Jump to content

Най-накрая и газовата е на място :)


cbetko

Recommended Posts

Колеги да Ви се похваля и аз.

Най-накрая и газовата уредба е на мястото си.

Даде ми разход на градско 17л/100, но като се има в предвид, че колата е на 1400 км. и не е разработена. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как ти даде 17литра. На база колко литра в бутилката ги сметна. В друга тема коментирахме, че бутилката ако е 70 литра не се сипват в нея 70литра, а около 70% от обемът и. На нова бутилка няма как да сипеш газ до горе. Така че били споделил тази подробност:)

 

Иначе честито и безаварийно! Дълги километри да те изкара без проблеми! :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега как ти даде 17литра. На база колко литра в бутилката ги сметна. В друга тема коментирахме, че бутилката ако е 70 литра не се сипват в нея 70литра, а около 70% от обемът и. На нова бутилка няма как да сипеш газ до горе. Така че били споделил тази подробност :)

 

:huh:!!!

 

Ами сигурно го е сметнал на база колко литра газ са му сипали, а не колко и е по - принцип обема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сигурно:)

Ама има газ-станции, дето сипват догоре, че и отгоре:) Затова питам:), защото 17литра на 100км са много, дори и за неразработена кола, на която и дават разход на бензин 10 -12на 100 бензин, а като се разработят падат и под 10. Та с 56литра, което е 80% от 70л, той е минал 320км. Нещо ми се вижда много странно:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София в момента градското е ужас (студено е, колите загряват бавно, има брутални задръствания), а това все пак е пикап. Аз успях да направя разход към 9.5 дизел наскоро, при положение, че лятото правя чисто градско по 6.5-7. Мои познати с модерни двулитрови бензинови двигатели на леки автомобили правят по 13-14 бензин разход при положение, че в нормално време правят под 10 градско.

 

Така че 17/100 газ не ми се струва изобщо много. Ако искаш записвай зарежданията в CarSpending, за десетина зареждания ще се види много точно как ти се е уравновесил разхода, статистически корегирайки грешката допусната от различното количество газ наливано в различните газ-станции, когато кажеш "до горе".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравствуйте, коллеги! У меня тоже установлено газовое оборудование. Баллон вместо запасного колеса на 95 литров. Полезный объем баллона 89-90 литров. На данном количестве газа расход по городу при -5С на улице составляет в среднем 20л/100км, по трассе 16л/100км. Пробег автомобиля 12800км, двигатель 2,2л 106л.с.

 

Газ газу рознь. На разных заправках он разного качества и везде его точно не доливают, поэтому точно отследить расход очень сложно. Но в любом случае это дешевле, чем езда на бензине. Я на газу езжу с середины января, всего полтора месяца, но экономию уже ощутил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги,

благодаря за пожеланията!

Съжалявям за забявянето на отговора, нопросто нямам време за INet.

Пикапа е бял с всички екстри за модела + теглич и меко покривало за товарното отделение.

Стига съм се фукал.... :)

Да ви кажа за разхода.

Естествено става въпрос за груби сметки, а и вече разхода е по-малъл около 14-14.5 л/100

-говоря за градско (София). Та как го засякох този разход: Напълних бутилката до горе, минах 100 км. и се наредих пак на същата бензиностанция и на същата колонка. Това в рамките на един ден.

 

Снимки ще кача следващият път. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам в София може да ти монтират теглич в Митвас и Грейт Ауто. Цената е за H5 800 лв, за пикапа едва ли да има разлика.

Редактирано от leomm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен.

Аз не съм от пишещите, но следя много от близо развитието на НАШИТЕ/китайски автомобили.

Moлбата ми е, ако някой има газово монтирано в БГ на STEED 5, да покаже снимки.

Благодаря Ви за вниманието предварително.

Редактирано от Говедо
Правопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти и от мен поздрави колега аз имам разход смесен с една бутилка около 400км. аз изкам да те питам за теглича от къде е и цена

 

Здрасти,

пикапа го купих от дилъра в Благоевград там монтираха всичко (газова, парктроник и теглич). Цената на теглича е 554лв. с монтажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на колегата "cbetko".

Само радост и удоволствие да имаш. Ако е възможно като имаш време за някоя снимка на ГУ да видим монтажа. Много ще е от полза.

Редактирано от Говедо
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Друзья! Вопрос к тем, у кого установлено газовое оборудование 4 поколения ( с Электронным Блоком Управления ). Кто-нибудь из вас устанавливал вариатор в систему зажигания? Это устройство изменяет угол опережения зажигания для полного и лучшего сгорания газовой смеси. Я пробовал ставить 2 вида вариаторов местных производителей, но оба они не работают на моем автомобиле. Есть ли у вас опыт установки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

17 ми се струва изключително много

 

....И на мен. При условие, че Хувъра ми дава макс. 14 - 14,5 градско, а смесен е 10-10,5. Може би зависи от начина на каране. А свободния обем който би трябвало да се оставя в бутилката по спецификация е 20% - пише го на самия бойлер даже. Но как и на колко го настройват - не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Друзья! Вопрос к тем, кто ездит на газовом оборудовании. Устанавливали ли Вы вариатор (устройство, меняющее угол опережения зажигания для работы на газу )? Если у кого-то он стоит подскажите его модель, марку и производителя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте колеги и аз вече съм горд собственик на пикап. Сложих му ГИ, но не заводския и при първите ми зареждания ми даде разход11.5-12 на сто, от които повече са извънградстко, но мисля че е екстра това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Ще се радвам ако дадеш малко повече информация - пикапа гаранционен ли беше към момента на покупка? Ако да - позволиха ли ти да запазиш гаранцията с другата газова? И в двата случая - каква газова реши да сложиш, в кой сервиз я сложи, колко пари горе долу излезе? Всяка обратна връзка ще е полезна за други хора, които са на път да вземат такава кола, която е с изтекла гаранция и без газова (което е малко вероятно) или внос без газова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...