Jump to content

Вече собственик на нов Волекс!!!


jeko

Recommended Posts

Здравейте колеги!Днес вече мога да се похваля- станах собственик на нов Волекс!!! Удоволствиено е огромно. Лично ми я докара изпълнителният директор на Грейт Ауто - много свестен мъж. Чак ми стана неудобно ,че се бях оплакал от тях във форума.Поеха ангажимент - първото ТО - безплатно от тях!!! Колата беше подготвена като за шоурума - страхотен кеф!!! Возията е супер, заредихме бензин, газ, даже касиерката на бензиностанцията ни попита дал нямаме резервоар и за нафта - голям майтап. След това дойде трудната част- да си прехвърля циганийките от опела във волекса. Отново приятна изненада - всичко си събрах ,можете ли да си представите! Днеска навъртях с количката само около 20 км. но впечатленията са отлични.Сега пробвах и USB входа с едно флашче с МР-тройки - свири та се къса. Успях да погледна и газовата бутилка - много елегантно монтирана, изолирана с/у влага и конденз, напрво супер. За днес толкова . Повече впечатления следващите дни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги. Да споделя първите впечатления от малката количка. Много добра возия, имайки предвид късата база. Двигател- тих, карал съм я само в града и повече от 70 не съм вдигал, но нямам оплаквания от шумен двигател, скорости - къс ход на лоста / такива са и на опела/ , влизат леко и безпроблемно, парно и климатик - без проблеми /сутрин с парно , на обяд - с климатик/, вентилацията - много добра, чува се само шум от преминаването на въздуха и то при усилване на вентилатора на 3-4, радиото - направо е супер, с много екстри и страхотен саунд, седалки - удобни , другата седмица ще видя как е на дълъг път. Разход- изминати около 180 км, - само на газ- още не е угаснала първата лампичка от индикаторите за газта.Газовата уредба има големи адмирации- колата минава на газ за не повече от 30-40 сек. след запалването на двигателя. За сега - това, повече впечатления - другата седмица.

Някой може ли да ми каже как се качват снимки във форума??! :drunken_smilie::hello2:

Редактирано от jeko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега. Много да те радва колицата и само консумативи да сменяш.

 

Едно въпросче обаче ме гложди. Не е ли за предпочитане поне първите 2-3 хиляди км да я покараш на бензинец. Все пак колата е в разработване в момента а всички знаем че газта е доста "по-сухо" гориво от бензина. Не съм специалист ама ми се струва не много удачно да я подкарваш на газ от първия ден. Какво ти каза дилъра? Може ли да се кара на газ от първия ден?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм честен, не съм задавал подобен въпрос, не е повдиган и от дилъра, но доколкото имам представа не би трябвало да има някакъв проблем, защото и двете горива постъпват в течна фаза в двигателя, и двете се изпаряват под форма на гориво-въздушна смес преди запалването. Предполагам ,че има разлика в скоростта на преминаване в газообразно състояние, и по-ниската работна температура на горивната камера при пропан -бутан, но относно смаването на двигателя??!, това не е двутактова машина та да разчита на смазочните качества на постъпващото гориво.Още повече, че производителят запазва гаранцията на двигателя при този тип ГУ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега,да си караш колицата със здраве.За карането на газ като нова хич да не ти пука-всички рискове са пресметнати от производителя,стига с това соц.мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А каква обща цена се постига с газовата? И направи ли ти впечатление тръбите дали са прекарани отдолу или вътре около скоростите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добавяш към цената 2249 лева и получаваш крайната цена , допълнително се заплаща цвят металик, аларма. Относно поставянето на ГУ -всичко изглежда много добре направено, няма тръби в купето ,ако това питаш, обичайно всички тръбопроводи минават под пода на купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравей колега, много ме затрудняваш с този въпрос, защото практически до сега карам само на газ.Това което мога да споделя за около 1400 изминати километра е , че на градско разхода е около 9 /100 а смесен разход - около 8/100 пропан-бутан. Така се случи , че на градско съм я засичал само веднъж / изразходване на пълен резервоар/ а останалите километри са на смесено каране. Скорост по- висока от 100 км/ч не съм вдигал и обороти - до 3000. С едно пълнене на бутилката в града изминавам около 400 км и остава да свети поне една лампичка на газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Jeko, преди 2-3 дни минавах през Монтана и видях Voleex, жълт - такси със спортната решетка. Беше на кръстовището над Била. Собственикът от форума ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...