоросната кутия!! Пробвал съм едно време на една фиеста 81г. да я обешумя с 2 пласра плътен рошав мокет под стандартния ,демек се получиха 3 пласта дигнах мокета чак до арматурното табло!! Резултата беше повече от умопомрачаващ!!! Които се е качвал в колата оставаше като гръмнат как нищо не се чува ни шум ни двигател!! :toothy12: Но тогава не се намираше такава микропорест гума у нас!!

цената последно беше за ширина 60см 45лв на метър по спомен говоря ,че от бързане и от кеф че си намериш от каде да си взема гума забравих!! по погешка се хакнах в магазина ама много се зарадвах!! :toothy9:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да използваш микропореста гума за да изолираш шума!!!

Всъщост може да я използваш да изолираш и други места на колата!!

Не попива вода, издържа на топлина (пример :използва се за изолация на котли за отопление-не на камерата за горене ,а на металните капаци които го затварят)

напасва се лесно лепи се лесно и др

 

Продава се на рола с определена ширина и дебелина ( пример: ширина 40-75см и дебелина 6 -10мм ) много подходяща за тази цел

 

скоро проверявах за цена ,да сложа под калниците на Hover-чето ми!!! Разбира се след като си докарам пласмасовите подкалници, не че нещо ще и стане на гумата , просто трябва много старание за да се обработи добре. А пласмасите ще скрият евентоални грешки при лепенето ,а за да не задържа кал и мизерии наистина трябва да се омаже хубаво по периверята да залепне за шегрена за да не създава препоставки за ръжда някаде в неизвестното бъдеще!!! :D :D :rolleyes::)

 

като съм се разписал за шумоизолацията нека пак да е в тази тема, също при почукване на вратите мисля ,че няма грам шумоизолация!!! Само предполагам,но скоро ще проверя!! Едно такова пърче гума не по цялата врата а един правоъгълник прави чудеса и за външния шум и за узвочаването на автомобила,сега като си от вън дрънчи на теникея!!

 

P.S

Да спомена ,че мен ме дрзни малко виенето на скоросната кутия при спиране по енерция на скорост, чаткането на скоросния лост при превключване, за което също се завирах днеска под клата и има чусдесно място пак за такава шумоизолация да се лепне от външнат страна на пода над скоросната кутия!! Пробвал съм едно време на една фиеста 81г. да я обешумя с 2 пласра плътен рошав мокет под стандартния ,демек се получиха 3 пласта дигнах мокета чак до арматурното табло!! Резултата беше повече от умопомрачаващ!!! Които се е качвал в колата оставаше като гръмнат как нищо не се чува ни шум ни двигател!! :toothy12: Но тогава не се намираше такава микропорест гума у нас!!

цената последно беше за ширина 60см 45лв на метър по спомен говоря ,че от бързане и от кеф че си намериш от каде да си взема гума забравих!! по погешка се хакнах в магазина ама много се зарадвах!! :toothy9:

 

Сега ако кажеш и в кои магазини може да се намери тая гума...... :hello2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ако кажеш и в кои магазини може да се намери тая гума...... :hello2:

 

Ами мога намира се на поп Богомил в София,влизаш от Мария Лоуиза по него и след 20-40м от дясната страна, съседните магазини са за електрони компоненти и говорители.и без да искам се хахнах в него!!! Копувах си допълнителни пискалки за ховера,но това е друга тема и буферче му сложих ,но ще пиша като завърша проекта!! А сега проверих в нета има и на други места ,вече не е дефицит като едно време!!! Сега видях в БМВ форома има темичка с смнимки на един проект които е доста машабен изолират цялото купе http://www.bmwpower-...4df593d54c55f39

А аз пога да потвърд какви чудеса стават,чак ако прекалиш с шумоизолцията ти се струва нереално и ти става гадно щот си свикнал с дадено количество шум,в днешно време!!! Като подпукам и този проет и аз ще кача снимки!!

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. На моята газова уредба на Волекс-а също се чува това жужене и както "jeko" е споделил - на този етап и аз се справям по този начин с това неудобство. Първия път, когато го забелязах, се притесних и отидох до сервиза да се консултирам с техниците. Казаха ми, че това жужене е нормално и се дължи на работата на помпата в газовата уредба. Ако тази "микропореста гума" намали дори с малко шума ще е много добре. А то наистина поне малко по-тиха да беше работата на тази помпа, нямаше да се повдига подобен въпрос и да се търси решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ники търсих в Бургас този материал, но не успях да го намеря.За това се насочихме към един друг, който ми препоръчаха от Практикер, като шумоизолиращ.Купихме парче с размер 1 кв. метър, с идеята да остане за кръпки ако има нужда.Изрязахме го във формата и го поставих в/у газовата, не съм го залепял, или застопорявал с нещо, просто го поставих отгоре.Ефекта не е много голям, но си мисля че сега е по-добре в купето.Проблема е че материала се използвал за изолация при строежи и не изглежда да е дълготраен ако не е минато със замаска отгоре.Все едно се рони някак си.Ще покарам известно време така и ще пиша за развитието.

 

 

Щеше да е много добре ако от завода предлагаха заводка шумоизолация да кажем за 100-150 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ники търсих в Бургас този материал, но не успях да го намеря.За това се насочихме към един друг, който ми препоръчаха от Практикер, като шумоизолиращ.Купихме парче с размер 1 кв. метър, с идеята да остане за кръпки ако има нужда.Изрязахме го във формата и го поставих в/у газовата, не съм го залепял, или застопорявал с нещо, просто го поставих отгоре.Ефекта не е много голям, но си мисля че сега е по-добре в купето.Проблема е че материала се използвал за изолация при строежи и не изглежда да е дълготраен ако не е минато със замаска отгоре.Все едно се рони някак си.Ще покарам известно време така и ще пиша за развитието.

 

 

Щеше да е много добре ако от завода предлагаха заводка шумоизолация да кажем за 100-150 лв.

 

По това което си описал ,съдя че си взел нещо като стиропор,ако съдя и по описания шум на жужене който споменавате вече всички съдя ,че е високочестотен шум и материал като стиропора няма да свърши голяма работа. Не знам дали си пробвал, но ако искаш увии около бутилката няколко плътни блузи или дебели якета би трябвало да има добър резултат,само за проба разбира се!! Ако резултата те задоволява и не можеш да си намериш микропореста гума,потърси плътен дунапрен или стройтелна вата в краен случай да оплътнш навсякаде около бутилката. Ако и това не намали шума и още те дразни ще трябва да облепиш бутилката с битумна лепенка тя веч в комбинация с другите материали трябва да те задоволи.

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да ви дам тема за размисъл... Няма ли опасност от образуване на статично електричество (искра) при някой от гореописаните варианти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля си ,че добър вариянт е да се измайстори някакъв калъф облепен с шумоизолиращ дунапрен или подобен материал.Така освен от звука ,калъфа ще пази бутилката и от вредното въздействие на околната среда (за Хувъра в частност).При бойлерите от 500-1000 литра има такива калъфи с термоизолация ,оттам ми хрумна идеята:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги,

 

Минах първо ТО, и с широка усмивка установих, че в сервиза са увили целият резервоар в калъф и вече е чувствително по-тихо! При това без дори да го направя на въпрос. Мойте благодарности на момчетата от сервиза на Спекта Ауто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е чудесна новина, нека и другите при следващо обслужване да поискат жуженето от помпата да се отстрани в сервиза им :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросната шумоизолация се състой от метален кожух и върху него се поставя въпросната вата. Монтират се стандартно към всичко новопоставени газови на Волекс. Както се вижда има мисъл за upgrade на вече поставените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е чудесна новина, нека и другите при следващо обслужване да поискат жуженето от помпата да се отстрани в сервиза им :)

Благодаря за информацията. Аз определено ще се възползвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Минах първо ТО, и с широка усмивка установих, че в сервиза са увили целият резервоар в калъф и вече е чувствително по-тихо! При това без дори да го направя на въпрос. Мойте благодарности на момчетата от сервиза на Спекта Ауто.

Колега, може ли да снимаш да видим как изглежда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...