Jump to content

Аудио, видео, навигация за Great wall


radioworld

Recommended Posts

Тъй като някой колеги се заинтересуваха дали може да се постави навигация в колите, ето какво се предлага на пазара:

 

 

МУЛЬТИМЕДИА+НАВИГАЦИЯ HOVER! Долгожданный МУЛЬТИМЕДИАЦЕНТР для GW HOVER Н3/Н5.

Вставляется на место штатного дисплея и магнитолы без переделок.

Для всех владельцев Ховеров которые хотят иметь прекрасный мощный звук с множеством аудио настроек (4х45W).

Воспроизведение DVD/DVD-RW/DVD-R/VCD/CD/CD-RW/MPEG4/DVIX/MP-3/WMA/JPEG.

Имеет слот для CD card воспроизводит MP-3/WMA/MPEG1/MPEG2/MPEG4/JPEG.

Слот для CD card с навигацией( спереди!),mini USB разём,FM:

Диапазон принимаемых частот: 63,8- 108,0 МГц.

Bluetooth соединяет ваш мобильный телефон с акустической системой автомобиля, вы можете разговаривать и вести автомобиль.

Навигационная система IGO-8 не даст вам заблудиться на всех просторах России и Европы.(так-же можно использовать Навител, Автоспутник и другие навигации)

Климат-контроль теперь имеет свой собственный дисплей.

Сенсорный TFT monitor 6,2 дюймов делает удобным управление центром.

Все меню на Русском языке.

Возможность подключать камеру заднего вида. Краткие технические характеристики:

Типы воспроизводимых дисков: DVD-R, DVD-RW, DVD+R, DVD+RW, CD-R, CD-RW

Совместимость с форматами: DVD Video, DVD-Audio, DVD-mp3, SVCD, VCD, MPEG, DivX , AVI, Audio CD, MP3, WMA, JPEG

FM: Диапазон принимаемых частот: 63,8- 108,0 МГц

Частотная характеристика: 20 Гц - 18 Кгц

Поддержка: RDS

AM: Диапазон принимаемых частот: 522 – 1620 Кгц

Радио: FM/AM, память на 30 каналов

Встроенная беспроводная гарнитура громкой связи (Bluetooth)

Монитор: Размер экрана: 6,2"

Тип монитора: цифровой TFT LCD сенсорный Количество пикселей: 800 х 600

Аудио усилитель: Мощность: 45 Вт х 4

Общие: Видео вход для подключения камеры заднего вида, GPS-система.

Лёгкая и быстрая установка в автомобиль,

Независимое управление климат-контролем.

Напряжение питания: 10,5-16 V,

В комплект входят: Мультимедиацентр KS-660 , монитор, два шнура с переходниками, антена GPS, SD карта c IGO-8, пульт ду, стилус, USB-mini- USB кабель.post-5233-0-18680200-1330437029_thumb.jpg

 

Това нещо струва 23.500 рубли = 940 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то си е оригинална резервна част за Ховър :) Поне така пише на опаковката.А това би значело, че щом го има за руснаците, трябва да се появи и при нашите дилъри и да се предлага като опция, най малко:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави тая работа с "оригинална резервна част за Ховър". Пълно е с китайски мултимедийни системи за модерните автомобили, които ги водят "оригинални", т.е., че са направени специално за дадения модел. Че могат да му управляват климатика, да се контролират от бутоните на волана и други такива интеграции, но това не значи, че производителя на автомобила е дал благословията си и ги препоръчва по някакъв начин.

 

Иначе въпросната система е хубава, но би трябвало при поръчка от Китай (вижте ebay) да може да слезне цената с около 200лв надолу. Обикновено за 400-450 долара с "безплатна" доставка ги пускат. Но има едни 20% ДДС заради това, че е внос извън ЕС, които дължите на митницата, на която ви задържат пратката, когато е скъпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рано или късно ще се появят и такива магазини да предлагат тунинг и аксесоари за GW. Но за това се иска някоя друга година, да напреднат продажбите. защото според мен, надали някой ще направи контейнер от Китай, да го плати и да чака някой от малобройните собственици да си купи спойлер, багажник, предпазни кори или нещо друго. Макар, че сега чрез Интернет не е никакъв проблем да поръчаш и да го доставят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз се замислям за смяна на мултимедията с такава която има навигация. Предложения има в много китайски сайтове. Цената варира от 300-500 $ проблемна е доставката защото искат около 200 $ до България. Повечето от системите се предлагат на едро по 4-10 бр. Можем да направим партия който желае и да си ги доставим, ще ни излезе добра цена. Все пак ще платим и ДДС и мито, но пак цената си заслужава. Вижте този клинкове:

http://www.aliexpres...holesalers.html

http://www.alibaba.c...r-with-gps.html

http://www.am810.com...aval-H3H5-.html

http://fedomcn.en.ma...l-Hover-H5.html

http://chinawebshop....duct_47577.html

http://chinawebshop....oduct_5255.html

В руските форуми се пише много за мултимедията в които се споменава че нашите вложени в колите са на 90% готови единствено липсва кард рийдер. Влязох в сервизното меню и виждам, че навигацията е заложена като функция. Колегите от Русия са много напред:

http://www.hover-clu...99

Ако някой иска да си поръчаме да ми пише, за да намерим най-доброто и да го поръчаме?

Редактирано от bgg71
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли по- добре, ако ви липсва навигацията, да се вземе един Garmin за 400 - 500 лв. с доживотен (на устройството) ъпдейт на картите. Да не говорим, че има и доста по- евтини модели 100 - 300 лв.

Друг плюс е, че когато използваш повече коли навигацията винаги ще е с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е проблема да се ползва смартфона? То остана ли някой без такъв тип устройство? Още повече, че където и да си, телефона/смартфона винаги е с теб.

 

Софтуер за навигация за смартфон, както и непрекъснатото обновяване на картите има свободно в нета. Единствено му трябва една поставка за стъклото, която е в рамките на около 40-50 лева - универсална за всякакви големини на телефона, а също така много стабилна - тествано е.

 

Относно кард рийдър, при положоние, че има USB-вход, не виждам къде е проблема да се подвключи такъв четец към USB-порта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че мултимедията няма операционна система и няма как да прочете и стартира изпълнимите файлове на навигационния софтуер. На практика тя не е нищо повече от едно домашно DVD, което чете и DivX/XviD.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че мултимедията няма операционна система и няма как да прочете и стартира изпълнимите файлове на навигационния софтуер. На практика тя не е нищо повече от едно домашно DVD, което чете и DivX/XviD.

 

Смартфона има и както споменах - там може да се ползва навигацията.

 

Колегата по-горе спомена, че нямало карт рийдър, затова предложих да се ползва такъв през USB. Естествено, че ще чете само мултимейдините файлове на картата, но все пак е възможност.

 

Ето два примера:

 

USB Stick SD/MMC Card Reader

 

USB-Stick-SG362.jpg

 

 

 

Micro SD четец за карти

 

blue-s721-reader.jpg

Редактирано от Любомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Ако видяхте, че Руските колеги търсят начин да решат проблема, но засега във форумите както виждам не са го направили. По принцип не е проблем да се сложи каквато и да искаш навигация било GSM или Iphone, но аз неискам да имам допълнителни кабели и стойки затова желая да си закупя такова решение както е в линковете. При тези мултимедии има и DVB-T тунери за цифрова телевизия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бих дал 900 лева за навигация. А и телефона ми е удобен с 4.3 инча екран и добър software. Купих си стойка за кола и зарядно и съм много доволен. Всичко това ми излезна едва 11 долара с безплатна доставка.А и по този начин навсякъде имате навигация с вас. А и много е важно тази нвигация с какъв software е и какви карти ползва, защото накрая може да си купите навигация без сериозни ъпдейти на карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или си взимате за 70-80 долара голяма китайска навигация с хубав екран и бърз процесор от dealextreme.com (с безплатна доставка до България), която работи с какъвто софтуер й се сложи, например IGO и си дърпате от торенти най-новите карти за всяка държава през няколко месеца :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно iGO ползвам на телефона и съм адски доволен. Пробвал съм поне 5-6 най-различни навигации и не останах толкова доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sygic е хубава програма, но не ми харесваха картите за нея. Поне 3 години бях с нея първо на Nokia-та, а след това в началото и с HTC-то. Картите за iGO бяха много по-подробни, особено в малките населени места когато ги сравнявах преди няколко месеца. Все пак всичко е въпрос на лично мнение, тъй че всеки трябва да опита всички и сам да реши коя му харесва най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не бих дал 900 лева за навигация. А и телефона ми е удобен с 4.3 инча екран и добър software. Купих си стойка за кола и зарядно и съм много доволен. Всичко това ми излезна едва 11 долара с безплатна доставка.А и по този начин навсякъде имате навигация с вас. А и много е важно тази нвигация с какъв software е и какви карти ползва, защото накрая може да си купите навигация без сериозни ъпдейти на карти.

Явно не сте видели, че става дума за устройства с цена от 200-400 $. Които не са само навигация , а и телевизия DVB-T която ще бъде основна след 2013 год. и то 8" и . Я погледнете една добра навигация колко струва на нашия пазар? Ето спефикация на устройствата.

Main Function:

 

8.0'' Digital Screen(16:9)+ Touch Screen+ Motorized Panel + CD/DVD Player + FM/AM/RDS+ Bluetooth+ SD/USB/IPOD Slots +AV In/AV out+ RearView Input+ Steering Wheel Control +TV+ Dual Zone+ GPS+ DVB-T/ISDB(Optional)

 

Feature:

  • 16: 9 high definition, 8.0 inch TFT LCD fully motorized 2 din car DVD player with touch screen.
  • Compatible with MP4/DIVX/DVD/VCD/SVCD/CD/MP3/CD-R-RW etc.
  • Bluetooth.
  • RDS (for European countries).
  • Multi-function IR remote control and instruction manual included.
  • Compatible with multi-languages subtitle.
  • Video and audio output, and rear monitor video rearview mirror both available.
  • Digital audio output, and 4*45W max power output.
  • Built-in AM/FM tuner.
  • Two channel video input, two channel video output; One channel audio input, two channel audio output.
  • Adjustable parameters can be memorized automatically, and resume back to the default value.
  • TV-tuner with PAL/NTSC/SECAM: D/K. I. B/G. M video system.
  • Support SD card function with USB HUB
  • iPod Port
  • USB Port
  • Steering Wheel Control
  • GPS function
  • Background light adjustment
  • Built- in DVB-T for digital television system (optional)
  • Built- in ISDB-T (optional)

Accessories:

 

1. GPS Antenna *1

2. Touch Pen *1

3. Remote Controller *1

4. Power Cable *1

5. USB Cable *1

6. IPOD Cable *1

7. AV Cable *1

8. User Manual*1

9. DVB-T/ISDB Antenna (Only available when you order DVB-T/ISDB function) *1

Редактирано от bgg71
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и аз се замислям за смяна на мултимедията с такава която има навигация. Предложения има в много китайски сайтове. Цената варира от 300-500 $ проблемна е доставката защото искат около 200 $ до България. Повечето от системите се предлагат на едро по 4-10 бр. Можем да направим партия който желае и да си ги доставим, ще ни излезе добра цена. Все пак ще платим и ДДС и мито, но пак цената си заслужава.

 

В руските форуми се пише много за мултимедията в които се споменава че нашите вложени в колите са на 90% готови единствено липсва кард рийдер. Влязох в сервизното меню и виждам, че навигацията е заложена като функция. Колегите от Русия са много напред:

http://www.hover-clu...99

Ако някой иска да си поръчаме да ми пише, за да намерим най-доброто и да го поръчаме?

 

Аз със сигурност ще си взема ,не само заради навигацията а заради опцията да прави 2 различни неща,най важното за мен е ,че на детето може да пуснеш да гледа филчета на екраните на подглавниците и да си гледаш GPS-a или да си слушаш радио,а отзад на слушалки!!

 

Брой ме и мен ,ако се спреме на комбинация от 4бр за поръчка, за сега гледам и сравнявам разликите на моделите,братушките уж са с близък език до нашия ,но не ги разбирам :(:wacko::rolleyes::) Аз си харесах от "Алибаба" едно моделче точно, но трябва да се вземат 4бр на куб!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги можете ли да ми кажете как мога да свържа ифона със ховър 5 със кабел понеже пробвах но не ми излиза нищо.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Преди време пробвахме с различни телефони и един от тях беше iPhone 4 и стана до колкото си спомням. Не си спомням с някоя марка да е имало проблем за свързване по bluetooth и провеждане на разговори. Все пак беше преди време, но определено не е имало проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравейте колеги и за много години! Тези дни ми се върти в главата навигация за моя джип. Аз съм с модела с двете ръчки 2008 год. Съответно имам конзола за управление на парно, климатик и радио -CD. Порових се в интернет и видях, че предлагат модели, които са специално за този модел, при които се подменя цялата конзола. Изглеждат много добре, но цените са високи. Моля, колегите които са с модела мултимедия от снимката, да кажат какво точно представлява, защото на места виждам, че има слот за карта която е за навигация. При други е само двд плеър и мп3. Като цяло основния проблем ми е, че ми писна да записвам сд-та с по 20 песни. Има коли на части от 2009-2010 година които са с този модел мултимедия, но не мога да разчитам на коректността на продавача, който с цел продажба, ще ми каже, че устройството има даже и изкуствен интелект.

scale_1200.webp

dsc01205mb0_1_193.jpg

snimok_0240_1_393.jpg

menu_202.jpg

radio_177.jpg

dsc01205mb0_1_193-1.jpg

menu_202-1.jpg

Редактирано от Dargov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...