Jump to content

GW Лизинг


bugsy

Recommended Posts

В България и това е пладнешки обир, май ! Какво значи лизинг , значи вид наемане с право на изкупуване , е тогава след като си платил първоначална сума процент от цялата стойност , платил си всички знайни и незнайни такси и застраховки на името на лизингодателя, правил си вноски , защо да не можеш да върнеш колата по някое време поради свои си причини и пито платено . Как ще ти искат разликата от това, което те ще вземат от продажбата . Или това не е така или просто това не е лизинг , а нещо друго дето прилича на обир с взлом !

 

В България повечето неща са си като трябва ма много са тези дето ''мрънкат'' за глупости НПЪЛНО НЕ ОСНОВАТЕЛНО!!!

Да а ма не! Лизинг ат е вид наемане с право на изкупуване, но също и сделка която сключваш и си се подписал и не може да се отказваш ей така :bootyshake: от тази сделка давам следния пример купуваш си пикап с лизинг за 5 години и през първите 2 му чукваш 200 000 км късаш му седалките, ок липваш ги с цимент, кал, масло, хубаво го одираш отвън и вътре редовно го претоварваш и казваш:

наемател: ''абе нещо мисля че вече не ми тряа ко'то съм ти платил добре за другото се управяй''

лизингодатела: '' :icon_cyclops_ani: ма в това състояние не мога да му взема и 5000лв''

наемател: ''твойту диридже нимъ късай упрайсъ :bootyshake: ''

 

Ами зависи. Сега ще тим дам следния пример: Искам да си купя телевизор, но нямам пари. Решавам да искам от теб назаем и ти се съгласяваш. Плащам първоначална такса и започвам да ти плащам всеки месец вноски. След някой и друг месец решавам, че по някаква причина повече не искам да ти изплащам телевизора и отказвам да го ползвам и да внасям вноски. Е на теб ако не ти трябва телевизор то какво ще го правиш този? Ще си го гледаш за красота и ще се питаш защо си бил толкова глупав да ми дадеш парите и сега имаш 1 телевизор, който за нищо не ти трябва (примерно). И в този случай ще поискаш да си върнеш парите, които си ми дал. Най-напред би се пробвал да го продадеш, да сумираш парите от продажбата и вноските, които съм ти дал и останалото да търсиш от мен. Ами ето така разсъждават и лизингодателите. Когато човек реши да си купува кола на лизинг трябва добре да си помисли преди да се реши на тази стъпка. И какво значи платил си всики знайни и незнайни такси и застраховки на името на лизингодателя? Всички такси и застраховки си е редно да ги плащаш ти, защото ти използваш колата, а не лизингодателя. И е съвсем логично колата да се води на името на лизингодателя, защото служи като гарант и така не може да я препродаваш когато си поискаш. При мен лизингодателя дори ми предостави избора към кого да е застраховка автокаско. В списъка присъстваха всички големи застрахователни компании. Разбира се винаги е най-хубаво да си купим колата в брой и да не се занимаваме никога с лизингодатели, но не всеки може да извади толкова пари накуп.

 

много точен и коректен пример :)

 

Повечето авиокомпании взимат самолетите си на лизинг при това става дума за стотици милиони долари или евро, по някое време авиокомпаниите връщат машините , лизинговата компания ги прелизингова на друг клиент и така до като има ресурс самолета или някой не го закупи окончателно . Ето това е истински лизинг според мен. Впрочем в САЩ има и по изчистени за клиента схеми , плащаш само месечна рента , всичко е калкулирано вътре, но реално без мошеничества и караш колкото време ти трябва колата ,а след определен срок връщаш и можеш да поискаш чисто нова отново ...

 

правилно но това се казва ОПЕРАТИВЕН ЛИЗИНГ!!! има огромна разлика, нормално е много по-скъп. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всеки влак си има пътници...

 

Който не му харесва на лизинг - може да тегли потребителски заем, почти еднакъв размер месечни вноски, пък ако не му хареса колата - може да си я продаде както намери за добре.

 

Никой никого не кара насила да подписва договор с лизингодател!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

навсякъде лизингът е един и същ.

има други форми на лизинг, които май се казваха оперативен кредит(лизинг), където друг плаща всичко, но ако сметнеш накрая кола за 34к я плащаш 60к. накрая по-добре излзиа да си я бил купил на лизинг и всичко сам да си плащаш.

оперативният лизинг е нещо като кола под наем, но накрая на лизинга става твоя.

тойота нали предлага и тя някакъв лизинг, в който плащаш една вноска и после сменяш колата ако искаш всеки месец. обаче и там като върнеш колата ти правят обратно изкупуване, прекалкулиране на новата и т.н. и следва промяна във вноската.

реално всеки, който дава пари иска и е нормално да иска да си ги върне с печалба. дали е кредит, лизинг, заем и т.н. е все едно и също.

и е нормално колата да не е твоя, защото ти не си дал парите за нея. жилищата на ипотечен кредит също са на името на банката.

само се замислете банките защо за потребителски кредит ти дават една анкета с въпроси:

имате ли кола?

имате ли собствено жилище?

имате ли здраво сърце?

а два бъбрека?

всичко това е за да имат някаква гаранция, че има какво да ти вземат ако се опиташ да ги преебеш :)

 

или както се казва: опитваш се да ги ебаваш като ги заебеш, а те те преебават

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...