Jump to content

Препоръка за дилър и 1 въпрос към дилърите


PiMPi

Recommended Posts

Това е преобразуване 1+1, а не хомологация N1!

 

Това е вярно, но мисля че това е необходимо условие за получаване на данъчен кредит. Все пак не съм сигурен, но едва ли някой ще си направи колата така само за повече товар. По-скоро според мен е служебна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е вярно, но мисля че това е необходимо условие за получаване на данъчен кредит. Все пак не съм сигурен, но едва ли някой ще си направи колата така само за повече товар. По-скоро според мен е служебна.

 

Данъчният кредит се отнася за юридически лица, регистрирани по ЗДДС или друго яче казано - приспада им се ДДС-то.

 

Хомологация N1 се отнася за регистрацията на автомобила и влияе на годишния данък за автомобила. Изчислява се на започнат тон и е някъде 10-15 лева за тон в зависимост къде се плаща. Достатъчно е в талона на автомобила в поле (J) да пише N1.

 

Двете (данъчен кредит и хомологация N1) са различни понятия и докато първото се отнася само за юридически лица регистрирани по ЗДДС и пряко касае връщане на ДДС, то второто е валидно за всички, включително и физически лица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Този дилър на ГРЕЙТ АУТО на Ботевградско шосе е в полето. Работещите там са подбрани от улицата. В сервиза мисля че има само двама, едното момче е на 18г.. И това ми било оторизиран сервиз. Въртят цялата работа. Без да искам отидох отзад в сервиза, просто втори път няма да стъпя там. Никакви условия! Иначе отпред шорума е супер но отзад е мизерия. Вече съм в МИТВАС в Дружба.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Този дилър на ГРЕЙТ АУТО на Ботевградско шосе е в полето. Работещите там са подбрани от улицата. В сервиза мисля че има само двама, едното момче е на 18г.. И това ми било оторизиран сервиз. Въртят цялата работа. Без да искам отидох отзад в сервиза, просто втори път няма да стъпя там. Никакви условия! Иначе отпред шорума е супер но отзад е мизерия. Вече съм в МИТВАС в Дружба.

 

Щом си ходил до Грейт Ауто сигурно си забелязал, че на 200 метра от тях до полета има представителство на Хонда и на Пежо и на Опел малко по-встрани по пътя за Челопечене. Изказването ти е тенденциозно.

 

Проблемите с колите са общо взето едни и същи с малки изключения. Отиваш казваш си проблема и правят каквото трябва и ако е ОК го приемаш, ако не настояваш да ти се оправи. Моя опит досега, които имам с Грейт Ауто и Митвас е че и двата сервиза работят с един и същи части ( за консумативите не знам дали нямат разлика). Просто защото всичко е произведено оригинално :) в Китай. И в други теми съм казвал, никои не е длъжен да ходи някъде където не иска. Хубаво решил си да ходиш в Митвас, ходи. Както повечето хора и аз съм ходил и на двете места и е очевидно че има разлика в местоположението на двата сервиза и това неминуемо рефлектира върху цената за човеко час. При ситуация, че частите ги доставят от едно място и на мен специално ми е по-удобно да ходя в Грейт Ауто и цените са им по-добре и обслужването е добро и си говоря с хората там не само за проблеми, аз лично се чувствам добре да ходя там.

 

Каквото съм питал са ми го обяснили и съм споделял тук във форума с всички. Каквото не съм сметнал за необходимо да знам, не са ме обременили с излишна информация. И в друг пост съм казвал, че няма нищо общо с тях и не съм им адвокат, просто смятам че е време да спрем само да критикуваме, а да оставим хората да се развиват. Грейт Ауто е нова фирма и е възможно да има неща които да не са наред. За мен специално критиките са малко преувеличени. Имал съм проблеми с колата, които се интересува може да прочете и ще види, че не съм се скъпял да казвам когато има проблем, както и към Литекс Моторс за тромавото доставяне на аксесоари и информация за конкретни неща.

 

Според мен трябва да има още един сервиз в Люлин или Обеля за хората от тази част на София е доста далече да ходят до Дружба или Ботевградско шосе. Всички се фокусират върху това Митвас или Грейт ауто (за София е въпроса), но дали това е достатъчно, никои не го споменава.

 

Сервизната мрежа на Литекс може да е още по гъвкава, но явно за момента са достигнали някакъв максимум и не се предвижда разширяване.

 

 

В заключение да не излизаме от темата, аз съм доволен от състоянието в което ми беше предаден автомобила от Грейт Ауто. Беше ми предоставена пълна информация за колата, цени за резервни части, погасителни планове и др. В последствие имаше неща за оправяне, но това не може да развали приятното усещане от добрата покупка и реалната стойност на това което съм си напазарувал.

 

Големият плюс е че карам нова кола, която съм търсел, но така и не намерих в другите марки, че дори и с газова уредба при тези цени на горивата е .... повече от добре.

 

Нека се уважаваме взаимно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...