admin

Реален разход на гориво на Hover H5 (газ, бензин)

Recommended Posts

според мен всичко е точно, 1 л втечнен пропан е ~ 0.55 kg, а литър бензин ~ 0.75 kg. В литър бензин има грубо казано 27% повече въглеводороди да горят, все пак енергията е това което движи колата.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10.07.2017 г. at 9:52 AM, gwhover said:

според мен всичко е точно, 1 л втечнен пропан е ~ 0.55 kg, а литър бензин ~ 0.75 kg. В литър бензин има грубо казано 27% повече въглеводороди да горят, все пак енергията е това което движи колата.

Това за въглеводородите не го знаех, но потвърждава теорията.... значи ще гори с 27% повече на газ, но пак изразено в тегловни единици....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благородно ви завиждам за разхода. Моя гори над 20л. вграда при спокойно каране и 13-15л извънградско при скорост 90-110км/ч. Имам го от скоро и като гледам за какви стойности говорят повечето от вас, явно на мен нещо не ми е наред. Според майсторите в предатавителството, дюзите и помпата са Ок. Някой минал ли е през същия проблем?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом колата върви добре, първо смени филтъра и за въздух и после сподели , как е....

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера извадих въздушния филтър - като нов е. Съмнява ме горивния филтър, ще пробвам и ще пиша какво се е получило.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на колко км е може да изглежда нов, ама да е ..бъхтясал...така казваше един мой началник. Прашинките са под 20 микрона и са невидими...

• Upvote 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване