Jump to content

Изпрати ме до вкъщи


jeko

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам такъв въпрос:възможно ли е изключване на функция "изпрати ме до вкъщи" на фаровете на Волекс, че всеки път се стряскам като заключа колата, обърна се и фаровете светят.

 

Между другото, днес покрай дъжда включих нагревателя на задното стъкло, след малко тръгнах да избърша огледалата и Ооо!!! изненада - огледалата са отопляеми!!!! Много прятна изненада защото не е отбелязано в рекламната брошура!

 

Друго което ми направи впечатление е че в книжката която дават с автомобила , в раздела за технически данни ,мощноста е 71 kW , а в рекламната брошура е 77 kW ??!! Кое от двете е вярно?

Редактирано от jeko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... в раздела за технически данни ,мощноста е 71 kW , а в рекламната брошура е 77 kW ??!! Кое от двете е вярно?

 

По принцип мотора си е 77 кВ, което ще рече 105 коня, но така отговаря на евро 4, както е при рено 1.6 мотора (К7М) е 90 кс, но софтуерно е ограничен до 85 к.с за да отговаря на евро 5 ... предполагам че и тук 105 коньовия мотор на волекса е софтуерно пипнат хем да е под 100 коня (71*1.36=97 кс.), че да му е по-малък данъка, хем и да отговаря на евро 5 ... Предполагам че след година-две ще можеш да си го чипнеш и да му изкараш всичките 105 кончета.

Редактирано от gwfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата е ситуацията с двигателя на Ховера 4G69 е 136 к.с. а оригнало с чип е 160 или 180 к.с (не си спомням в момента колко точно беше). Решението е чип тунинг и получаваш оригиналната мощност, но едва след като свърши гаранцията от 5 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре решението чип, ама скоростната кутия ще издържи ли? то няма как да не издържи въпроса е да не се наложи ремонт на доста по-ранен етап. а лично мен ако питате просто трябва да се разровят параметрите на борд. компютъра и пак може да се докара тая мощност без необходимостта от чип, при положение,че е толкова оргигинално

със здраве на всички!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като цяло двигателя на Ховър-а е:

The 4G69 is a 2378 cc version built in Shiga, Japan. Bore is 87 mm and stroke is 100 mm. Output is 162 hp (119 kW) at 5750 rpm (160 in the Sportback Wagon) with 162 lb·ft (219 N·m) of torque at 4000 rpm. It has a cast iron engine block and an aluminum SOHC cylinder head. It uses multi-point fuel injection, has 4 valves per cylinder with roller followers and features forged steel connecting rods, a one-piece cast camshaft, and a cast aluminum intake manifold. The 4G69 incorporates Mitsubishi's MIVEC Variable Valve Timing technology. The 4G69 is an interference motor like the 4G63.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много често като тръгна да се отдалечавам от колата и някой се провиква, че съм си забравил фаровете :) Вчера спрях на паркинг пред един голям хипермаркет и си тръгнах. Видях, че пред мен имаше някакви хора в една кола и започнаха да ми се смеят. Е предполагам, че е за фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ти пука бе колега,това онова светело.Аз като си взех Датчията преди 5 год.ме взеха за най лудия на света-в купето светлините загасват със закъснение,подгрев ,на огледалата,борд компютър и куп глезотии-не е мръднала,а ако може да говори горкичката до сега да беше прегракнала.С огромно нетърпение чакам моделът на Ховър Н6,ако нещо не ми дойде на сърце без да се мая грабвам Н5.За Волекса съм го обещал на дъщерята,но след като я приемат в Университет.Аз ако съм на твое място,ще я тунингувам с допълнителни светлини от всякъде-колицата си е СУПЕР.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е добре решението чип, ама скоростната кутия ще издържи ли? то няма как да не издържи въпроса е да не се наложи ремонт на доста по-ранен етап. а лично мен ако питате просто трябва да се разровят параметрите на борд. компютъра и пак може да се докара тая мощност без необходимостта от чип, при положение,че е толкова оргигинално

със здраве на всички!!!

Това, за което пишеш, е едно и също нещо като краен резултат, постигнато по два различни начина...

При някой коли, информацията в оригиналния "чип" на ECU-то (а не на борд/трип компютъра) не може да бъде презаписвана, самият чип не позволява това. Затова и при тунинг той се сваля и се поставя друг на неговото място, в който е записан "тунинг" софтуера.

 

При други (обикновенно по-нови, като модел/година автомобили) тоя чип на ЕCU-то може да бъде презаписван многократно- в този случай с различни уреди или лаптоп може да бъде сменен софтуера само "по кабел".

Разбира се трябва да имаш съответния модифициран софтуер или да знаеш какво да буташ на оригиналния, след като си го копирал.

Това най-общо казано, без да визирам конкретна марка автомобили.

 

Колкото до скоростната кутия- не вярвам да има такава на какъвто и да е автомобил, която да се счупи при някакво такова минимално повишаване на мощност.

 

Моята кола е бензинова, с турбина, на "stage 1" е от две години, което е 60 коня и 90 Nm отгоре над заводската мощност и няма никакви грижи, а този стейдж е само началото на тунинга при тоя мотор.

При по-сериозно повишаване на мощност, първото нещо, което "изпищавя" е съединителят. :)

Редактирано от viggen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много често като тръгна да се отдалечавам от колата и някой се провиква, че съм си забравил фаровете :) Вчера спрях на паркинг пред един голям хипермаркет и си тръгнах. Видях, че пред мен имаше някакви хора в една кола и започнаха да ми се смеят. Е предполагам, че е за фаровете.

:toothy12: Пълен майтап,ами да се смеят,това,че не са чували и виждали примерно за тази екстра,трябва да ги притеснява тях,не теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се случва да ми казват че ми светят фаровете, като заключвам колата. В този случай спокойно обяснявам, че това е функцията "изпратиме до вкъщи". Следва въпроса ама няма ли да изгаснат? И продължавам, да обяснявам - разбира се ще изгаснат след 60 секунди. (За Ховер говоря).

 

Ще свикнат хората. Всъщност това се дължи на предубедеността, че китайска кола неможе да има подобни неща като функционалност. За много неща се учудиха хората, че ги има. Това си е лично техен проблем, че не са се запознали с модела, а критикуват и обсъждат без да знаят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, всъщност питах дали има възможност за изключване на тази функция при Волекс ?

Редактирано от jeko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, всъщност питах дали има възможност за изключване на тази функция при Волекс ?

 

Аз съм решил 'проблема' ако може така да се нарече!!! Просто карам на винаги включени фарове "просто така съм свикнал за моя безопасност и колата изглежда по добре винаги с вкючени светлини"

При положение включени фарове на лосчето ,фаровете се изключват като изгасиш колата и фунгцията 'изпрати ме до вкъщи' не се задейства,така е при моя Ховар! Ако караш на 'ауто' не мисля,че има начин освем да се човърка в системите по надълбоко!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, всъщност питах дали има възможност за изключване на тази функция при Волекс ?

Преди да излезеш премести светлините от "AUTO" на "OFF".

 

Ако непрекъснато си на "AUTO", то тази функция няма как да се изключи. Между другото - приквиква се ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си взимах моята кола дилъра ми каза, че тази функция може софтуерно да се изключи от колегите му в сервиза. Но според мен изобщо не си заслужава да се прави това нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Всички се изненадахме от това,че никъде не е отбелязан подгрева на огледалата.....но,не питай старило, питай патило се казваше....това го открихме още зимата с Ховърите....отоплението на огледалата е вързано със бутона за подгрев на задното стъкло. А за "изпрати ме до вкъщи" - AUTO функцията от лоста за фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...