Jump to content

Смяна на чистачките на H5


Recommended Posts

И аз слагам една сравнителна снимкаpost-5233-0-99843300-1359620628_thumb.jpg

 

Разликата м/у 1 и 2 е видима, а с 3 съм отбелязал пъпките за които спомена Ванката. С малко играчка поставих и чистачка 2, но първо не чисти никак добре и второ - не стои стабилно. А резервна такава няма. И накрая се наложи да правя нещо което не беше ми се случвало от много години - смених само гуменото перо post-5233-0-99843300-1359620628_thumb.jpgpost-5233-0-18412700-1359620911_thumb.jpgpost-5233-0-89774800-1359620959_thumb.jpgpost-5233-0-18369800-1359621002_thumb.jpg

 

И все пак ако не намеря да си купя оригинална, един път годишно мога да си поиграя да сменям перо.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах миналата година. Имат, но понеже са същите не съм се интересувал от цена. Първоначално задната беше много зле, но после се оправи явно и не съм и обърнал внимание че не съм я сменил.

 

За предните въобще не си струва да се сменяват с оригинални. По-добре други ( в моя случай са Bosh). Вече смених един комплект Bosh. През месец Май ги смених и сега Декември сложих нови. От един път спряха да чистят добре. Като ги купувах от Практикер вървяха по две от размер и затова имах в багажника и ги смених за 2 мин :).

 

За задната ще се поинтересувам колко струва и дали има вариант за по-качествена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Скъпото на чистачките са рамената- те най-плътно трябва да поемат стъклото, за това използвайте оригиналните те са изпитани за кривините. Купете си качествени пера-силиконови,графитени и даже цветни и ги сменете. Става за 5-15 мин в зависимост от сръчноста и може всяка пролет да ги сменяте. Чистачките ги яде не дъжда, а скрежа и снега по стъклото- не ги пускайте тогава, а изчистете стъклото и го размразете.Аз на пежото имах два комплекта, за зимата с по твърди гуми и напролет ги сменях с по -обикновенни и така стъклото е чисто като в рекламите.ООО забравих задължително със специална течност, ако нямате - вода и течен сапун в нея за лятото, за зимата няма спасение освен бутилка "Балантайн "в резервоара на чистачките- шегувам се изпиите я за мое здраве.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Колеги , какви чистачки да сложа да не скърцат ? Имам Н5 2012 г , каквито и да сложа скърцат ужасно и ме побъркват !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Първо сложих такива с пластмасови пера - скърцат, после сложих някакви графитни - пак скърцат , накрая сега сложих някакви Champion - ОТНОВО СКЪРЦАТ

Ще ме побърка това скърцане и търкане 

Преди имах Н3 2009 г и при него не успях да намеря какви да слажа без да скърцат 

Чудя се вече дали проблема не е в съклото или пружините на рамената на чистачните да са много натегнати или отпуснати (говоря за металните рамена на механизма за задвижване , а не за самата метална част на чистачката )

 

Имал ли е някой подобен проблем , какво е решението ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 15.03.2013 г. at 19:55, st.videv написа:

Скъпото на чистачките са рамената- те най-плътно трябва да поемат стъклото, за това използвайте оригиналните те са изпитани за кривините. Купете си качествени пера-силиконови,графитени и даже цветни и ги сменете. Става за 5-15 мин в зависимост от сръчноста и може всяка пролет да ги сменяте. Чистачките ги яде не дъжда, а скрежа и снега по стъклото- не ги пускайте тогава, а изчистете стъклото и го размразете.Аз на пежото имах два комплекта, за зимата с по твърди гуми и напролет ги сменях с по -обикновенни и така стъклото е чисто като в рекламите.ООО забравих задължително със специална течност, ако нямате - вода и течен сапун в нея за лятото, за зимата няма спасение освен бутилка "Балантайн "в резервоара на чистачките- шегувам се изпиите я за мое здраве.

Ето какво е казал   Ст. Видев, е аз поддържам неговото мнение...

Редактирано от Kan4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 10/1/2018 at 9:02 PM, stm said:

Колеги , какви чистачки да сложа да не скърцат ? Имам Н5 2012 г , каквито и да сложа скърцат ужасно и ме побъркват !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Първо сложих такива с пластмасови пера - скърцат, после сложих някакви графитни - пак скърцат , накрая сега сложих някакви Champion - ОТНОВО СКЪРЦАТ

Ще ме побърка това скърцане и търкане 

Преди имах Н3 2009 г и при него не успях да намеря какви да слажа без да скърцат 

Чудя се вече дали проблема не е в съклото или пружините на рамената на чистачните да са много натегнати или отпуснати (говоря за металните рамена на механизма за задвижване , а не за самата метална част на чистачката )

 

Имал ли е някой подобен проблем , какво е решението ? 

Може ли да е от стъклото ?

 

Силиконови пера никъде не намирам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1.10.2018 г. at 21:44, Kan4o написа:

Ето какво е казал   Ст. Видев, е аз поддържам неговото мнение...

 

На 15.03.2013 г. at 19:55, st.videv написа:

Скъпото на чистачките са рамената- те най-плътно трябва да поемат стъклото, за това използвайте оригиналните те са изпитани за кривините. Купете си качествени пера-силиконови,графитени и даже цветни и ги сменете. Става за 5-15 мин в зависимост от сръчноста и може всяка пролет да ги сменяте. Чистачките ги яде не дъжда, а скрежа и снега по стъклото- не ги пускайте тогава, а изчистете стъклото и го размразете.Аз на пежото имах два комплекта, за зимата с по твърди гуми и напролет ги сменях с по -обикновенни и така стъклото е чисто като в рекламите.ООО забравих задължително със специална течност, ако нямате - вода и течен сапун в нея за лятото, за зимата няма спасение освен бутилка "Балантайн "в резервоара на чистачките- шегувам се изпиите я за мое здраве.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги може въпросчето да ми е малко странно,но някой знае ли дали задната чистачка на Н5 може да се смени без да сменям цялото рамо понеже опитах да я сваля но ме е страх да не счупа нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 hours ago, Mikosh said:

Здравейте колеги може въпросчето да ми е малко странно,но някой знае ли дали задната чистачка на Н5 може да се смени без да сменям цялото рамо понеже опитах да я сваля но ме е страх да не счупа нещо

Аз я сменях, но трябваше да издялкам малко пласмасата на рамото за да сложа новата.

Редактирано от yaniatanasov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.02.2022 г. at 15:48, Mikosh написа:

Здравейте колеги може въпросчето да ми е малко странно,но някой знае ли дали задната чистачка на Н5 може да се смени без да сменям цялото рамо понеже опитах да я сваля но ме е страх да не счупа нещо

По добре не пипай рамото,сменя се само перото /гумената част/,ако е счупено рамото то тогава пълно разглобяване. Става лесно, но иска време и упорство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...