Jump to content

Фалстарт


jeko

Recommended Posts

Здравейте колеги.Да ви се оплача. Днес не можах да стана нов собсквеник на Волекс.Защо ли? Днес трябваше да си получа колата от Грейт ауто, след около 3 седмици чакане за подготовка на автомобила, монтаж на газова уредба и изчакване сроковете за отказ от лизинга. Когато отидохме, още от пръв поглед видяхме че на две места - на задна лява врата и ляв заден калник има деруги по боята. Когато ги посочихме на дл.лица получих невероятното предложение да я взема така , да я покарам няколко дни и след това да ми го заведат като щета!!! Като че ли вземам кола от автокъща а не нов автомолил ,а а времото което ще загубя явно не е от значение. Направо съм потресен !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, jeko, много съжалявам за случилото се, това наистина е много некоректно. Най-вече защото колите не могат да напуснат завода така, това е станало след това - или представителя или сервиза, който е монтирал газовата уредба е направил тая глупост. В крайна сметка какво стана - взе ли колата или се отказа окончателно от покупката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е изтекъл срока за отказ от лизинга, мисля че няма как да се откажеш и след като е внесена първоначалната вноска. Колата ще трябва да се вземе така, което не е добре разбира се. Хубавото е че ще имаш газова от самото начало без чакане. При вземнето на колата с деругите и после вкарването и в сервиза могат да ти бъдат коригирани някои неща, ако има такива разбира се.

 

Пожелавам ти jeko, ако вземеш колата това да са ти единствените проблеми. Колата си заслужава и е много удобна (карал съм го малко Волекс-а).

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, jeko, много съжалявам за случилото се, това наистина е много некоректно. Най-вече защото колите не могат да напуснат завода така, това е станало след това - или представителя или сервиза, който е монтирал газовата уредба е направил тая глупост. В крайна сметка какво стана - взе ли колата или се отказа окончателно от покупката?

Здравей админ, в интерес на истината преди малко се обадиха от Грейт ауто да се извинят за гафа, което ме изненада приятно. Колата не мога да я откажа , а пък и не искам, обещаха до 17.03 всичко да е ОК и да си я вземем. Дано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кредита на доверие което се гласува на ЛМотор трябва да бъде оправдано.

 

Пресен (добър)пример е адекватната реакция относно монтажа на газовите бутилки при Ховър.

 

Мисля действията са повече от добри.

 

Успех колега,с новата машина. :iroc:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега съжалявам за фалстарта.... Случват се всякакви неща....за съжаление.... Като гледам си от Монтана. Аз също. Искам да те попитам дали са ти монтирали газовата уредба? Аз също чакам да ми сложат газова уредба на Воекса и за това питам....

Иначе - честито за придобивката и безаварийни километри с нея!

Редактирано от zvalev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , монтирана е газовата уредба , но като видях надрасканата боя така се ядосах ,че не съм гледал нищо друго.Като ходя да взема колата, тогава със сигурност ще огледам и проверя абсолютно всичко, защото доверието вече не е същото. От дилърката разбрах че бутилката е 60 литра!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да , монтирана е газовата уредба , но като видях надрасканата боя така се ядосах ,че не съм гледал нищо друго.Като ходя да взема колата, тогава със сигурност ще огледам и проверя абсолютно всичко, защото доверието вече не е същото. От дилърката разбрах че бутилката е 60 литра!!!

Здрасти,

Бутилката побира газ околко 80% от капацитета й - т.е. около 40 литра. Приготви си пари (60-70лв.) да платиш газта, защото ще ти я напълнят. Моят съвет е - тествай всички функционалности на колата когато си я получаваш - светлини, парно, климатик, чистачки, РЪЧНА спирачка. Ако не ти работи ръчната спирачка си приготви 36лв. да ти я оправят - т.е. не се поема от гаранцията :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Бутилката побира газ околко 80% от капацитета й - т.е. около 40 литра. Приготви си пари (60-70лв.) да платиш газта, защото ще ти я напълнят. Моят съвет е - тествай всички функционалности на колата когато си я получаваш - светлини, парно, климатик, чистачки, РЪЧНА спирачка. Ако не ти работи ръчната спирачка си приготви 36лв. да ти я оправят - т.е. не се поема от гаранцията :).

 

 

Здрасти,

Може ли да ми разясниш, защо ръчната спирачка не влиза в гаранцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Здрасти,

Може ли да ми разясниш, защо ръчната спирачка не влиза в гаранцията?

Ако знаех, нямаше да се ядосвам толкова. Ще потърся още веднъж информация в гаранционната книжка по въпроса, за да съм убеден в правотата си. Все пак чисто нова кола на 60 дни (на 1 200 км) с неизправна ръчна спирачка и да плащам за това?! Не ми стана никак приятно, след като "отстраниха" проблема ме изненадаха, че услугата ще е платена. Това ми стана най-обидно, че не обясняват предварително, няма прозрачност и така се създава впечатление, че пак ще правим пазарна икономика по Български ... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кой ти е дилъра ако не е тайна?

 

едит: Видях в другата тема, че май е Митвас

:) - дилъра само ти продава колата. Оторизираните сервизи в София са два - и с двата се запознах (за съжаление ми се наложи) и благодарение на "сервизите" започвам все по-силно да съжалявам за "евтиния" ми избор. Иначе колата е платена към Митвас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Днес вече мога да се похваля- станах собственик на нов Волекс!!! Удоволствиено е огромно. Лично ми я докара изпълнителният директор на Грейт Ауто - много свестен мъж. Чак ми стана неудобно ,че се бях оплакал от тях във форума.Поеха ангажимент - първото ТО - безплатно от тях!!! Колата беше подготвена като за шоурума - страхотен кеф!!! Возията е супер, заредихме бензин, газ, даже касиерката на бензиностанцията ни попита дал нямаме резервоар и за нафта - голям майтап. След това дойде трудната част- да си прехвърля циганийките от опела във волекса. Отново приятна изненада - всичко си събрах ,можете ли да си представите! Днеска навъртях с количката само около 20 км. но впечатленията са отлични.Сега пробвах и USB входа с едно флашче с МР-тройки - свири та се къса. Успях да погледна и газовата бутилка - много елегантно монтирана, изолирана с/у влага и конденз, напрво супер. За днес толкова . Повече впечатления следващите дни.

Лепвам го и тук защото този път от Грейт ауто наистина бяха страхотни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега :headbang: .Да си жив и здрав :blob9: ,да ти служи вярно количката :BangHead: и да ти носи радост от шофирането :sunny: .Пожелания за безаварийни километри. :hello2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...