Jump to content

Качеството на газта


Recommended Posts

Здравейте,

 

Отварям тази тема за да споделят потребителите, които имат повече опит със зареждането на газ от кои места са доволни и кои не.

 

Доста автомобили от марката са на газ и предвид еднаквостта на моделите може по-ясно да се хване на кои места газта е лоша.

 

Разхода много зависи и от карането, но все пак може да се хване лошото гориво.

 

Моят опит с газта е от преди 3-4 години и съм загубил представа на кои места как е.

 

В момента мога да кажа за няколкото пълнение на Шел и Еко, че на Шел май имам по-нисък разход, но е рано да се каже.

 

Затова се обръщам към хората с навъртани доста километри да дадат обективно мнение.

 

Моля без реклама или открити нападки към конкуренти марки, ако има служители или намесени в бизнеса с горива.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка бензиностанция горивото е различно, дори и да са на една верига.

Като се пише от кои сте доволни, казвайте точно от от коя бензиностанция сте доволни.

Пример: зареждам на Шел до Метро и не мога да запаля на другия ден. После зареждам на шел в Кючука и всичко си е наред...

Става въпрос за Пловдив и бензин А95.

Газ зареждам от Лукойл (срещу Бриколаж, на Асеновградско, до Метро и Пещерско). според мен, дава най- нисък разход и върви по- добре в сравнение с ЕКО и Шел.

 

ПС: карам Сивик.

Редактирано от prankmaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка бензиностанция горивото е различно, дори и да са на една верига.

Като се пише от кои сте доволни, казвайте точно от от коя бензиностанция сте доволни.

Пример: зареждам на Шел до Метро и не мога да запаля на другия ден. После зареждам на шел в Кючука и всичко си е наред...

Става въпрос за Пловдив и бензин А95.

Газ зареждам от Лукойл (срещу Бриколаж, на Асеновградско, до Метро и Пещерско). според мен, дава най- нисък разход и върви по- добре в сравнение с ЕКО и Шел.

 

ПС: карам Сивик.

 

Подкрепям колегата. Споделяйте подробно бензионстанцията и помпата. Тези които ползват http://www.carspending.com/ имат тази възможност, за детаелно описване на бензиностанцията. Признавам си в моите рапорти има само бензиностанцията без помпата, но ще се поправя. :( Виноват :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

До момента съм заредил газ четири пъти: пърите три от Петрол (срещу КАТ; при разклона за Панчарево; на шосе в южна България), последния път на OMV (бул. "България").

При първите три зареждания беше ОК - даже бях приятно изненадан от динамиката на автомобила, сравнен с впечатленията ми от тестовото каране. След последното зареждане мощността спадна - джипът стана муден по нанагорнищата и с леко "замисляне" при потегляне. Не бързам да вадя категорични заключения от толкова малко опит, но "Петрол" май е добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди като карах на газ винаги съм оставал с впечатлението, че на Петрол газта (Blue Force или нещо такова беше) струва няколко ст по-скъпо, но колата върви осезаемо по-добре. Другата газ от която бях доволен бе ЕКО и Лукойл. OMV & Shell нещо не беше както трябва (по-слабо вървеше). Може и да е абсолютно некоректно и субективно мнението ми, но като цяло гледах когато мога да си зареждам на Петрол, ЕКО и Лукойл през годината, когато карах кола на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло съм доволен от Петрол (BlueForce при цена като на другите бензиностанции), Ромпетрол ( опредлено джипа върви по-добре с него) и Еко. За Шел нямам негативно мнение, но определено предходните са по-добре като качество. ОМВ не ми допадат.

 

Относно разхода, не може да се говори за икономия. Градското си е толкова, но разликата е в по-добрата динамика.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Аз зареждам газ от бензиностанциите на Лукойл (най-често от тази на бул. Г. М. Димитров, София) и съм доволен засега. Разхода на гориво е постоянен.

Редактирано от Ginoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

Имам изминати 25000 км.на газ с Н5 за половин година, като основно съм зареждал на Лукойл.Но за този период се запуши помпата която се намира в бутилката и от един месец карането на газ е проблем.В последствие разбрах, че в газта на Лукойл има доста повече графит който дапушва филтрите на помпата и впоследствие тя намялява налягането.От известно време зареждам на Петрол и определено смятам че и разход и работа на двигателя е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега искам да те питам за тия 25000 км смени ли филтрите по газовата система?И ако отговора е да има ли някакъв сервизен интервал за тия филтри ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновенно тези филтъри се сменят на всеки 10 000км и не са скъпи по 15-20лв са :) да ви кажа моето мнение е,че на Лукойл и Петрол газта не е много хубава,много добри отзиви чувам за Шел и ОМВ. Аз лично на моята кола сипвам само от Шел и понякой път от ОМВ и разхода ми е един и същ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички сервизни обслужвания по газовата са правени ! Няколко пъти по различни поводи колата бе при тях , но аз лично не съм поглеждал в сервизната книжка какво са писали !Споделих с тях че имам проблем при работа на газ, но мнението ив екатегорично че трябва да се смени помпата.Не пожелаха да чистят филтрите , а помпи в момента няма !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А така ! Както се оказва от постовете, от всички вериги има доволни и недоволни. Важното е да не се зарежда от някой неизвестни дворни станцийки, на които газта е с 3-5 стотинки по-евтина. Но това с филтрите за газта ме заинтересува - не трябва ли да се следи от сервиза ? И когато му дойде времето да се сменят гаранционно ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да се сменят гаранционно на 10 000км,но си мисля че вие трябва да си ги заплащате,при мен аз така ги сменям и цената на филтъра е около 20лв :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес от сервиза ни посъветваха да зареждаме на ОМВ.

 

Според моите наблюдения всичко се свежда до конкретни обекти, а не много до определена компания. Пробвайте няколко вериги, но на определени бензиностанции. Където покаже най-добър разход при идентични условия, това е истината за вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги, над 20 години съм газаджия и от 6 съм само на инжекциони. Имам около 150 к км с инжекциони. Зареждам от Лукоил или Еко. Проблема става очеваден пролет или есен- газта е от две съставки пропан и бутан , които са с различна пламна температура и точка на втечняване и за това зима или лято съотношението е различно. в Нехтохим ти ги разбъркват както си заявил, а ако е от внос то майка плаче- миналата есен имах подобни проблеми с Еко в Хасково. На Лукоил, са както от завода и съм нямал проблеми. По принцип знам , ме ШЕЛ и ОМВ зареждат от където намерят евтино горимо- не ги обичам. Във всяка бензиностанция задължително висят сертификатите и пробите от горивата.Вижте ги и сравнявайте . Никои няма да ви се обиди. Аз така на Лукоила след Ихтиман/ по посока София/ намерих, че няма разлика във сертификатите на 95 и техтиния ЕКТО 95 и да видиш как ги смениха веднага.

ООО за филтрите- сменят се на 15-20 к км, защото в газта има графит, иначе повреждат инжекторите. Тези които са с изпарител да видят на него има филтър и той се сменя.При моя приятел смяната е около 20 - 25 лева.

Сега на Хувъра основно прегледахме всичко и този на изпарителя изобщо не бе пипан 60 к км познайте какъв беше- от дунапренче- графитченце и го продухахме с компресора и побеля- щото такъв нямаше.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...