Jump to content

Първи досег с Volex c10


ZdravkoZdravkov

Recommended Posts

Здравейте,

 

Тъй като отдавна се каня да си взема кола, но бюджета ми не е кой знае колко голям се спрях на Volex c10.

Преди няколко дни попаднах на реклама в Интернет за тестово каране с обещания някой да спечели да я кара за Великден, и реших малко да ускоря процеса. Отидох при Митвас, тъй като ми бяха на близо.

Доста време отделих да разучавам автомобила, преди да почна да го карам и трябва да отбележа, че и на интериор доста ми хареса.

Като цяло впечатленията ми за машината са доста добри. Съвсем скоро, ще стана вероятно собственик на един Volex.

Цялото ми мнение по отношение на автомобила, включително и някой забележки, може да прочетете в моят блог в който съм разказал за впечатленията ми от Great Wall Volex. Със сигурност обаче, колата доста ми допадна. Всичко си изглеждаше на място и останах очарован.

 

Надявам се, че скоро ще мога да пиша и в другата група, на притежателите на автомобила:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за хубавия материал и за добрия избор. Дано мине гладко цялата процедура по закупуването.

 

Мога да отбележа, че си пропуснал че Волекса е с:

 

- 4 дискови спирачки (никои автомобил в този сегмент го няма).

- Евро 5 за изгорели емисии.

- 5 звезди за сигурност от NCAP.

- скоростния лост е на много удобно място за дясната ръка.

- прибиращи се огледала с един бутон.

- отопления на огледалата, заедно със това на задното стъкло.

- 3 ISOFIX места на задните седалки. Всяко едно място отзад има възможност за монтиране на столче или за три деца. :)

- Двигателя е с верига, а не с ремък. Това нещо го има само във високите класове автомобили.

- Алуминиеви джанти стандартно.

- Монтиране на газова уредба със запазване на гаранцията. Газовата уредба е с течна фаза (трето поколение) осигуряваща запазване на мощността и разхода. При Волекса се заплаща допълнително.

 

За момента се сещам за тези неща, може и да съм пропуснал нещо.

 

П.С. Не съм щатен или нещатен рекламен агент на GW (за сега, но никои не ме търси :) :) )

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за корекциите.

Не съм ги посочил, по простата причина, че тези неща ги има описани в офертата:)

Предполагам, че сериозните купувачи са се задълбочили върху това.

Исках да отбележа чисто субективните неща, тъй като именно за тях не успех да намеря много инфо. Но да определено автомобила си струва парите!

 

BTW - това в подписа ти УКВ позивна ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не исках да прозвучи като упрек или редакторска корекция.

 

Идеята ми беше да съберем тук повечето качества, за да може които се интересува да го има по-обобщено. :) И като започнах да ги изреждам и ми дойде музата. Съжалявам, ако се е получило като заяждане.

 

 

Относно подписа ми - да това ми е инициала, радиолюбител съм. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Въобще даже не го приех като упрек. Просто се замислих, че тези екстри са готини, но дори и без да влизаш толкова в детайл, пак автомобилчето е супер!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен с теб. Вярно не е идеалната кола, но определено е някак си различно от другите. Има си някакъв чар. Пък и за тези пари.

 

Какъв цвят си избра?

 

Газова уредба ще слагаш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жена ми иска да е светло синята, аз пък си харесвам оранжевото:) Ще видим кой ще надделее в спора.

Колкото до идеална, за тези пари си е доста повече от идеална:)

За газовата все още мисля, всичките коли които са били в нашето семейство от старият ГАЗ 21 през 1986 до последният Ровър все са били на газ и не мога да кажа, че не съм видял до сега нищо лошо в газта.

За Voleex-a все още не съм решил. Колебая се още, но ще видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да споделиш нещо за возията?

Окачването сравнено с Фиеста например, по-трърдо или меко ? Реакция при средно статистическа дупка ? Като стабилност и шум, както и дали поскъцва пластмаса в този случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, относно возията на Волекса, мога да споделя следното, това е вторият автомобил с късо междуосево разстояние който карам, първият беше форд фиеста - миналото лято, трябва да ви кажа, че нямат нищо общо помежду си . Фиеста- изключително твърда возия и то по пътищата на южна Франция, които са доста по- добри от нашите, Волекса вози много по-меко и комфортно. Това разбира се са лични впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с jeko. Карал съм малко Фиеста и на дълъг път София - Бургас и в града. Определено Фиестата е по-твърда като возия. По принцип съм фен на новите модели на Форд, но определено Волекса вози много меко.

 

Друг пример. По неравностите на Ботевградско шосе от караулката на КАТ на Враждебна до сервиза на Опел, много от неравностите не се усещат. С други коли съм минавал от там и мога смело да го твърдя, че Волкса вози меко поне в рамките на нормалното 60-80 км/ч. При каране с висока скорост ако уцелиш някои връх на неравност не знам как ще е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах Волекса .и аз съм приятно изненадан.Добра возия и нищо не поскръцва вътре ,добро табло и вътрешен интериор,за мен автомобила е добър .

 

И да добавя,Вратите се затварят перфектно.

Редактирано от poroinik
Като добавяш моля те използвай бутона за редакция вместо да пускаш нов пост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзивите са добри засега. Дано да са същите като навъртят 30-40 хил. км. колиците. Макар засега да нямам възможност съм решил, като ми се отдаде шанс да си взема един Волекс. Засега следя новините около завода и колиците отблизо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...