Jump to content

Въпроси за моя Хувър (Македония)


Keti

Recommended Posts

Кети,отделих ти въпроса в нова тема,тук спокойно можеш да разискваш въпроси за колата ти.Да ти е честита и безаварийна. Тъй като ще получиш повече отговори в българския отдел на форума,ти оставям темата тук,с молбата да използваш http://translate.google.com/ за да могат повече хора да имат достъп до въпроса ти,а и да не им създаваш неудобството да ти превеждат въпросите всеки по отделно.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за информацията.Имате ли някакъв съветза мен и съпруга около

новия ХоверХ5.Инаку е на бензин и газс 4х4

двигател 4Г69 на фактурата стои 93КВ.Nи изглежда

голям защото караме Фиат Пунто и Ц4.

Редактирано от Keti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ховера се кара като лека кола. Няма какво да те притеснява. Малко е странно в началото, ако не си карал джип, но се свиква още след първите 100 км на извънградско. В моя случай се качих от Форд Фокус, което е подобно на C4. Даже мога да кажа че като си на 2H, колата прави по-лесно пълен обратен завой. Волана е се върти с един пръст :).

 

Като съвет мога да ти дам, да не използваш 4H и 4L, когато си на сух асфалт. Тези неща сме ги коментирали доста тук във форума, но това е най-важното нещо може би. За сега друго не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............Като съвет мога да ти дам, да не използваш 4H и 4L, когато си на сух асфалт. Тези неща сме ги коментирали доста тук във форума, но това е най-важното нещо може би. За сега друго не се сещам.

 

Честито и от мен.

... и като малко допълнение към съвета на колегата... скоростта при 4Н е препоръчително да не надвишава 60-70 км/ч и съответно - тази на 4L да не е повече от 30 км/ч.

Поздрави и много безаварийни километри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен.Да си я караш дълго време и безаварийни километри.Един съвет от мен-не я жали,изпитана е при всякакви екстремни ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Дали включването на се прави докато караш ресурси между 60-70км/ ч? Никога не съм настрой ка джип и кажете в какви услови я напътя се използва и . Аз си мислех, че това ми е за някакъ впланински стръмен път с камъни евентуално калил и сняг.Сега времето е добро,дали ще ми трябва за следващата година да планирам зимни гуми?

Къде може да се прочете повече за използването на блутутот и DVD и всичките чудеса напред, които са поставени.

Редактирано от Keti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно мислиш, 4H се използва при сняг и кал, но не задължително само по полето. В зимни условия и не добре почистен път ( или при много мокра настилка) също е от полза. А 4L категорично е само за измъкване от голяма кал/преспи или катерене с ниска скорост.

Ако гумите ти са летни - задължително трябва да се снабдиш с комплект зимни или поне всесезонни. Какви ще избереш зависи от това колко тежки зими имате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали включването на се прави докато караш ресурси между 60-70км/ ч? Никога не съм настрой ка джип и кажете в какви услови я напътя се използва и . Аз си мислех, че това ми е за някакъ впланински стръмен път с камъни евентуално калил и сняг.Сега времето е добро,дали ще ми трябва за следващата година да планирам зимни гуми?

Къде може да се прочете повече за използването на блутутот и DVD и всичките чудеса напред, които са поставени.

Препоръката се отнася за максималната скорост, с която можеш да се движиш на 4Н или 4L. Включването се предполага да е на по-ниска скорост. Аз съм включвал 4Н при скорост 30-40 км. и на по-малка разбира се.

Редактирано от terminator
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде може да се прочете повече за използването на блутутот и DVD и всичките чудеса напред, които са поставени.

 

С колата идва ръководство за употреба, както и ръководство за работа с мултимедията. Няма много опции по bluetooth-a телефона. Можеш да избираш и да приемаш обаждания, както и да добавиш 4 телефонни апарата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кети,трябваше да кажеш,че си от Скопие :) не Хърватия.За македонския,можеш да пишеш и на него без да го превеждаш,тъй като разликата е незначителна.Разгледай,има за всички неща коментирано,ако нещо не откриеш,питай конкретно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много ми е интересно, ако не е тайна какви са цените при вас?

 

Овош модел што ви го опишав 4х4, со плин, горен кров, греење на предни седишта и металик боша го плативме околу 18.300 еур со тоа што плинот и металикот ги добив гратис бидешки салонот што ги продава каш нас ги сервисира сите службени возила на фирмата во коша работам. Ги гледав цените во Бг и мислам дека се тука негде, не е голема разлика или е?

 

Кажете ако не ме разбирате ќе ставам превод. Иас ве разбирам во повеќето случаи (машка ми е од Благоевград ха,ха) ама не знам да пишувам бугарски

Редактирано от Keti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Keti, всичко се разбира, няма нужда от превод :) Иначе у нас Hover H5 с всички екстри, включително с газова уредба (евтина работа на LPG) в момента е около 16 700 EUR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраво, Кети.

 

Каj во Скопjе е салонот што ги продава Греjт уол? Имат ли уеб страна? Jас доагам во Скопjе секоj месец и ке ми биде интересно да ги видам.

 

Поздрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Салонот што ги продава се вика Толту www.toltu.com.mk они се застапници и на Субару и се наоѓа наспроти Вошна Болница каш Мида моторс. Како си задоволен со Волексот шас сакам да набавам за во фирма за луѓето кои работат на терен како sales rep.

 

Да не биде глупо прашањево ама како да ша мерам потрошувачката на безин и плин или има некаков начин? И дали е верно дека со плин се осеќа разлика при возењето?

Редактирано от Keti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(тея Толту 1:1 с Митвас - внасят Aixam, Mega и Грейт уол :) )

 

За Волекс можеш да прочетеш в подфорума или в моята тема - има много писано.

 

Колко ти троши колата можеш да мериш като си създадеш профил в сайта на админ - carspending.com. Там можеш да пишеш зареждания и на плин и на бензин. За разлика при возенето на плин - от 3 дена съм с LPI (не знам в Македония дали са такива системите) и мога да ти кажа, че няма абсолютно никаква разлика. Возенето е както на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...