Jump to content

Recommended Posts

Здравейте! Преди месец си взех Great Wall Hover H5. Тъй като не е чисто нов, има някои неща, които са за смяна и малко ударих на камък в намирането на частите. Имате ли представа от къде бих могъл да закупя воден радиатор, водна помпа и радиатор за купето на автомобила? Много благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водният радиатор не работи добре. Едва 1/3 от него работи, което водеше до прегряване. Колата е карана дълго време на вода, което е причинило ръжда, която не се изчисти след промивка. Вътрешният радиатор не отопляваше, а духаше студено, но след промивката и сменен термостат се оправи. В сервиза ми препоръчаха да ги сменя и двата + водната помпа, за да не прегрява колата пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От това което си написал е необходима смяна само на водния радиатор - " Вътрешният радиатор не отопляваше, а духаше студено, но след промивката и сменен термостат се оправи."Магията" с топлото идва от сменения термостат,а не от промивката. 

Водната помпа се сменя в едно с ангренажа или аварийно ако се появи теч,но трябва да се свали тенсионера за да можеш да я свалиш,а ти като стигнеш до там по-добре смени и ангренажа.

След смяната на водата с антифриз има някаква теоритична вероятност да текне помпата,но само толкова,а ако е прегрявана колата скоро ще разбереш и със сигурност помпата няма да е виновна.

Моя съвет е да смениш сервиза и от време на време поглеждай какво се случва под капака на двигателя.

Успех.

П.П  Брех тези "майстори" много Дискавъри гледат май - от там ли се учат....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съвета. И аз се чудих защо искат да сменят и водната помпа, като преди 3000км са сменени ангренажен ремък и водна помпа. Не знаех, че по принцип се сменят заедно. Да, сега колата грее много добре вътре, а дори не увеличавам парното до край. Този воден радиатор, имаш ли представа къде мога да го търся? Стигнах даже до али ескпрес, но там има за haval h5, не намерих за hover h5. Тук, в Бг също разпитах в няколко сайта, но нямат и те. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях пратил данни на фирма от Добрич на колега.

Говори с него и ако е останал доволен това е твоя вариант.

Трябва да го има някъде из темите - Иван Симеонов - Производство на водни радиатори (bgradiator.com)

Фирмата е с 30 г.опит в часния сектор , а преди това в държавния още толкова от създателя.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега твоят човек е в Добрич :) от 6 месеца ползвам направен радиатор правен в Добрич няма проблеми. Колегата Красимир ми го препоръча. Сваляш радиатора но го пращаш с дифузьора без перката да не тежи и на еконта. Ако Добрич ти е близко може да го занесеш човека го прави за три дена 0898478579 е телефона звъни му и се разберете как да процедирате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Мариян said:

Здравей колега твоят човек е в Добрич :) от 6 месеца ползвам направен радиатор правен в Добрич няма проблеми. Колегата Красимир ми го препоръча. Сваляш радиатора но го пращаш с дифузьора без перката да не тежи и на еконта. Ако Добрич ти е близко може да го занесеш човека го прави за три дена 0898478579 е телефона звъни му и се разберете как да процедирате :)

Много благодаря! Ще му звънна да се разберем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...