Jump to content

Монтаж на газова уредба на Hover H5


Recommended Posts

Вчера бях до сервиза и питах за тези лепенки. Отговора беше, че докато не се приемат промените си карам без лепенка. Има си гаранционна карта към паспорта на газовата. За сега не са ме спирали и не знам какво искат полицаите (пошегуваха се че сме един вид колеги с полицаите :) защото и те карат Волекс и H5 :) ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз нямам стикер. Спирали са ме 1-2 пъти от любопитство, но не са ми правили проблем. Може би е редно да сложим щом се изисква.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си получих автомобила не ми беше предоставен нинакъв документ (гаранци, паспорт и т.н.). За което, предполагам си има причина. Все пак става въпрос за фарбична газова уредба, чиято гаранция трябва да съвпада с тази на автомобила. Някой да е получил паспорт за бутилката?

Карайки на газ, забелязах следният "феномен". Когато си натиснал педала на газта в определено положение и го държиш така постоянно, се наблюдава едно "придърпване". Което наподобява ефекта, който се получава, когато рязко отнемеш крака от педала на газта. Някой да е набюдавал подобно поведение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си получих автомобила не ми беше предоставен нинакъв документ (гаранци, паспорт и т.н.). За което, предполагам си има причина. Все пак става въпрос за фарбична газова уредба, чиято гаранция трябва да съвпада с тази на автомобила. Някой да е получил паспорт за бутилката?

Карайки на газ, забелязах следният "феномен". Когато си натиснал педала на газта в определено положение и го държиш така постоянно, се наблюдава едно "придърпване". Което наподобява ефекта, който се получава, когато рязко отнемеш крака от педала на газта. Някой да е набюдавал подобно поведение?

Аз имам всичко - гаранционна карта, сертификат и ръководство за газовото устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карайки на газ, забелязах следният "феномен". Когато си натиснал педала на газта в определено положение и го държиш така постоянно, се наблюдава едно "придърпване". Което наподобява ефекта, който се получава, когато рязко отнемеш крака от педала на газта. Някой да е набюдавал подобно поведение?

Усетил съм го няколко пъти, но не мога да кажа точно кога. По-скоро след като е преминало от бензин на газ, малко след това, но е изключително рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си получих автомобила не ми беше предоставен нинакъв документ (гаранци, паспорт и т.н.). За което, предполагам си има причина. Все пак става въпрос за фарбична газова уредба, чиято гаранция трябва да съвпада с тази на автомобила. Някой да е получил паспорт за бутилката?

Карайки на газ, забелязах следният "феномен". Когато си натиснал педала на газта в определено положение и го държиш така постоянно, се наблюдава едно "придърпване". Което наподобява ефекта, който се получава, когато рязко отнемеш крака от педала на газта. Някой да е набюдавал подобно поведение?

И аз забелязвам такова нещо, също така забелязвам, че когато климатика е изключен колата работи плавно и равномерно.

Може би климатика причинява тези аномалии...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да когато климатика работи от време на време така се получава при Волекса, когато климатика се самоизключва за известно време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този момент го има и на Хондата ми, която е 140кс дизел. Колкото по-мощна е колата и особено при дизелите е по-леко, но го има, тъй като компресора на климатика си има съединител и се закача/откача от двигателя, за да пести гориво. В моментите, в които се включва, има едно осезаемо падане на мощността. Като се изключва, има осезаемо придърпване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Ами как няма да не е спъната, двигателя е 120кс а не136кс както е наредено на дилърите да казват. Аз бях разочарован когато го чух от вътрешен човек в ГРЕЙТ АУТО. Това е самата истина место 136кс имаме 120 затова е и тромав Ховъра. Още нещо - тази газова знаете ли че гори и бензин когато се напъне повечко? Това никой не беше ми го казал.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - тази газова знаете ли че гори и бензин когато се напъне повечко? Това никой не беше ми го казал.

 

Нормално е да гори бензин, когато се напъва най-вече, няма как да стане само на газ! Тук е обсъждано и можеш да попрочетеш ако те интересува.

 

Ами как няма да не е спъната, двигателя е 120кс а не136кс както е наредено на дилърите да казват. Аз бях разочарован когато го чух от вътрешен човек в ГРЕЙТ АУТО. Това е самата истина место 136кс имаме 120 затова е и тромав Ховъра.

 

Може ли да кажеш кой е този "вътрешен човек", защото по спецификация от официалния китайски сайт, а и по договор, както и по означение на двигателя си е 136 кс. Ако е вярно това, което казваш - ще си искам неустойка и ще сезирам съответните комисии. За това - моля, името на този човек!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече въпроса за мощността е обсъждан. От Литекс предоставиха Дино графика на производителността на двигателя, въртящ момент и мощност, които показваха, че максималната мощност от 136кс се достига.

 

Любомир, едва ли ще спечелиш от това, че знаеш името на някой, който твърди нещо си. Аз мога да кажа, че двигателя е 36кс, а не 136кс, но това са празни приказки :) Ако искаш да търсиш неустойки, просто направи тест на дино, сигурен съм, че в Бургас има център, където правят такива. Ще си излезе всичко, ако то не отговаря на това, което ти е казал дилъра и което има в договора за покупко-продажба, то наистина ако имаш желание, нерви и време би било редно да си търсиш правата и да ги хванеш за гушите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Любомир, едва ли ще спечелиш от това, че знаеш името на някой, който твърди нещо си. Аз мога да кажа, че двигателя е 36кс, а не 136кс, но това са празни приказки :) Ако искаш да търсиш неустойки, просто направи тест на дино, сигурен съм, че в Бургас има център, където правят такива. Ще си излезе всичко, ако то не отговаря на това, което ти е казал дилъра и което има в договора за покупко-продажба, то наистина ако имаш желание, нерви и време би било редно да си търсиш правата и да ги хванеш за гушите!

 

А, мерси ;)

 

Човекът написа "Една жена каза..." и аз попитах за името на жената ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...