Jump to content

Проблем с централно


Joro_

Recommended Posts

аз не мога да разбера защо трябва да се добавят разни after market изобретения към автомобилите.

знам, че в много страни пищящите аларми са забранени по закон.

колата си има централно, има си имобилайзер, светкат мигачи и фарове при отключване/заключване, застрахователят ги признава - КОМУ Е НУЖНО?

 

едно време колите нямаха централни и имобилайзери и се добавяха, ама сега.... от малък знам, че алармаджия и газаджия не трябва да пипа колата, защото прави само бели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на Фокус си е с фабрична аларма или е само с централно. Единствено съм го чувал да пищи при отворени прозорци и като се пресегнеш въре ф купето се задействат обемните датчици. Не подсвирква като я заключваш и отключваш. Тоага дилърката ми каза " В Германия хората необичат да ги тормозят звуците на алармите". С Алианц не съм имал проблеми за аларми.

 

Сега със Ховера - нямах избор защото от Интерлийз го изискват. Колата съм я взел на лизинг. Много ме дразни това свирукане при отключване и заключване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не мога да разбера защо трябва да се добавят разни after market изобретения към автомобилите.

знам, че в много страни пищящите аларми са забранени по закон.

колата си има централно, има си имобилайзер, светкат мигачи и фарове при отключване/заключване, застрахователят ги признава - КОМУ Е НУЖНО?

 

едно време колите нямаха централни и имобилайзери и се добавяха, ама сега.... от малък знам, че алармаджия и газаджия не трябва да пипа колата, защото прави само бели

 

Е моята като я взех нямаше централно, а е произведена края на 2008г. Трябва да се сменят части от заключващият механизам защото този модел е с ''особени'' ключалки които се отключват само с ключ механично. И електрическият механизам ''няма за какво да бъде захванат'' та тази ''особенност'' създава описаните проблеми. Фабрично решли да му сложат някакви ''жила''за по-евтино защото това е работен автомобил и е ''бюджетен'' модел. Та Тойта го напРЙли с ''жила'' и сега си го :sex: карам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Fitibaldi, не всички застрахователи са така. Аз моята кола я взех без аларма, защото дилъра ми каза, че са се договорили със застрахователите след като има имобилайзер да не изискват аларма. Така че явно можело... :) Редактирано от nmnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не мога да се оплача от подобен проблем. Само понякога ми се струва, че дистанционното трябва да се насочва под определен ъгъл за да задейства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Доста време не бях писал във форума и виждам,че има нова тема. Верно, аз бях споделил този проблем който се появи още на втория ден след като вземах колата. Виждам, че и други го имат. Поставих си за цел да наблюдавам появяването,условията и периодичността на проблема. Според мен, проблема не се крие в алармата, а в централното на автомобила. Интересно, че преди го правеше всеки ден, сега на седмицата 1-2 до 3 пъти. Аз също имам усещането за "заспиване на системата". Ако проблема е в алармата, тя няма да задейства и след отваряне с ключа. При мен в момента в който завъртя ключа и заработва дистанционното. На стр.69 в упътването на автомобила има посочена една система ВСМ - контрол на електрическата система. В точка 6 от тази страница има точно цитирано "заспиване" на системата. Заспиване добре, ама защо не се събужда ? Та накрая се обадих на дилъра, и от там ми казаха, че има проблем и с други автомобили но вече го знаят и отстраняват. Аз не съм го отстранил защото чакам смяната на 5000 км. или поставяне на газовото за да погледнат и това....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на някой друг когато седне на шофьорското място в ховъра и натисне ръчно планката за заключване да му се включва алармата и не говоря за копчето 'lock/unlock'. Направо го натискам и се заключва централно всичко както си му е реда, но и алармата се включва. А интересното е че няма блокаж при отворена врата, тоест когато и да го натисна и активира алармата и при отворена врата почва да пищи, да реве, докато не натисна копчето за отключване на дистанционното. На мен ми се струва тъпо направено, все пак ако се качи друг шофьор и като нищо да заключи ключовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Доста време не бях писал във форума и виждам,че има нова тема. Верно, аз бях споделил този проблем който се появи още на втория ден след като вземах колата. Виждам, че и други го имат. Поставих си за цел да наблюдавам появяването,условията и периодичността на проблема. Според мен, проблема не се крие в алармата, а в централното на автомобила. Интересно, че преди го правеше всеки ден, сега на седмицата 1-2 до 3 пъти. Аз също имам усещането за "заспиване на системата". Ако проблема е в алармата, тя няма да задейства и след отваряне с ключа. При мен в момента в който завъртя ключа и заработва дистанционното. На стр.69 в упътването на автомобила има посочена една система ВСМ - контрол на електрическата система. В точка 6 от тази страница има точно цитирано "заспиване" на системата. Заспиване добре, ама защо не се събужда ? Та накрая се обадих на дилъра, и от там ми казаха, че има проблем и с други автомобили но вече го знаят и отстраняват. Аз не съм го отстранил защото чакам смяната на 5000 км. или поставяне на газовото за да погледнат и това....

 

Супер,значи все пак се отстранява този проблем аз,като се похвалих ,че съм го излекувал и пак започна да заспива. Лошото е ,че като заспи пробвах да изритам гумата да видя дали ще се разпищи,после дърпах и дръжката на вратата и така няколко пъти доста агресивно и нищо , само ме заболя кракът!!! май наистина си спинка алармата!!

Редактирано от Niki.A.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги днес и аз съм част от вас закупил Ховър 5 на мене също ми заспа автомобила и неможеше да се отключи със копчето та трябваше да го откюча със ключа,явно този проблем е супер гаден ще трябва да се отстрани някак,а е чисто нов не вярвам да е слаба батерия или нещо от клемите явно си е дефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес и аз съм част от вас закупил Ховър 5 на мене също ми заспа автомобила и неможеше да се отключи със копчето та трябваше да го откюча със ключа,явно този проблем е супер гаден ще трябва да се отстрани някак,а е чисто нов не вярвам да е слаба батерия или нещо от клемите явно си е дефект.

 

Да ти е честит!!! На ме спря да ми го прави туи нещо от само себе си. Или поне доколкото спрях да бъркам копчетата , сега като збъркам копчетата за отлючване и заключване успявам дая спра преди да се разпиши отварям шофи.вратата и пак си я затварям и заключвам и проблем за сега няма.Вече свикнах с копчетата ,че на другтия автомобил сами на обратно и нямам проблем вече! Със сигурност не е от батерията,аз съм си с тази дет ми дадоха и хваща от доста метри около 20м пряка видимост прес витрина пада драстично!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега еми ще и свикна някак и когато доиде момента ще се ходи до сервиза и дано го решат този проблем със това,

Редактирано от Mikosh
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Странно, че моят проблем със заспиването за сега изчезна. Вече близо 2 месеца май не го е правила. Както се появи още в първия ден, така и изчезна - до кога - не знам ! Но системата за заспиване за която бях писал действа - направило ли ви е впечатление, че ако оставите колата отключена няколко часа, спира да работи бутона за отваряне на задната врата ? После трябва да отворите някоя врата на купето и тогава започва да отваря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няколко пъти и при мен "заспа".

 

Оправя се с ъпдейт на софтуера в оторизиран сервиз.

Редактирано от Любомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! От 20 дена и аз съм собственик на Hover H5, но на 15 ден с дистанционното отключвам, но не ще да заключва. Пробвах различни варианти, но нямаше резултат. Реших, че е батерията. Между другото този размер много трудно намерих във Варна. На третия ден я намерих в магазин на Фотопавилион. Смених я и засега всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно това заспиване вчера бях в сервиза на Ботевградско за някой работи и специално питах за този случай,момчетата ми казаха че чакали някакъв софтуер и до няколко месеца щяло да има резултат и предполагам трябва да оправят проблема. Така че колеги стискайте палци!!! ^_^ ^_^ ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

И аз имах същия проблем с моя H3, но откакто смених батерията на ключа нямам ядове.

 

Днес ходих на технически Т1 за масла и т.н помолих хората да ми сложат новият software на Хувера че е стара версия,изчаках малко и всичко беше ОК би трябвало това със ключа вече да отключва, понеже на някой коли дори като смениш батерията и пак става същото,ако имаш проблеми по нататък отиди във някох ауторизиран сервиз на Грейт Лол и им кажи да ти качат нов софтуер на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Днес ходих на технически Т1 за масла и т.н помолих хората да ми сложат новият software на Хувера че е стара версия,изчаках малко и всичко беше ОК би трябвало това със ключа вече да отключва, понеже на някой коли дори като смениш батерията и пак става същото,ако имаш проблеми по нататък отиди във някох ауторизиран сервиз на Грейт Лол и им кажи да ти качат нов софтуер на колата.

 

Как да разбера дали софтуера ми е стар или нов? Това което знаем е че е добавян часовник над километража. При доставката не са има часовник.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип когато си взел колата те винаги идват със стар софтуер демк 2.3 нещто си и когато отидеш във ауторизиран сервиз ще помолиш някой да закачи компютъра на буксата и ще ти провери коя версия е софтуера, над 3.2 също става но този където го сложиха на мене е по новичък 4.2 и вчера пробвах да отключа със дистанционното и всичко си е ок, а преди след около 4-5 часа в гаража колата ми всеки път не отключваше а сега е ок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...